Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Zabawki dla kotów Myszki dla kota

Myszki dla kota

(2)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Myszki dla kota - co musisz wiedzieć

Każdy kot potrzebuje odpowiedniej stymulacji, zwłaszcza gdy jest niewychodzący i nie ma towarzystwa innego zwierzęcia. W takim przypadku to człowiek musi zapewnić mu odpowiednią aktywność fizyczną, a także zadbać o jego dobre samopoczucie. Jednym z elementów takiej troski jest zapewnienie realizacji łańcucha łowieckiego. Można to zrobić, wykorzystując odpowiednie zabawki dla kota, które dostępne są w asortymencie sklepu.

Nie ma drugiej zabawki, która tak bardzo kojarzy się z kocią naturą jak myszka. Dla kota w naturze jest to faktycznie przeciwnik, na którego bardzo chętnie poluje. W domu nie ma do tego okazji, chyba że opiekun zapewni mu dostęp do sztucznych myszek w formie zabawek. W ofercie sklepu dostępne są zarówno pojedyncze, puchate myszki, jak i całe ich zestawy. Nie brak zabawek na wędce, z dzwoneczkami czy nawet wypełnionych kocimiętką. Dostępne są też piłeczki czy zabawki okolicznościowe, na przykład w kształcie reniferów na święta.

Dla osób, które planują regularną zabawę z kotem, najlepszym rozwiązaniem będą zabawki dla kota na wędce albo sznurku. Zapobiegają one podrapaniu czy pogryzieniu w ferworze walki, a także oduczają kocięta drapania ludzkich dłoni. Dają też o wiele więcej możliwości i przestrzeni kotu do zorganizowania zabawy - właśnie dzięki temu, że opiekuna od myszki dzieli długość sznurka albo wędki. Dzięki temu kot może się ukryć za meblami czy w pudełku, a potem przypuścić atak na myszkę.

Często jednak zwierzęta zostają same w domu, na przykład gdy opiekun jest w pracy. Wówczas dobrze sprawdzą się małe zabawki bez sznurków. Taka myszka dla kota może być wypełniona kocimiętką albo zawierać dzwoneczek - to dobre rozwiązanie, jeżeli kota pobudzają takie elementy, a jednocześnie potrzebuje on regularnej aktywności, którą niechętnie podejmuje sam. Warto zawsze mieć zapas myszek, który pozwala na regularną wymianę zabawek. Codziennie dobrze jest sprawdzić, czy któryś z przedmiotów pozostawionych do dyspozycji kota nie wymaga wymiany na przykład ze względu na stan zniszczenia.

Sortuj