Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Strefa VET

Strefa Vet

Odpowiednio dopasowana oraz zbilansowana dieta stanowi podstawę prawidłowego rozwoju, a także funkcjonowania czworonogów na każdym z życiowych etapów. Co więcej, wysokiej jakości pokarm czyni pupila energicznym oraz w pełni zadowolonym, gdyż dostarcza mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych, które wspierają jego organizm.

Niestety, nawet najlepsza karma nieraz okazuje się niewystarczająca. Zarówno psy, jak i koty, mogą bowiem cierpieć z powodu rozmaitych dolegliwości, przez co będą one wymagały specjalistycznych pokarmów. Z pomocą przychodzi więc strefa VET, która oferuje szereg rozmaitych pokarmów, suplementów oraz preparatów mających wspomagać powrót do zdrowia oraz zapobiegać poszczególnym chorobom.

Należy jednak zaznaczyć, że stosowanie produktów specjalistycznych powinno być zalecone przez lekarza weterynarii, a także odbywać się pod stałym jego nadzorem. Działanie na własną rękę może okazać się szkodliwe dla czworonoga, tym samym pogarszając jego stan oraz potęgując występujące objawy.

Zadbaj o zdrowie Twojego pupila!

Apteczka dla zwierząt

Karma weterynaryjna dla psa

Hipoalergiczna karma dla psa

Karma weterynaryjna dla kota

Dieta weterynaryjna dla psa i kota

Dieta weterynaryjna obejmuje szereg rozmaitych pokarmów specjalistycznych, które są tworzone z myślą o psach i kotach zmagających się z konkretnymi dolegliwościami. Tego typu produkty znacząco różnią się od standardowych karm bytowych, gdyż w ich składzie znajdują się wyłącznie komponenty, które są niezbędne danemu zwierzęciu.

Co więcej, karmy weterynaryjne dzielą się ze względu na swoje przeznaczenie, przy czym każda z nich odpowiada konkretnym chorobom i ma na celu wspomaganie organizmu pupila w powrocie do zdrowia. Z tego względu wyróżniane są chociażby warianty dla czworonogów z zaburzeniami trawienia, cukrzycą, niewydolnością poszczególnych organów, a także problemami skórnymi, czy schorzeniami stawów.

Karmy weterynaryjne nieraz stanowią ogromną pomoc w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Do ich zadań należy bowiem łagodzenie objawów, przyspieszanie rekonwalescencji, a także polepszanie ogólnego samopoczucia pupila. Niezwykle istotnym jest przy tym fakt, iż produkty tego typu powinny być stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Nie należy również samodzielnie przerywać podawania zwierzęciu pokarmów specjalistycznych, zmieniać ich ilości, a także wdrażać nowych rozwiązań. Wszystko to może bowiem wywołać niepożądane konsekwencje, tym samym wpływając na dobrostan zwierzęcia.

Karmy funkcjonalne dla psa i kota

Powszechnie przyjęło się uznawać, iż pokarmy funkcjonalne są produktami, które oprócz niezbędnej wartości odżywczej, dostarczają również składników o właściwościach oddziałujących na organizm zarówno człowieka, jak i zwierzęcia. Tego typu karmy mają na celu zapobieganie rozmaitym chorobom dietozależnym, jak chociażby nadwaga i otyłość, cukrzyca, schorzenia stawów, choroby nerek, nietolerancje pokarmowe oraz alergie.

Karmy funkcjonale w swoim składzie zawierają szereg niezwykle wartościowych komponentów, których zadaniem jest wywoływanie efektu dietoprofilaktycznego. Wśród nich wyróżnia się przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe, prebiotyki, a także beta-glukany. Na chwilę obecną producenci wysokiej jakości pokarmów dla zwierząt starają się uwzględniać te składniki w swoich recepturach, przez co zdecydowanie warto dokładnie zapoznawać się z oferowanymi na rynku produktami.

Suplementy i witaminy dla psa i kota

Oferta sklepu Krakvet.pl to nie tylko jakościowe pokarmy oraz rozmaite akcesoria dla zwierząt domowych, ale również wartościowe suplementy oraz witaminy.

Wśród tego typu produktów wyróżniane są między innymi kompleksowe preparaty witaminowe, a także suplementy diety w różnorodnych formach. Co więcej, do ich funkcji zalicza się nie tylko ogólną poprawę kondycji pupila, ale również wspieranie kości i stawów, trawienia, regeneracji skóry i sierści, a nawet prawidłowego wzrostu szczeniąt. Ponadto w tej kategorii dostępne są także środki dla czworonogów w podeszłym wieku lub zmagających się z konkretnymi dolegliwościami.

Warto jednocześnie zaznaczyć, iż stosowanie suplementów oraz witamin powinno odbywać się pod ciągłym nadzorem wykwalifikowanego lekarza weterynarii lub zwierzęcego dietetyka. Zarówno niedobory, jak i nadmiary poszczególnych składników, mogą bowiem przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia pupila.

Profilaktyka

Profilaktyka u zwierząt domowych to nic innego, jak podejmowanie konkretnych działań oraz środków zapobiegawczych względem wszelkich zagrożeń dla zdrowia pupila. W jej obrębie wyróżnia się aspekty takie, jak:

Preparaty na kleszcze i pasożyty dla psa

Pasożyty zewnętrzne, do których zaliczane są kleszcze oraz pchły, to ogromne zagrożenie dla zdrowia zwierząt domowych. Co więcej, na ich działanie narażone są nawet niewychodzące czworonogi, jak chociażby koty mające kontakt z psami, które regularnie spacerują.

Kleszcze są nosicielami takich chorób, jak borelioza, babeszjoza, a także erlichioza, anaplazmoza, bartoneloza i dirofilarioza. Pchły mogą natomiast przenosić rozmaite pasożyty – na przykład larwy tasiemca. To właśnie dlatego profilaktyka przeciwpasożytnicza stanowi tak istotny aspekt opieki nad ukochanymi pupilami.

W sklepie internetowym Krakvet.pl dostępne są rozmaite środki i preparaty, do których zalicza się obroże, tabletki, krople, a nawet szampony mające zapobiegać pchłom i kleszczom. Wybór konkretnego rozwiązania powinien jednak zostać skonsultowany z lekarzem weterynarii, gdyż czworonogi różnią się między sobą rozmiarami, wagą, a także strukturą okrywy, przez co nie każda z wymienionych opcji spełni swoje zadanie w możliwie najlepszy sposób.