Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sucha karma dla kota

( ilość produktów: 430 )

Oferty promowane:

Część kotów preferuje suchą karmę, inne chcą jeść wyłącznie mokrą. Chcąc wybrać najlepszy sposób żywienia dla swojego kota, musisz jednak uwzględnić nie tylko jego gusta, ale i stan zdrowia, wagę oraz własny budżet.

Jaka sucha karma dla kota będzie najlepsza?

Wybór najlepszej karmy dla kota jest bardzo prosty, jeśli wiesz, czego potrzebuje Twój pupil. Koty w naturze żywią się wyłącznie mięsem i podrobami. Najważniejszym aminokwasem w ich diecie jest z kolei tauryna. Te składniki zapewniają zwierzęciu pełnię zdrowia, prawidłowy rozwój i poprawne funkcjonowanie całego organizmu.

Węglowodany nie są w pełni trawione w kocim układzie pokarmowym, dlatego nie dostarczają potrzebnych składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Wynika to z faktu, że w ich naturalnym żywieniu nie ma roślin. Jeśli już się pojawiają, służą usuwaniu pilobezoarów, czyli złogów futra w przewodzie pokarmowym.

Jak więc wybrać najlepszą karmę dla kota? Wystarczy zadbać o to, by była to karma pełnowartościowa, wysokomięsna, zawierająca odpowiednią dawkę tauryny. W naszym sklepie znajdziesz zarówno karmy najpopularniejszych, sprawdzonych producentów, jak i marki niszowe, które starają się na bieżąco wychodzić naprzeciw nowym badaniom odnośnie zdrowego żywienia zwierząt domowych.

Spośród najpopularniejszych marek oferujemy m.in. karmy: Acana, Almo Nature, Animonda, Bosch, Bozita, Brit, Butcher's, Carnilove, Dolina Noteci, Farmina, Felix, Fitmin, Hill's, Josera, Kitekat, Orijen, Purina, Royal Canin, Taste of the Wild, Whiskas oraz Wiejska Zagroda.

Sprawdź: Sucha karma dla kota - ranking [Top 10] .

Czy sucha karma dla kota jest zdrowa?

Zoodietetycy podkreślają, że każda, nawet najlepsza sucha karma dla kota będzie miała niski poziom wilgotności. Podczas gdy karmy mokre składają się nawet w 70% z wody, zawartość wody w karmie suchej wynosi zazwyczaj około 8-10%. O ile psy są w stanie zaspokoić pragnienie pijąc wodę z miski, tak nie każdy kot potrafi pobierać wodę z innych źródeł niż pożywienie.

Wynika to z faktu, że koty to mięsożercy, więc wszelkie niezbędne składniki diety pobierają z upolowanych, świeżych ofiar. Decydując się na karmienie kota suchą karmą niezbędne jest dbanie o właściwe nawodnienie pupila, oraz wybór karmy o minimalnej ilości węglowodanów. Nieodpowiednie nawodnienie może być bowiem przyczyną nadmiernego obciążenia nerek i powstania kamicy pęcherzowej. Z kolei nadmierna ilość węglowodanów może prowadzić do otyłości, zaburzeń gospodarki cukrowej i nadmiernego obciążenia trzustki.

Dobrze dobrana, wysokomięsna sucha karma dla kota może być zatem dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem, pod warunkiem że kot potrafi uzupełniać płyny. To bezpieczny pomysł także w przypadku kotów dokarmianych, ponieważ sucha karma nie zamarza w zimie. Warto też wiedzieć, że zamarzaniu karmy zapobiega dodatkowo smalec, który może stanowić dodatkowe źródło energii. Można dodawać go również do miski z wodą.

Sucha karma dla kota duże opakowanie: 10 kg, 20 kg

Sucha karma dla kota w dużym opakowaniu 10 kg, 20 kg to najbardziej ekonomiczny sposób żywienia. To korzystna propozycja dla wszystkich tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem. Jednocześnie sucha karma najdłużej utrzymuje świeżość, więc może być najlepszym rozwiązaniem w przypadku dokarmianych, bezdomnych kotów, które pojawiają się nieregularnie.  

Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Sucha karma może być podstawowym źródłem żywienia kota, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych. Wśród takich przeciwwskazań należy wymienić: otyłość, niedowagę, niedożywienie, problemy z przyswajaniem niezbędnych składników pokarmowych i problemy z uzębieniem. Przeciwskazaniem do karmienia kota wyłącznie suchą karmą będzie też nieumiejętność lub niechęć wobec picia wody z miski.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla kota?

Przy wyborze karmy dla kota należy uwzględnić przede wszystkim jego stan zdrowia. W naszym sklepie znajdziesz między innymi karmy hipoalergiczne, wspierające pracę nerek i funkcjonowanie układu pokarmowego, a także pomagające kontrolować wagę.

Kupując karmę uzupełniającą i komponując własną dietę, trzeba zapewnić kotu nie tylko wysoką zawartość mięsa, ale także odpowiednią dawkę tauryny, która powinna wynosić od 1000 do 1500 mg na kilogram karmy. Tauryna pełni funkcję neuroprzekaźnika, dlatego jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu. Dodatkowo wpływa na pracę serca, siatkówki, transportuje jony oraz chroni przed szkodliwym działaniem toksyn.

Szeroka oferta sklepu zoologicznego Krakvet.pl

Mokra i sucha karma dla kota to tylko część bogatego asortymentu, który znajdziesz pod adresem Krakvet.pl. Szukasz jakościowych przysmaków, suplementów diety lub artykułów do higieny i pielęgnacji kota? Znajdziesz je u nas wraz z wieloma innymi akcesoriami, takimi jak: legowiska, transportery, zabawki, drapaki, smycze i obroże, poidła czy kuwety.

Stale rozwijamy nasz asortyment. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko żywienie, ale też dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo i codzienną dawkę zabawy.

 

 

pixel