Devs4pets – know HAU pomagania

Pomaganie nigdy nie było takie proste! Teraz nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy odrobina dobrych chęci, dostęp do Internetu i kilka kliknięć. Tak niewiele może sprawić, że dzięki akcji Devs4pets mieszkańcy schroniska Psie Pole otrzymają wysokiej jakości produkty prosto ze sklepu zoologicznego KrakVet.pl.

Kot tajski – prosto z Tajlandii

Znak rozpoznawczy tej rasy to wyjątkowo błękitne oczy. Kot tajski swoją budową i charakterystycznym umaszczeniem przypomina kota syjamskiego. Podobnie jak one, jest bardzo czuły i towarzyski. Zaskakuje nie tylko szczególnym wyglądem, ale także inteligencją. Doceniają każdą wspólnie spędzoną chwilę i okazują uczucia we wszystkich możliwych momentach.

Głuchy i niewidomy pies – poznaj Pluma!

Posiadanie zdrowego psa i opieka nad nim wymaga dużej odpowiedzialności. Bycie właścicielem głuchego lub niewidomego psa to jeszcze więcej obowiązków. Przekonał się o tym właściciel Pluma. Opiekun wypracował z podopiecznym swój własny sposób komunikacji, dzięki czemu mogą funkcjonować bez ograniczeń związanych z niepełnosprawnością.

Pudel czy owca – poznaj psa Goma

Rozpoznawalność i rozgłos pudel zawdzięcza głównie wyglądowi. Od XVIII wieku popularność rasy zaczęła wzrastać za sprawą Ludwika XV. Od tego momentu zaczęto z ogromną uwagą dbać o wygląd czworonogów. Pudel stał się wyjątkowo modny i rozchwytywany. Pies jest przyjazny i oddany swojemu właścicielowi. Dodatkowo uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem oraz rodziną. Na co dzień jest aktywny i radosny.

Owczarek australijski – pies z kolorowymi oczami

Początkowo owczarek australijski wykorzystywany był do pracy w gospodarstwie czy zagrodzie, gdzie pełnił rolę psa pasterskiego. Dziś coraz częściej spotykany jako pies rodzinny. Jednak zmiana roli nie sprawiła, że pies wyzbył się swojego stróżującego instynktu. Sierść owczarka występuje w czterech podstawowych barwach. Jednak ich różne kombinacje sprawiają, że psa można spotkać aż w 16 umaszczeniach.

Agresywne rasy psów wobec dzieci – sprawdź jakie to psy

Dzieci lubią spędzać czas w towarzystwie zwierząt, zwłaszcza psów. Uwielbiają się z nimi bawić, przytulać i biegać. Prawidłowo wyszkolony pies może stać się najlepszym przyjacielem dziecka. Niestety nie wszystkie zwierzęta są przystosowane do kontaktów z najmłodszymi. Agresywne rasy psów nie powinny towarzyszyć dzieciom, zwłaszcza najmłodszym.

Toyger – miniaturowy tygrys

Swoje istnienie rasa zawdzięcza Judy Sugden, która skrzyżowała kota domowego z kotem bengalskim. Celem kobiety było stworzenie miniaturki tygrysa oraz zainteresowanie społeczeństwa sytuacją dzikich zwierząt żyjących na wolności. Powstanie rasy było odpowiedzią na problem malejącej liczebności dzikich zwierząt, w związku z popularyzacją kłusownictwa.

Najstarszy kot domowy

Na pytanie, kto jest najlepszym przyjacielem człowieka nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Możemy się zastanawiać, które ze zwierząt dłużej towarzyszy ludziom. Szacuje się, że pies został uod 12 do 17 tysięcy lat temu. Zgodnie z wynikami ostatnich badań prowadzonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, możemy stwierdzić, że kot domowy stoi równie długo u boku człowieka, co pies.

Angora turecka – najstarszy kot na świecie

Badania prowadzone nad rasą angora turecka pokazują, że te koty są najstarszymi przedstawicielami kociego gatunku na świecie. Co więcej, ich średniej długości futro nie jest wynikiem działań człowieka, a naturalnego procesu mutacji. Angora turecka pochodzi z Turcji, a dokładniej z Kaukazu. Uważana jest za przodka kotów perskich. W Europie popularność rasy zaczęła wzrastać od XVI wieku, kiedy to pojawiła się na dworach francuskich i angielskich. Już dwa wieki później angora turecka stała się symbolem bogactwa i statusu.

Pies łakomczuch – zobacz film – w roli głównej wyżeł River

Każdy właściciel psa wie, że każdy pies uwielbia smakołyki. Pies łakomczuch nie zadowoli się byle czym. Wysokiej jakości karma, mięsne przekąski czy psie ciastka to tylko nieliczne przekąski uwielbiane przez czworonogów… Jednak czasami mimo prawidłowo przeprowadzanego karmienia, pies łakomczuch nadal czuje niedosyt i szuka możliwych rozwiązań, dzięki którym zaspokoi swój narastający głód…

Pies – wirusowy tropiciel

W walce z wirusem od początku czynny udział biorą ludzie – zarówno zwykli obywatele, jak i naukowcy. Zmagania jednak są trudne, a sam wirus ciężki do pokonania. Podejmowane dotychczas próby nie przyniosły wyczekiwanego rezultatu. Dlatego od czterech tygodni do grona osób zaangażowanych w walkę z pandemią dołączyły chilijskie psy policyjne.

Jak pies z kotem

Kto uważa, że pies z kotem nie potrafią się dogadać jest w dużym błędzie! Mako mieszka wraz dwoma kotami i wyśmienicie czuje się w ich towarzystwie. Jego ulubioną zabawką nie jest jednak kość… Wydawać by się mogło, że pies z kotem są odwiecznymi wrogami – nic bardziej mylnego. Co więcej, czworonogi potrafią żyć w zgodzie! Ostatnio w sieci pojawił się wyjątkowy film, który jest potwierdzeniem silnej więzi między tymi gatunkami zwierząt.