Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Pozostałe zwierzęta Klatki dla gryzoni i małych zwierząt

Klatki dla gryzoni i małych zwierząt

(0)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Brit

Klatki dla gryzoni i małych zwierząt - co musisz wiedzieć

Klatki dla gryzoni

Każdy gryzoń domowy, niezależnie od swojego gatunku, będzie potrzebował odpowiedniego lokum. Opiekunowie powinni więc zadbać o komfortowe warunki dla swojego pupila, aby miał on możliwość swobodnego przemieszczania się, zaspokajania podstawowych potrzeb, a także odpoczynku.

Decydując się na zakup klatki, koniecznym jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na jakość jej wykonania. Wszelkie wystające elementy, niesolidne łączenia, czy też brak stabilności, mogą bowiem stanowić zagrożenie dla zwierzęcia, tym samym wyrządzając mu krzywdę lub umożliwiając bezproblemową ucieczkę.

Jednocześnie należy również zaznaczyć, że poszczególne gatunki gryzoni będą wymagały odmiennych warunków. Klatka dla chomika zdecydowanie nie sprawdzi się w przypadku królika, czy też koszatniczki. Koniecznym jest więc dopasowanie nowego lokum pod konkretne wymagania i preferencje danego pupila, a także jego rozmiary oraz sposób funkcjonowania.

Klatka dla chomika

Pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów, chomiki zaliczane są do niezwykle ruchliwych zwierzątek. Dlatego też odpowiednio dopasowana klatka powinna być wystarczająco duża, aby zwierzę mogło swobodnie poruszać się po całym jej obszarze.

Przyjmuje się, że minimalne wymiary lokum dla chomika muszą wynosić 80x40 cm. Należy jednak zaznaczyć, że osobniki sporych rozmiarów mogą wymagać jeszcze większych przestrzeni. Dlatego też konieczne jest bieżące obserwowanie zachowań podopiecznego, a w razie konieczności – zakup nieco większej klatki.

Chomiki uwielbiają zabawy w postaci kopania tuneli, a także tworzenia pewnego rodzaju gniazd z trocin. W związku z tym, lokum dla tych gryzoni powinno cechować się głęboką podstawą, która umożliwi zaspokajanie wspomnianych potrzeb.

Sprawdź: Klatka dla chomika - ranking [Top 10].

Klatka dla królika

Króliki zaliczane są do niezwykle popularnych zwierzątek domowych, jednak ich wymagania nieraz okazują się nieco skomplikowane. Klatki dla gryzoni z tego gatunku muszą być na tyle duże, aby zwierzę mogło bezproblemowo zaspokajać swoje wymagania dotyczące nie tylko aktywności fizycznej, ale i odpoczynku oraz załatwiania wszelkich potrzeb fizjologicznych.

Powszechnie przyjęło się uważać, iż minimalne wymiary klatki dla królika powinny przyjmować wartości około 100x60 cm. Należy jednak zaznaczyć, że zwierzątka z tego gatunku będą również potrzebowały stosunkowo dużych ilości czasu spędzanego na nieograniczonych przestrzeniach. To właśnie dlatego opiekunowie nieraz decydują się na zakup wybiegu lub woliery, czyli akcesoriów umożlwiających swobodne poruszanie się zwierzęcia po danym obszarze. Ponadto lokum dla królika może również składać się z kilku pięter, które połączone są rozmaitymi drabinkami lub schodkami.

Istotnym jest również fakt, iż króliki należą do niezwykle stadnych gryzoni, a życie w samotności może okazać się dla nich przygnębiające. W momencie, gdy w domu znajdują się dwa lub więcej osobników, klatka musi przyjąć o wiele większe rozmiary.

Sprawdź: Klatka dla królika - ranking [Top 10]

Klatka dla świnki morskiej

W przypadku świnek morskich, znanych również jako kawie domowe, wymiary klatki nie mogą być mniejsze, niż 80x50 cm. Zwierzątka te, podobnie jak króliki, należą jednak do stadnych gryzoni, które źle znoszą samotność. W przypadku dwóch osobników, koniecznym okazuje się więc zakup większego lokum, o minimalnych wymiarach sięgających około 100x60 cm.

Klatka o wystarczająco dużych rozmiarach zagwarantuje pupilowi swobodne poruszanie się po całym jej obszarze, a także wygodne ułożenie się do odpoczynku. Przydatnym może okazać się także dodatkowy wybieg, zapewniający możliwość aktywnego spożytkowania nadmiaru energii.

Wyposażenie klatki

Wszystkie gryzonie będą potrzebowały odpowiedniego wyposażenia swojego lokum. Do podstawowych akcesoriów zaliczane są przede wszystkim miseczki na pokarm i wodę, poidełko, a nieraz również paśnik na sianko. Niezbędnym jest także odpowiednie podłoże, które będzie wykazywało właściwości chłonne oraz neutralizujące nieprzyjemne zapachy.

Dodatkowo klatkę można urozmaicić poprzez zakup odpowiednio dużego domku, w którym pupil będzie mógł swobodnie wypoczywać, czy też schronić się w dowolnym momencie. Nieraz warto zainwestować również w dopasowany kołowrotek, czy też wszelkiego rodzaju drabinki, dodatkowe piętra, hamaki, tunele lub huśtawki.

Należy jednak zaznaczyć, że nie każdy gryzoń będzie potrzebował wszelkich udogodnień. Warto więc zapoznać się z podstawowymi wymaganiami konkretnego gatunku, a także dopasować dane akcesoria do rzeczywistych potrzeb pupila.

Dlaczego warto kupować w Krakvet.pl?

Internetowy sklep zoologiczny Krakvet.pl to gwarancja niezwykle zróżnicowanych produktów dostępnych w konkurencyjnych cenach. Nasze wirtualne półki obejmują rozmaite akcesoria dla niemal wszystkich gatunków zwierząt domowych, tym samym umożliwiając dokonanie zakupów dla każdego pupila za jednym razem..

Co więcej, wszelkie oferowane produkty pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów, tym samym cechując się wysoką jakością i niezawodnością. Dodatkowym atutem jest natomiast ekspresowa realizacja zamówień, a także szybka wysyłka, przez co na ulubione produkty nie trzeba czekać zbyt długo.

Sortuj