Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Zabawki dla psa Zabawki interaktywne dla psa

Zabawki interaktywne dla psa

(21)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Zabawki interaktywne dla psa - co musisz wiedzieć

Zabawki interaktywne dla psa

Zabawa jest jedną z naturalnych potrzeb każdego psa. Dzięki niej możliwe jest nie tylko umocnienie więzi pomiędzy czworonogiem, a jego opiekunem, ale i rozwój sprawności fizycznej, czy też rozładowanie napięcia w sytuacjach stresowych.

Co więcej, poszczególne zabawki są w stanie zaspokoić naturalne potrzeby psów, do których zaliczane jest gryzienie, żucie oraz lizanie. Niezwykle istotnym jest przy tym fakt, że ich niezaspokojenie może skutkować znaczącym obniżeniem samopoczucia zwierzęcia, czego z pewnością warto unikać.

Należy również zaznaczyć, iż obecnie producenci oferują także zabawki na inteligencję czworonoga, których zadaniem jest rozwijanie umiejętności pupila w wielu różnorodnych aspektach, a także dostarczanie mu odpowiednich ilości stymulacji.

Zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne sprawdzają się zarówno wśród szczeniąt, jak i psów na dalszych etapach życia. Jest to bowiem doskonałe rozwiązanie, którego głównym celem okazuje się zapewnienie zwierzęciu niezbędnych bodźców rozwijających zmysły, ale i umiejętności poznawcze, takie jak pamięć lub logiczne myślenie.

W akcesoriach tego typu przeważnie wykorzystuje się jednocześnie ulubione przysmaki czworonoga, którego zadaniem staje się umiejętne wydobycie swojej nagrody. Wówczas zabawki edukacyjne przyjmują formę różnorodnych piłek, gryzaków lub gumowych Kongów, a nieraz także mat węchowych.

Co więcej, interaktywne zabawki można bezproblemowo dopasować do wieku pupila, a także poziomu jego zaawansowania, konkretnych potrzeb, wymagań, a nawet skali trudności.

Gadżety edukacyjne można podzielić ze względu na ich rolę, tym samym wyróżniając trzy ogólne kategorie:

  • Pobudzające,
  • Wyciszające,
  • Rozrywkowe i rozwijające umiejętności.

Jeśli więc pies cechuje się specyficznymi skłonnościami, jak chociażby nadmierna ekscytacja w konkretnych sytuacjach, czy też przeżywanie zbyt silnego stresu przy innych okazjach, zdecydowanie warto zastanowić się nad kupnem odpowiednio dobranej zabawki interaktywnej.

Zabawki na przysmaki

Akcesoria, w których wnętrzu można umieścić przysmaki, stanowią niezwykle popularne rozwiązanie wśród psich opiekunów, a także ich czworonogów.

Wśród zabawek tego typu wyróżniane są:

  • Akcesoria wyciszające lub uspokajające – czyli przeważnie gumowe gadżety o różnorodnych kształtach, które dodatkowo cechują się charakterystycznie wydrążonym środkiem. Dzięki temu we wnętrzu zabawki możliwe jest umieszczenie przysmaków o mokrej konsystencji, przez co pupil zmuszony jest do stopniowego wylizywania, a także żucia zawartości.
  • Zabawki aktywizujące – ich zadaniem okazuje się pobudzenie zwierzęcia do zabawy oraz podjęcia aktywności. W tej kategorii dostępne są akcesoria w formie piłek, które w swoim wnętrzu kryją przysmaki. Wówczas zadaniem pupila staje się wprawienie kuli w ruch przy użyciu łap lub pyszczka, aby zawartość kuli wypadła na zewnątrz. Zabawki tego typu doskonale sprawdzają się wśród czworonogów, które wykazują dużą potrzebę na różnorodne stymulacje, a także pożytkowanie swojej energii. Są one bowiem w stanie zapewnić psu rozrywkę połączoną ze sprawnym rozwiązywaniem zadań w postaci wydobywania przysmaków.
  • Gadżety na inteligencję – zabawki z tej kategorii pobudzają zwierzę do myślenia oraz poszukiwania różnorodnych rozwiązań. Często występują one w postaci charakterystycznych puzzli lub zagadkowych podkładek, na których znajdują się rozmaite klocki, zakładki, szufladki i skrytki. Jeśli pies wie, że w danym miejscu znajduje się pachnący smakołyk, będzie on wytrwale poszukiwał rozwiązania danego problemu, tym samym rozwijając swoje umiejętności logicznego myślenia.

Mata węchowa dla psa

Maty węchowe cieszą się niezwykle dużym uznaniem wśród psich opiekunów, gdyż stanowią one doskonałe rozwiązanie dla każdego czworonoga.

Ich konstrukcja zdecydowanie nie należy do skomplikowanych, ponieważ akcesoria tego typu składają się z gumowej podstawy, a także materiałowych elementów, które są do niej przymocowane. Zadaniem opiekuna jest więc jedynie umieszczenie przysmaków pomiędzy zakładkami, a następnie zachęcenie czworonoga do rozpoczęcia poszukiwań. Pupil nieraz musi wykazać się odrobiną pomysłowości, a także sprawności, gdyż niektóre maty mogą okazać się nieco bardziej skomplikowane.

Główną rolą mat węchowych okazuje się dostarczanie psom rozrywki, która jednocześnie jest połączona z aktywnym pożytkowaniem energii zwierzęcia. Akcesoria tego typu rozwijają również zmysły pupila, a także wspomagają jego umiejętności koordynacyjne.

Niektórzy opiekunowie stosują maty węchowe w przypadku psów, które wykazują problemy ze zbyt zachłannym spożywaniem posiłków, czy też łapczywością. Produkty tego typu sprawdzają się również w przypadku nadmiernie ekscytujących się czworonogów, a także podopiecznych, którzy cierpią z powodu lęku separacyjnego.

Akcesoria z tej kategorii dostępne są w wielu rozmaitych kształtach, rozmiarach, a także kolorach, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie danego wariantu do potrzeb oraz wymagań konkretnego zwierzęcia.

Sortuj