Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Higiena psa

Higiena psa

(16)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Higiena psa - co musisz wiedzieć

Higiena psa

Opieka nad psem nie ogranicza się wyłącznie do regularnych spacerów, czy też podawania karmy. Równie istotną kwestią okazuje się bowiem odpowiednia higiena psa, która składa się z wielu rozmaitych aspektów. Jednym z nich jest oczywiście pielęgnacja skóry i sierści pupila, obejmująca kąpiele, wyczesywanie, a nieraz także wizyty u psich fryzjerów.

Należy jednak zaznaczyć, że niektóre czworonogi będą wymagały nieco więcej uwagi ze strony swoich opiekunów. Ich higiena może wówczas obejmować szereg innych czynności, jak chociażby czyszczenie uszu, przemywanie okolic oczu, czy też wymiana pieluch lub podkładów. Zdecydowanie warto więc zapoznać się z oferowanymi akcesoriami i preparatami, których zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania zwierzęcia oraz jego higieny.

Preparaty higieniczne

Wśród preparatów higienicznych dedykowanych psom, wyróżniane są rozmaite płyny przeznaczone do przemywania uszu, usuwania plam łzowych z okolic oczu, czy też pielęgnacji jamy ustnej pupila. Co więcej, w tej kategorii widnieją także wszelkie spraye neutralizujące zapachy oraz inne przydatne akcesoria higieniczne.

Odpowiednia pielęgnacja czworonoga jest w stanie znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia poszczególnych chorób, infekcji oraz dolegliwości. Nie należy więc bagatelizować wszelkich zabiegów higienicznych, gdyż stanowią one niezwykle istotny element opieki nad czworonożnym pupilem.

Pieluchy dla psa

Pieluchy dla psów najczęściej stosowane są w przypadku starszych psów, które wykazują problemy z trzymaniem moczu lub nie mają sił na regularne spacery. Pies senior nieraz będzie więc potrzebował akcesoriów tego typu, a także ich regularnej wymiany oraz kontrolowania stanu skóry w obrębie pieluszki. Nieraz czworonogi mogą bowiem doznać odparzeń, które z kolei wzmagają dyskomfort zwierzęcia, a nawet przynoszą ból.

Pieluchy nieraz są także stosowane w przypadku suczek w trakcie cieczki lub szczeniąt. W pierwszym przypadku zamiennikiem, który jest wykorzystywany znacznie częściej, okazują się specjalne majtki dla psa na cieczkę, mające zapobiegać plamieniu w obrębie podłóg, dywanów, czy też mebli.

Majki na cieczkę wykonane są z miękkiego i elastycznego materiału, który zapewnia wygodę i swobodę ruchów suczki. Majki na cieczkę dla psa są łatwe do założenia i zdejmowania, a także łatwe do czyszczenia, co jest niezwykle ważne w czasie cieczki.

Należy jednak zaznaczyć, że czworonogi nie powinny nosić pieluch lub majtek przez długi czas. Ich stosowanie warto więc ograniczyć do niezbędnego minimum, tym samym zapewniając pupilowi o wiele większy komfort w codziennym funkcjonowaniu.

W kwestii szczeniąt znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się natomiast podkłady, zwane również matami absorbującymi.

Podkłady dla psa

Maty absorbujące nieraz stanowią doskonałą opcję, szczególnie w przypadku nauki czystości. Dzięki nim możliwe jest bowiem uniknięcie wszelkich uszkodzeń spowodowanych przypadkowym załatwianiem potrzeb fizjologicznych w obrębie mieszkania lub domu.

Podkłady dla psa są wykorzystywane niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze szczeniakiem, czy też adoptowanym dorosłym psem. W każdym z tych przypadków konieczne jest bowiem nauczenie pupila, że wszelkie potrzeby powinny być załatwiane poza konkretnymi obszarami.

Akcesoria z tej kategorii są dostępne w rozmaitych rozmiarach oraz wariantach, dzięki czemu każdy opiekun jest w stanie dopasować podkłady względem potrzeb i wymagań czworonoga. Maty powinny zostać rozłożone w strategicznych miejscach, które pupil często wykorzystuje jako swoją „toaletę”. Koniecznym działaniem okazuje się także bieżąca obserwacja wszelkich zachowań psa, gdyż dzięki temu możliwa staje się szybka reakcja ze strony opiekunów.

Nauka czystości

Nauka czystości czworonoga stanowi jeden z podstawowych elementów psiego treningu. Umiejętność załatwiania potrzeb fizjologicznych poza obszarem domu lub mieszkania powinna więc być praktykowana już od pierwszych dni u nowych opiekunów. Masz w domu szczeniaka? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć. Dzięki temu możliwe jest bowiem uniknięcie szeregu szkód, do których zalicza się między innymi zniszczenie mebli oraz konkretnych rodzajów podłóg.

Trening czystości zasadniczo opiera się o kilka niezmiennych zasad. Pierwszą z nich jest przemyślane zaplanowanie spacerów z psem. Kluczową rolę odgrywa nie tylko ich długość, ale również ilość. Niezwykle istotnym jest także uwzględnienie momentów, w których pupil jest najbardziej pobudzony.

Przy nauce czystości koniecznym jest również nagradzanie poprawnych zachowań zwierzęcia oraz unikanie stosowania wszelkich kar. Pozytywne wzmocnienia będą stanowiły motywację do dalszej pracy, co z kolei może przynieść założone efekty. Wszelkie niepowodzenia należy więc ignorować, tym samym zachowując całkowitą neutralność względem porażek.

Do treningu czystości warto także zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, jak wspomniane już podkłady dla psa, czy też naturalne i zdrowe przysmaki.

Sortuj