Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Zabawki dla kotów

Zabawki dla kotów

(20)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Zabawki dla kotów - co musisz wiedzieć

Nie od dziś wiadomo, że kotki lubią się bawić. Opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem to nie tylko dobór odpowiedniej karmy oraz zakup niezbędnego wyposażenia jak na przykład legowisko czy drapak. To również wybór kreatywnych zabawek, które pozwolą na prawidłowy rozwój reakcji oraz kondycji naszego kotka.

Kolorowe piórka, uciekające myszki, a może puchate piłeczki? Lista zabawek dla kota zdaje się nie mieć końca, a producenci stale usiłują sprostać wymaganiom czworonogów, tworząc coraz to nowsze rozwiązania. Ich ilość nieraz może jednak okazać się przytłaczająca, ponieważ wybór odpowiednich akcesoriów staje się wówczas znacznie utrudniony.

Zabawa to jeden z nieodłącznych elementów kociego dnia. W warunkach domowych czworonogi nie są jednak w stanie zaspokoić swoich łowieckich instynktów, dlatego też odpowiednio dobrane akcesoria powinny stanowić podstawę wyprawki pupila.

Warto jednak zadań sobie pytanie, czy wszystkie dostępne na rynku zabawki będą odpowiednie dla kota?                                 

Jakie zabawki dla kota?   

Koty to stworzenia o dużej wrażliwości, a ich zmysły okazują się niezwykle wyostrzone. Dlatego też na głośne dźwięki oraz hałaśliwe akcesoria, mogą one reagować lękiem, co z kolei stanowi doskonałą podstawę do całkowitej rezygnacji z zabawy. Zdecydowanie warto wykluczyć również produkty o niezadowalającej jakości, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla pupila.

Znacząca większość kotów jest w pełni zadowolona z zabawek, które przemawiają do ich instynktu. Kształt gryzoni, a także funkcja poruszania się, zdecydowanie wpływają na zainteresowanie czworonoga. Odrealnione formy, głośne dźwięki oraz intensywne kolory mogą natomiast skutkować zniechęceniem pupila do podjęcia aktywności.                  

Rodzaje zabawek dla kota     

Wiele zabawek dla kotów dostępnych na rynku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kotów, jak i opiekunów. Wspólna aktywność jest bowiem doskonałym sposobem na wzmocnienie więzi pomiędzy człowiekiem a pupilem, dlatego też nie warto z niej rezygnować. W tym celu koniecznym jest jednak zaopatrzenie się w odpowiednie zabawki, wśród których wyróżnia się:

  • Wędki – czyli jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które zbudowane jest z drewnianego lub plastikowego kija oraz zabawki zawieszonej na lince. Tego typu akcesoria doskonale imitują polowanie, przez co koty chętnie podejmują się gonitwy.
  • Kopacze – kopanie tylnymi łapami jest całkowicie naturalnym, a zarazem niezwykle istotnym elementem kociego polowania. To właśnie dlatego kopacze stanowią fantastyczne rozwiązanie dla każdego kota, tym samym umożliwiając mu zaspokojenie swoich potrzeb. Tego typu akcesoria najczęściej przyjmują postać podłużnych poduszek, które pupil z łatwością może objąć.
  • Piłeczki i małe pluszaki – akcesoria, które wymykają się z kocich łap, a także przypominają swoim wyglądem potencjalną ofiarę kota, często stanowią niezwykle zajmującą formę rozrywki.
  • Maty węchowe – tego typu akcesoria występują w przeróżnych formach, jednak cechą wspólną każdego wariantu jest możliwość ukrycia w nich drobnych smakołyków. Mata węchowa rozwija pupila zarówno fizycznie, jak i intelektualnie, tym samym zachęcając go do aktywnych poszukiwań. Jest to również propozycja dla opiekunów, którzy chcą zagwarantować swojemu zwierzęciu ciekawą rozrywkę na dłuższy czas.
  • Tunele dla kota – dobrym pomysłem podczas wyboru zabawki dla kota jest zakup tunelu. Pobudza on do aktywności naszego pupila oraz angażuje jego zmysły. Tego typu produkty nadają się zarówno dla małych kociąt, jak i starszych osobników, które nie lubią już latać za piłeczką czy pluszową myszką. Konstrukcja tunelu dla kota sprawia, że nasz czworonożny przyjaciel może zaspokoić swoją wewnętrzną potrzebę chowania się przed nami. Wykonanie z szeleszczących materiałów dodatkowo pobudza słuch kotka i zachęca do na wielogodzinnych zabaw.

Interaktywne zabawki dla kota

Zabawki interaktywne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Ich zadaniem jest bowiem zachęcenie kota do aktywności, a także pobudzenie jego zmysłów. Produkty z tej kategorii występują w przeróżnych formach, a do najciekawszych z nich zaliczane są wszelkie labirynty oraz zabawki mechaniczne, które dodatkowo wzbudzają zainteresowanie czworonoga.

Nieraz zabawki interaktywne stanowią doskonałą formę zajęcia pupila nawet na długie godziny, jednocześnie rozwijając jego umiejętności intelektualne.

Sortuj