Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Drapaki dla kota

Drapaki dla kota

(24)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Drapaki dla kota - co musisz wiedzieć

W znaczącej większości przypadków drapak dla kota stanowi podstawę wyposażenia domu lub mieszkania. Zaraz po akcesoriach takich jak miska lub legowisko, warto rozejrzeć się za produktem umożliwiającym zwierzęciu nie tylko swobodne ostrzenie pazurków, ale i odpoczynek lub zabawę . Każdy opiekun kota, który pragnie dostarczyć ukochanemu pupilowi odrobiny rozrywki, a także możliwości swobodnego wykonywania tak naturalnej czynności, jaką jest drapanie, zdecydowanie powinien rozważyć zakup drapaka.

Szeroki wybór drapaków dla kota       

Oferta zoologicznego sklepu internetowego KrakVet.pl zawiera szereg wysokiej jakości drapaków pochodzących od znanych i sprawdzonych producentów. To właśnie dzięki temu każdy koci opiekun jest w stanie wybrać produkt, który w możliwie największym stopniu zaspokoi potrzeby domowego czworonoga, tym samym gwarantując ochronę mebli przed niechcianym uszkodzeniem.   

Nasze wirtualne półki obejmują drapaki o zróżnicowanych kształtach, a także rozmiarach, przez co zarówno kocięta, jak i dorosłe osobniki mogą otrzymać wariant dopasowany do ich indywidualnych preferencji. Co więcej, poszczególne modele cechują się również udogodnieniami w postaci legowisk, budek oraz zwisających zabawek, które dodatkowo umilają czas zwierzęcia. Z pewnością warto więc zapoznać się z ofertą sklepu KrakVet.pl, a także postawić na wariant mający sprostać wszelkim wymaganiom.

Drapak dla dużego kota     

W przypadku dużych kotów wybór odpowiedniego drapaka może wydawać się nieco skomplikowany, jednak w rzeczywistości powinien on stanowić wariant dopasowany do rozmiaru podopiecznego. Większy drapak będzie bowiem doskonałą opcją do zabaw, ostrzenia pazurków, a także odpoczynku. Z pewnością warto więc zwrócić uwagę na wysokość danego modelu, ale również jego stabilność. Duże koty cechują się bowiem większą masą, przez co drapak powinien być wyposażony w solidną i ciężką podstawę, której zadaniem jest zapewnienie możliwie największej stabilności całej konstrukcji.

Drapak dla domów z wieloma kotami 

Oczywistym jest, że im więcej kotów, tym lepiej. Nieraz dobranie odpowiednich akcesoriów dla większych ilości kotów może jednak stanowić spore wyzwanie. W przypadku drapaków zdecydowanie warto postawić na nieco bardziej rozbudowane warianty, które oprócz słupków wyposażone są również w atrakcyjne drabinki, czy też hamaki. Przydatne okazują się także wszelkie rozgałęzienia zakończone półkami lub specyficznymi stopniami, ponieważ wówczas koty mogą wspólnie uskuteczniać swoje zabawy i gonitwy. Takie rozwiązanie pozwoli również zająć czworonogi na długi czas, tym samym zapewniając opiekunom odrobinę wytchnienia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drapaka? 

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego drapaka dla kota nie będzie wymagał zbyt dużego zaangażowania ze strony opiekuna. Nieraz zdarza się jednak, że pupil niechętnie korzysta z otrzymanego produktu, a wręcz omija go szerokim łukiem bez chociażby drobnego zainteresowania. Przed zakupem z pewnością warto więc przejrzeć dostępne modele, a także dopasować dany drapak tak, aby zaspokajał on zarówno podstawowe, jak i bardziej skomplikowane potrzeby czworonoga.

Jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie drapaka okazuje się jego rozmiar, a dokładniej – dopasowanie wymiarów produktu do danego kota. Powszechnie przyjęło się mówić, że aby produkt spełniał swoje pierwotne zadanie, kot powinien swobodnie stanąć na tylnych łapach, jednocześnie opierając się przednimi na słupku. Wówczas pupil bez problemu zaspokoi potrzebę drapania, a wybrany wariant okaże się odpowiednim.

Na chwilę obecną drapaki to jednak nie tylko akcesoria do... drapania. I choć brzmi to nieco paradoksalnie, tak obecnie producenci skupiają się na zwiększeniu ilości zastosowań tych akcesoriów, jednocześnie umożliwiając kotom spanie i chowanie się w budkach na różnych poziomach, wylegiwanie się na rozpiętym hamaku, a także swobodne przeskakiwanie pomiędzy półkami, niczym na placu zabaw. Jeśli więc mamy do czynienia z czworonogiem, który uwielbia zabawy oraz wszelkie atrakcje, zdecydowanie warto zainwestować w wielofunkcyjny drapak.

Niezwykle istotnym jest również zwrócenie uwagi na jakość wykonania wybranego drapaka. Wszelkie jego elementy powinny być solidnie skręcone, a sama budowla nie może być chwiejna lub całkowicie niestabilna. W przeciwnym razie kot może czuć się niepewnie, przez co drapak stanie się wyłącznie salonową ozdobą.

Ostatnią, choć równie istotną kwestią, jest sama budowa, czy też wygląd drapaka. W ofercie sklepu KrakVet.pl dostępne są bowiem zarówno klasyczne warianty ze słupkiem, jak i modele półokrągłe, falowane, narożne, a także w formie desek. Nie brakuje także propozycji hamakowych, z przeróżnymi budkami, zwisającymi zabawkami, czy też budowli na kształt wieży. Z pewnością warto więc zastanowić się nad tym, który model wpasuje się w daną przestrzeń, jednocześnie gwarantując zwierzęciu swobodę w zabawie, odpoczynku lub, oczywiście, drapaniu.

Szeroka oferta drapaków

Sklep KrakVet posiada szeroką ofertę akcesoriów do kota. W ofercie znajdziesz zarówno wysoki drapak dla kota, jak i niski drapak dla kota w zależności od przestrzeni w domu przeznaczonej na drapak i preferencji Twoich mruczących pupili. Warto również rozważyć wielofunkcyjny drapak dla kota, który zapewni Twojemu pupilowi nie tylko drapak, ale też możliwość wspinaczki lub schowanie się w domku czy drzemkę na platformie. Jeśli nie masz w domu miejsca na wysoki drapak, z pewnością zainteresuje Cię mata do drapania. W ofercie sklepu KrakVet znajdziesz również akcesoria do drapaków.