Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Producenci Purina Nestle

Purina Nestle

(274)
Aktywne filtry
Producent: Purina Nestle
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

.VILEDA 4DOGS 4vets Acana Almo Nature Animonda ARQUIVET Bazyl Beaphar Bosch Petfood Concept Brit Butcher's Cat's Best Chappi CURVER DIAMENTIQ DINGO DIVINUS Dolina Noteci Dreamies ELANCO Eukanuba Farmina FERPLAST Fitmin flexi FRONTLINE FURminator Go Gift Hill's Hilton INABA InMoless JOHN DOG Josera KONG Maced MATTEO O'Canis Orijen Pedigree PETMEX PLATINUM Purina Nestle Royal Canin Safe Animals Sheba Taste of the Wild Trixie TROVET Versele-Laga Vetoquinol vitapol WHIMZEES Whiskas

Purina Nestle

Purina karma dla psa i kota

Purina jest marką, która od lat sprawnie funkcjonuje na rynku pokarmów dla psów i kotów, tym samym zapewniając czworonogom odpowiednio zbilansowane, a zarazem pełnoporcjowe formy żywienia. Co więcej, wszystkie karmy są produkowane w oparciu o standardy europejskie (FEDIAF), przez co stanowią one bezpieczne źródło niezbędnych składników odżywczych w codziennej diecie.

W ofercie Purina widnieje szereg różnorodnych wariantów, linii, serii oraz kategorii pokarmów, przez co dopasowanie produktu, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia, okazuje się niezwykle proste.

Purina karma dla psa

Producent zwraca szczególną uwagę na fakt, że każdy pies jest inny, przez co jego potrzeby również cechują się zróżnicowaniem, a ich zaspokojenie nieraz wymaga sporego wysiłku. To właśnie dlatego marka postanowiła stworzyć podział na poszczególne linie, w których skład wchodzą:

  • Pro Plan – czyli pokarmy dla zwierząt o przeróżnych rozmiarach oraz rasach, obejmujące również poszczególne wymagania. W tej linii wyróżnia się więc karmy dla psów małych i miniaturowych, z wrażliwą skórą, psów o atletycznej budowie, starszych czworonogów, dorosłych psów średnich rozmiarów i wiele innych. Zastosowanie tak rozmaitych podziałów ma na celu możliwie najlepsze stawienie czoła konkretnym potrzebom, a także dostarczenie pupilom najwyższej jakości składników, które zagwarantują im odpowiednie wsparcie na poszczególnym etapie życia.
  • Dog Chow – to linia, w której skład wchodzą warianty dla psów aktywnych, dorosłych, seniorów i szczeniąt z podziałem na poszczególne rasy oraz rozmiary. Zawarte w pokarmach komponenty mają na celu nie tylko zapewnienie optymalnego rozwoju, ale i wsparcie wszelkich zachodzących procesów wewnętrznych, wzmocnienie kości, mięśni oraz stawów, a także ich ochronę.
  • Friskies – wewnątrz tej linii znajdują się pokarmy takie jak Balance lub Active, których zadaniem jest zagwarantowanie czworonogom wysokojakościowych składników obejmujących białka, węglowodany, oleje i tłuszcze, a także liczne witaminy i minerały.

Purina karma dla kota

Marka Purina zadbała również o to, aby wytwarzane pokarmy dostosowane były także do wymagań kotów, jednocześnie zaspokajając ich najważniejsze potrzeby. W tym przypadku wyróżnia się linie takie, jak:

  • Felix – czyli pokarmy w wersji mokrej, które cechują się niezwykłą różnorodnością smaków i są uwielbiane nawet przez wybredne czworonogi, określane mianem niejadków. W zależności od upodobań pupila, w ofercie znajdują się smaki mięsne, rybne, a także wiele innych, które wzbogacane są dodatkowo pożywnymi warzywami.
  • Cat Chow – to linia, w obrębie której wyróżniane są karmy dla kociąt, dorosłych osobników, a także czworonogów, które zmagają się z poszczególnymi dolegliwościami i potrzebują konkretnego wsparcia. Za przykłady mogą posłużyć pokarmy dla kotów z wrażliwym układem pokarmowym oraz delikatnym układem moczowym. Co więcej, w linii Cat Chow znajduje się szereg przeróżnych smaków, przez co dobranie odpowiedniego połączenia nie powinno stanowić problemu.
  • Pro Plan – czyli linia, której zadaniem jest możliwie najbardziej adekwatne zaspokajanie potrzeb i wymagań mruczków poprzez dostarczanie im wysokojakościowych składników odżywczych, które okazują się niezbędne na poszczególnych etapach życia.

Purina Veterinary Diets

Wśród pokarmów marki Purina wyróżnia się także linię produktów specjalistycznych, zwanych również weterynaryjnymi. Ich zadaniem jest wspomaganie leczenia czworonogów, które zmagają się z danymi chorobami lub dolegliwościami, przez co wymagają zwiększonych ilości konkretnych składników w swojej codziennej diecie.

Należy jednak zaznaczyć, że stosowanie karmy weterynaryjnej powinno odbywać się pod czujnym okiem specjalisty, ponieważ nieodpowiednie dopasowanie danego produktu do potrzeb pupila może spowodować znaczne pogorszenie jego stanu zdrowia. Wdrożenie pokarmu specjalistycznego jest więc zlecane przez lekarza weterynarii, a samodzielne działania w tym obszarze nieraz przynoszą niepożądane konsekwencje.

Ile kosztuje karma Purina?

Produkty Purina nieraz są spotykane na półkach popularnych supermarketów, przez co w większości zalicza się je do kategorii pokarmów przystępnych cenowo. Koszty poszczególnych wariantów są jednak uzależnione od czynników takich, jak pojemność opakowania, linia, a także przeznaczenie. Nie sposób określić więc typowych przedziałów cenowych dla całej marki.

W ofercie sklepu internetowego KrakVet.pl znajduje się jednak szereg pokarmów w promocyjnych, a zarazem konkurencyjnych kwotach, co pozwala na wprowadzenie znaczących oszczędności.

Jaka lepsza karma - Royal Canin czy Purina?

Zarówno pokarmy Purina, jak i Royal Canin, cieszą się szerokim gronem miłośników oraz czworonożnych smakoszy. Właściciele psów i kotów nieraz zastanawiają się jednak, która marka sprawdzi się lepiej u danego pupila, jednocześnie zapewniając mu wszystko to, czego potrzebuje.

Purina w swojej ofercie zawiera pokarmy dla wszystkich czworonogów, a poszczególne linie i warianty zostały dostosowane względem wieku, rozmiarów, etapu życia, a także konkretnych wymagań podopiecznych. Producent opracował również poszczególne formuły specjalistyczne, mające wspierać leczenie poszczególnych dolegliwości.

Taka sama sytuacja ma również miejsce w przypadku marki Royal Canin, przez co wybór danego producenta staje się zdecydowanie bardziej utrudniony. W celu podjęcia odpowiedniej decyzji nieraz konieczne jest więc zasięgnięcie porady specjalisty w dziedzinie żywienia zwierząt, którym może być lekarz weterynarii lub dietetyk.

Sortuj