Jak uspokoić psa w sylwestra?

Zwierzęta są mniej odporne na nieznane im bodźce zewnętrzne niż ludzie. Dlatego też wiele okoliczności może wywołać u nich uczucie paraliżującego strachu. Właściciel, który troszczy się o swojego pupila, powinien zwracać szczególną uwagę na jego szczęście i bezpieczeństwo. Zapobieganie stresowym sytuacjom, a także niwelowanie lęku powinno być priorytetem dla każdego odpowiedzialnego opiekuna.

Akita amerykańska – pies całej rodziny

Zarówno akita amerykańska, jak i japońska mają tych samych przodków. na początku XVII wieku czworonogi zaczęły pojawiać się na walkach psów. Choć na samym początku XX wieku walki psów zostały zabronione, hodowla rasy rozwijała się dalej. II wojna światowa przyniosła kryzys. Populacja akit znacznie zmalała, ponieważ z ich skór szyto okrycia dla żołnierzy. Z biegiem lat amerykańska i japońska akita tak zaczęły się od siebie różnić, że w 1996 roku oficjalnie uznano je za dwie osobne rasy.

Prezenty dla seniora

Stając się właścicielem psa wprowadzamy do swego życia wiele radości. Przez lata przyjaźni zdołamy przeżyć wiele wspólnych chwil i stworzyć masę wspomnień. Obserwowanie jak Twój czworonóg staje się mądrzejszy, starszy i zaczyna zwalniać może przywoływać mieszane uczucia, jednak nie martw się! Dajesz mu najlepsze możliwe życie! Uczcij to wybierając prezenty dla psa seniora, które Twój przyjaciel z pewnością doceni.

Dokarmianie ptaków zimą jak i czym?

Okres zimowy jest trudny dla wszystkich zwierząt. Ziemię pokrywa gruba warstwa śniegu lub lodu, co znacząco utrudnia dostęp do pokarmu. Na brak jedzenia cierpią większe i mniejsze zwierzęta, również ptaki. Z tego powodu dokarmianie ptaków to często ich jedyna szansa na przeżycie tych kilku zimowych miesięcy.

Pirenejski pies górski – biały stróż

Oprócz pilnowania stada, psy były także wykorzystywane do transportu. Brały udział w przemycaniu towarów przez granicę francusko-hiszpańską, a w czasie wojny przeniosły meldunki, nie dając się złapać. Czworonogi pojawiły się także na francuskim dworze królewskim. W 1675 roku Ludwik XIV nadał reprezentantom rasy tytuł Królewskiego Psa Francji.

Świąteczne prezenty dla psa

Okres świąteczny dla większości z nas kojarzy się z wręczaniem prezentów. W tym szczególnym czasie nie możemy zapominać o naszych podopiecznych. Jeżeli Twój pies przez cały rok był grzeczny to zdecydowanie zasłużył na nagrodę. Przeczytaj artykuł i zobacz przykładowe prezenty dla psa.