Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Zabawki dla psa Kości i gryzaki dla psa

Kości i gryzaki dla psa

(10)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Kości i gryzaki dla psa - co musisz wiedzieć

Jedną z czynności, którym psy oddają się upodobaniem, jest oczywiście gryzienie. Dla wielu opiekunów to problematyczne, bo często psy na obiekt takiej zabawy wybierają sobie rzeczy, który nie powinny, na przykład buty, tekstylia czy dywany. W takiej sytuacji dobrze jest zaproponować zabawki dla psa, które odciągną jego uwagę od zniszczonych przedmiotów i przekierują ją na te rzeczy, które są wręcz przeznaczone do psiego gryzienia. Na szczęście oferta sklepu obfituje w akcesoria, które psy w każdym wieku i rozmiarze mogą traktować jako gryzaki.

Na początku warto wspomnieć, że akcesoria dla psów przeznaczone do gryzienia mogą dzielić się na kilka kategorii. Niektóre można pozostawić do psiej dyspozycji pod nieobecność opiekuna, nie obawiając się zakrztuszenia czy zniszczenia i zjedzenia. Oczywiście nadal należy sprawdzać ich stan przed każdym wyjściem, aby uszkodzone elementy po prostu wyrzucać. Inne zabawki dla psa z kolei dobrze jest wykorzystać podczas czasu spędzonego wspólnie z psem, na przykład w formie nagrody za udany trening. Wówczas zabawkę można dać psu po treningu, gdy ma się go na oku. To gwarancja, że odpowiednio szybka reakcja opieka chroni przed przed zjedzeniem kawałka zabawki.

Szczególną kategorię tych produktów stanowią zabawki dla szczeniaka. Są wyjątkowe, bo często nie mogą być tak twarde jak zabawki dla dorosłych czworonogów - szczenięta mają o wiele wrażliwsze dziąsła oraz zęby mleczne. Dodatkowo powinny być na tyle wytrzymałe, aby szczenię ich nie zjadło. To może być trudne, bo młode psy często ze szczególnym zapamiętaniem oddają się gryzieniu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą lateksowe i sznurkowe akcesoria dla psów, które w razie przypadkowego zjedzenia po prostu im specjalnie nie zaszkodzą i zostaną szybko wydalone.

Oczywiście, jak w przypadku wszystkich zabawek, również te warto dobrać pod względem rozmiaru. Zabawki dla szczeniaka zazwyczaj są nieco mniejsze i delikatniejsze dla psich zębów i dziąseł. Te dla dorosłych psów powinny być dopasowane do ich rozmiarów, aby nie zostały zbyt szybko zniszczone. Odpowiednio dobrany gryzak sprawi, że pies ograniczy gryzienie mebli i akcesoriów w domu. Pamiętaj, że nie ma niezniszczalnych zabawek i sprawdzaj psa w trakcie zabawy, ponieważ każda zabawka czy gryzak mogą zostać uszkodzone.

Sprawdź: Mocny gryzak dla dużego psa - ranking [Top 10] .

Sortuj