Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Miski i poidła dla psa

Miski i poidła dla psa

(44)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Miski i poidła dla psa - co musisz wiedzieć

Odpowiednio dobrane miski stanowią podstawę wyposażenia wszystkich psów. Akcesoria tego typu są niezbędne zarówno do spożywania pokarmów, jak i podawania zwierzęciu wody. To właśnie dlatego każdy opiekun powinien zadbać o solidny zestaw misek, które zaspokoją potrzeby oraz wymagania ukochanego pupila.

Jaka miska dla psa?

Na chwilę obecną rynek misek dla psów zdaje się niemal nieograniczony, tym samym oferując szereg różnorodnych wariantów. Nieraz zbyt szeroki wybór może jednak stanowić spore utrudnienie, szczególnie w przypadku początkujących właścicieli czworonogów.

Aby dopasować miski pod danego pupila, szczególną uwagę należy zwrócić na aspekty takie, jak:

  • Pojemność – mówi się, że aby pies miał możliwość komfortowego spożycia danego pokarmu, jego miska powinna być znacznie większa niż objętość pojedynczej porcji karmy. Dlatego też zdecydowanie warto oszacować, jak duże w założeniu mają być posiłki zwierzęcia. Zbyt mała miska niejednokrotnie może przynosić zwierzęciu dyskomfort, tym samym dokładając opiekunowi zbędnej pracy, która opiera się na sprzątaniu resztek jedzenia porozrzucanych przypadkowo w obrębie misek.

  • Rozmiar – miski dla psów często podzielone są względem wielkości samych czworonogów, aby w możliwie najlepszy sposób zaspokoić ich potrzeby. Wyróżnia się więc warianty od XS dla osobników do 25 cm w kłębie, aż do XXL dla psów powyżej 65 cm w kłębie. Warto również zaznaczyć, że rozmiar miski dotyczy jednocześnie jej wysokości. Należy więc zadbać o to, aby pupil mógł w swobodny sposób dostać się do naczynia, tym samym nie wyciągając nadmiernie szyi.

  • Materiał wykonania – wśród misek dostępnych na rynku wyróżniane są warianty metalowe, ceramiczne, a także wykonane z tworzyw sztucznych. Każdy z nich posiada zarówno zalety, jak i wady, przez co nieraz opiekunowie stają przed skomplikowanym wyborem. To właśnie dlatego najpopularniejsze rozwiązania z kategorii misek dla psów zostały opisane poniżej.

Miska spowalniająca jedzenie

Czas posiłku to dla niektórych czworonogów szczególnie ekscytujący moment. Niestety może to skutkować zbyt łapczywym spożywaniem pokarmów, co z kolei przyczynia się do problemów zdrowotnych.

Miski spowalniające jedzenie to specjalnie zaprojektowane akcesoria, które wyposażone są w różnego rodzaju wypustki układające się w „labirynt”. Dzięki temu psy są wręcz zmuszone do poświęcenia nieco większej ilości czasu na wydobycie pokarmu, a tym samym wolniejsze jego pochłanianie. Tego typu akcesoria doskonale sprawdzają się więc u łapczywych podopiecznych, które połykają karmę bez umiaru.

Miska ceramiczna dla psa

Do zalet misek ceramicznych zdecydowanie warto zaliczyć ich wytrzymałość, a także sporą różnorodność. Ponadto są one łatwe w czyszczeniu, a podczas spożywania pokarmów nie przemieszczają się po podłodze. Tego typu miski są również dostępne w przeróżnych kształtach, rozmiarach, a także wersjach kolorystycznych, przez co wybór odpowiedniej okazuje się stosunkowo łatwy.

Niestety, ceramika jest podatna na przeróżne pęknięcia, a przy upadku z danej wysokości nieraz rozpada się na drobne kawałki.

Produkty z tej kategorii doskonale sprawdzają się jednak w przypadku czworonogów, które nieraz przesuwają naczynia podczas jedzenia, przez co po zakończonym posiłku miska znajduje się na drugiej stronie pomieszczenia.

Miska na stojaku dla psa

Miski na podwyższeniu mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Należy jednak zaznaczyć, że rozwiązania tego typu sprawdzają się przede wszystkim u starszych lub chorych psów, które nieraz wykazują problemy z ciągłym pochylaniem się do samej podłogi. Co więcej, w ich przypadku spożywanie pokarmów z misek, które ustawione są bezpośrednio na podłodze, może powodować ból, a nawet niechęć do jedzenia lub picia wody.

Zdrowe i młode psy nie wykazują natomiast przeciwskazań do korzystania z klasycznych wariantów misek, przez co korzystanie z akcesoriów na stojaku okazuje się zbędne.

Miski i butelki turystyczne

Częste wyjazdy, podróże, a nawet dłuższe spacery, stawiają psich opiekunów przed koniecznością wyposażenia czworonoga w odpowiednie akcesoria.

Miski turystyczne najczęściej występują w wersjach składanych, dzięki czemu ich przenoszenie okazuje się niezwykle proste. Warianty tego typu są jednocześnie lekkie i poręczne, przez co bez problemu mieszczą się one w dowolnym plecaku.

Butelki turystyczne zostały natomiast zaprojektowane tak, aby pupil mógł skorzystać z nich w dowolnym momencie. Akcesoria z tej kategorii najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych, jednak na rynku dostępne są także warianty metalowe. Ponadto wyróżnia się przy tym szereg różnorodnych wzorów, stylów, a nawet wariantów kolorystycznych. Niezależnie od rodzaju danej butelki, każda z nich wyposażona jest w zbiornik na wodę, a także doczepioną miseczkę.

Butelki turystyczne stanowią więc doskonałe rozwiązanie, które powinno być elementem wyposażenia każdego czworonoga. Ich użytkowanie okazuje się bowiem niezwykle proste, a sama konstrukcja jest przemyślana i funkcjonalna.

Sortuj