Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Karma dla psa wg dolegliwości

Znajdź dietę odpowiednią do potrzeb Twojego psa

Karma dla psa z cukrzycą

Karma dla psa po sterylizacji

Karma dla psa na skórę

Karma dla psa z nadwagą

Karma dla psa z niewydolnością nerek

Karma dla psa wspomagająca trawienie

Karma dla psa wspomagająca stawy

Karma dla psa w okresie rekonwalescencji

Karmy dla psa z niewydolnością serca

Karmy dla psa ze schorzeniami wątroby

Dentystyczne karmy dla psów

Karma dla szczeniąt i suk w laktacji

Karma dla psa aktywnego

Karma dla psa na stres

Po weterynaryjne karmy dla psa najczęściej sięga się w momencie, gdy pupilowi zaczyna coś dolegać, ma problemy ze zdrowiem, czy też jest w czasie rekonwalescencji. Różnego rodzaju choroby, alergie lub wady genetyczne powodują to, że psiak nie powinien sięgać po standardowe menu. Może mu ono zaszkodzić lub też nie będzie dostarczać niezbędnych do zdrowienia składników. Karmy dla psa z dolegliwościami, jakie oferujemy na krakvet.pl, są więc jednym z elementów leczenia i zawsze muszą być konsultowane z weterynarzem oraz podawane zgodnie z jego zaleceniami. W ten sposób przy codziennych czynnościach można zadbać o pupila i dostarczać mu tego, czego faktycznie potrzebuje.

Weterynaryjne karmy dla psa są najlepszym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego lub jego alternatywą. Dzięki temu można skutecznie zapobiegać problemom zdrowotnym. Jak w każdym innym wypadku jadłospis musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb – wieku, rasy, poziomu aktywności oraz stanu zdrowia. I dlatego właśnie specjalistyczne karmy dla psa z dolegliwościami mogą być niezbędne przy leczeniu chorób dróg moczowych, nerek, serca, wątroby czy mózgu. Poza tym wielu opiekunów decyduje się na profesjonalnie przygotowywane propozycje, które wspomagają walkę z nadwagą czy otyłością, ze zwyrodnieniem stawów i osłabieniem kości czy też chorobami zębów oraz wieloma innymi problemami, które pojawiają się okresowo lub też towarzyszą pupilowi przez całe życie. Dobre jedzenie może pomóc stracić zbędne kilogramy, a tym samym stanie się pretekstem do tego, by więcej się ruszać. Aktywność to nie tylko prosta droga do zdrowia, ale także profilaktyka problemów ze stawami czy mięśniami.

Za każdym razem weterynaryjne karmy dla psa powinny być dobrane przez lekarza prowadzącego. Opinie innych opiekunów, popularne rankingi w internecie czy liczne wypowiedzi na forach nie powinny być inspiracją, jakie pożywienie kupić dla swojego pupila. Konsultacje ze specjalistą są niezbędne, ponieważ to on najlepiej zna psa oraz będzie wiedział, po jakie składniki sięgnąć, by poprawić stan zdrowia i oczywiście samopoczucie. Karmy dla psa z dolegliwościami dzielą się na te, które stosuje się przy konkretnych schorzeniach. I dlatego wachlarz tych propozycji jest bardzo szeroki, a każde z dań będzie się wyróżniać określonymi substancjami aktywnymi, które poprawiać będą funkcjonowanie organizmu, wzmocnią naturalną odporność, będą wspomagać specjalistyczne leczenie.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się karmy przeznaczone dla psów-alergików. Poza tym w ofertach różnych marek znaleźć można także dania dla pupili z problemami skórnymi, ze schorzeniami nerek, z problemami z układem moczowym, z chorobami mózgu, serca, wątroby i innych części przewodu pokarmowego. Coraz częściej spotkać można posiłki dla zwierząt, które przeszły różnego rodzaju traumy w swoim życiu lub też są narażone na bardzo duży stres. Z drugiej strony wiele osób sięga po weterynaryjne karmy dla psa nie tylko w czasie jego choroby lub wówczas, gdy organizm niedomaga. Często to także rodzaj pewnej profilaktyki, więc w propozycjach znanych marek znaleźć można posiłki dla szczeniąt oraz dorosłych osobników.  Z wiekiem oczywiście rośnie ryzyko różnego rodzaju chorób, więc warto obserwować zwierzęta i reagować już na pierwsze symptomy.

Odpowiednia dieta staje się bardzo ważnym elementem leczenia. Musi również odpowiadać na indywidualne potrzeby oraz być dopasowana do tego, z jakimi problemami boryka się pies. Nie ma jednej dobrej opcji dla każdego. Każda karma musi powstawać z najlepszej jakości składników – przede wszystkim w diecie zwierzęcia nie może zabraknąć mięsa oraz innych składników takich jak warzywa i dodatki węglowodanowe, które będą dostarczać energii. Psiaki, które borykają się z problemami trawiennymi powinny otrzymywać posiłki lekkostrawne o mniejszej ilości tłuszczu, ale konkretne decyzje zawsze musi podjąć weterynarz. Niezmiennie jednak nie mogą w składzie jedzenia pojawiać się konserwanty, sztuczne barwniki oraz substancje, które potencjalnie mogą jeszcze bardziej zaszkodzić psu. Zobacz, które karmy dla psa z dolegliwościami będą dobrym wyborem dla Twojego pupila.