Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Transportery i akcesoria dla psa Transporter dla psa

Transporter dla psa

(0)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Transporter dla psa - co musisz wiedzieć

Podróżowanie z psem powinno stanowić przyjemność zarówno dla samego czworonoga, jak i jego opiekuna. Pupil z pewnością doceni możliwość towarzyszenia swojemu człowiekowi podczas różnorodnych wyjazdów, czy też przemieszczania się poszczególnymi środkami transportu.

Niezwykle istotnym okazuje się jednak zapewnienie zwierzęciu odpowiednich i całkowicie bezpiecznych warunków podróży, co z kolei nieraz wiąże się z zakupem transportera. Co więcej, akcesoria tego typu mogą również redukować stres podopiecznego, który nie przepada za poruszaniem się samochodami, pociągami, czy też autobusami. Transporter stanowi bowiem przyjazną dla zwierzęcia przestrzeń, niejednokrotnie wypełnioną znanymi zapachami, które uspokoją pupila i zapewnią mu schronienie.

Jak dobrać transporter dla psa?

Na chwilę obecną rynek transporterów dla psów oferuje szereg różnego rodzaju wariantów, przez co wybór konkretnego modelu może okazać się utrudniony. Produkty z tej kategorii przyjmują formy klatek, toreb, kontenerków, a także koszy. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały takie, jak tworzywa sztuczne, tkaniny, wiklina, czy też metal.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okazują się transportery, które z każdej strony wyposażone są w kratkę lub siateczkę. Tego typu konstrukcja zapewnia bowiem odpowiednią wentylację.

Jedną z najważniejszych kwestii niezaprzeczalnie okazuje się rozmiar danego transportera. Dokładne zmierzenie czworonoga jest więc kluczowym elementem wyboru akcesoriów z tej kategorii. Pies powinien mieć przestrzeń do swobodnego obracania, a także bezproblemowego siadania i kładzenia się. Transporter nie może jednak być zbyt duży, aby pupil nie obijał się o jego ścianki podczas podróży.

Warto zwrócić także uwagę na wspomniany już stopień zabudowania, którego zadaniem jest zapewnienie zwierzęciu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Zbyt mała ilość otworów może bowiem sprawiać, że pies nie będzie czuł się komfortowo.

Transporter do samochodu

W przypadku podróży samochodem opiekunowie mogą wybierać spośród wielu rozwiązań. Jeśli natomiast chodzi o konkretny model transportera, koniecznym jest dopasowanie go do rozmiarów pupila.

Dobrym rozwiązaniem dla psów średnich i dużych ras okazuje się kontener bądź klatka. W każdym z tych przypadków montaż przebiega całkowicie bezproblemowo, ponieważ odbywa się przy użyciu standardowych pasów bezpieczeństwa. Niektórzy producenci decydują się także na specjalne klamry bądź uchwyty. Należy jednak zaznaczyć, że nie każdy pies zmieści się w transporterze. Ponadto zmuszanie zwierzęcia do przebywania na stanowczo zbyt małej przestrzeni, może okazać się dla niego całkowicie zniechęcające do podejmowania jakichkolwiek podróży.

W przypadku miniaturowych i małych ras opiekunowie mogą zdecydować się na torbę z usztywnianym dnem, kontenerek lub klatkę. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest w dużej mierze od długości podróży, a także preferencji czworonoga. Należy jednak zaznaczyć, że torby często nie posiadają odpowiednich usztywnień, przez co nieraz mogą okazać się niewystarczająco bezpieczne. Klatka i kontener są więc zdecydowanie lepszymi propozycjami na dłuższe wycieczki samochodem, ponieważ dają zwierzęciu również możliwość swobodnego ułożenia się.

Transporter na rower

Wśród transporterów wyróżnia się także modele rowerowe, które najczęściej występują pod postacią koszyków ze specjalnie zaprojektowaną kopułą. Jej zadaniem jest wówczas zagwarantowanie zwierzęciu odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a także umożliwienie swobodnej obserwacji otoczenia.

Wśród akcesoriów z tej kategorii nieraz spotykane są również transportery w formie plecaków. Sprawdzają się one także podczas pieszych wycieczek ze starszymi czworonogami, szczeniakami, czy też psiakami wykazującymi problemy z długotrwałym poruszaniem się.

Należy jednak zaznaczyć, że powyższe warianty są przeznaczone dla małych i miniaturowych ras, gdyż większe psy najzwyczajniej nie zmieszczą się do poszczególnych transporterów rowerowych. Rozwiązaniem tego problemu mogą natomiast okazać się specjalne przyczepki wyposażone we własne kółka, które montowane są do konkretnych elementów pojazdu. Wówczas koniecznym jest jednak prawidłowe zabezpieczenie zwierzęcia przed ucieczką.

Sortuj