Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Preparaty na kleszcze i pasożyty dla psa

Zadbaj o zdrowie Twojego pupila!

Obroża Foresto

Obroże na kleszcze dla psów

Preparaty na kleszcze dla psa

Akcesoria na pasożyty dla psów

Kleszcze stanowią jedną z największych udręk dla psów. Osiedlają się one tam, gdzie znalezienie żywiciela jest stosunkowo łatwe, przez co spacery w parkach, lasach oraz okolicach zbiorników wodnych i popularnych dróg polnych mogą nieść za sobą spore ryzyko. Coraz częściej występują one także w miastach. Poszczególne osobniki są bowiem nosicielami zagrażających zdrowiu i życiu zwierzęcia chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza oraz wiele innych.

Każdy opiekun czworonoga chce zagwarantować mu możliwość bezpiecznego i spokojnego funkcjonowania. Profilaktyka przeciwkleszczowa odgrywa więc niezwykle istotną rolę, a zadaniem właścicieli jest dobranie preparatu mającego zapewnić zwierzęciu odpowiednią ochronę. Co na kleszcze dla psa? Sprawdź ofertę KrakVet i dowiedz się więcej.

Choroby przenoszone przez kleszcze

Najbardziej znaną chorobą przenoszoną przez kleszcze jest borelioza, która może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. Charakterystycznym objawem choroby jest powiększający się rumień, który występuje w miejscu ukąszonym przez kleszcza. W pierwszym etapie choroby mogą pojawić się objawy typowe dla grypy, jak np. gorączka, dreszcze czy też fale gorąca.

Kolejną chorobą występującą u ssaków z powodu zakażenia się jadem kleszcza jest babeszjoza. W jej przypadku mogą wystąpić różne powikłania m.in. zaburzenia ruchowe czy utrata wzroku. Objawia się jednak najczęściej wysoką gorączką, brakiem apetytu i ogólnym osłabieniem organizmu.

Innymi mniej znanymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są erlichioza, anaplazmoza, bartoneloza i dirofilarioza. Nieleczone choroby mogą doprowadzić do niepożądanych konsekwencji związanych z utratą zdrowia czworonoga, a nawet w najgorszych przypadkach również życia.

Możemy uchronić pupila przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze - jest to możliwe dzięki stosowaniu zapobiegawczo odpowiednich preparatów. Dostępne są środki ochrony takie, jak tabletki na kleszcze dla psa, krople na kleszcze dla psaobroża na kleszcze dla psa i spray na kleszcze dla psa. Dowiedz się, co na kleszcze dla psa wybrać.

Gdzie występują kleszcze?

Kleszcze występują najczęściej w wysokich trawach i zaroślach, zatem najłatwiej je spotkać w lasach i na łąkach. Jednak nie tylko tereny pozamiejskie mogą być miejscem występowania kleszczy - coraz częściej pojawiają się one również w parkach i na miejskich trawnikach, dlatego właściciele psów mieszkający w miastach również nie powinni tracić czujności.

Preparat na kleszcze dla psa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór odpowiedniego wariantu w dużej mierze zależy od opiekuna czworonoga, jednak ostateczną decyzję z pewnością warto uzgodnić z lekarzem weterynarii. Pomoże on bowiem dobrać produkt dostosowany do wymagań konkretnego czworonoga, jego wieku, a także stopnia przebywania w miejscach o zwiększonym występowaniu kleszczy.

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę?

Co na kleszcze dla psa?

Co zrobić żeby pies nie przynosił kleszczy do domu? Przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej profilaktyce. Miej na względzie, że kleszcze mogą żerować cały rok, dlatego stosuj odpowiednie środki zapobiegawcze regularnie. Jeśli są one podawane psu sezonowo, pamiętaj, by wdrożyć je odpowiednio wcześniej - nie każdy środek działa natychmiast.

Co najlepsze na kleszcze dla psa? Przedstawiamy poniżej rozmaite rodzaje środków ochrony przeciw kleszczami.

Preparaty na kleszcze dla psa - oferta KrakVet

Co na kleszcze dla psa? W ofercie zoologicznego sklepu internetowego KrakVet widnieje szereg różnego rodzaju preparatów na kleszcze, które posiadają warianty dla psów wszystkich ras. 

Na kleszcze dla psa można stosować preparaty takie, jak:

Każdy preparat na kleszcze dla psa niesie za sobą szereg pozytywnych skutków, jednak wybór odpowiedniego produktu może okazać się skomplikowany.

Obroża na kleszcze dla psa

Co na kleszcze dla psa wybrać dla pupila? Obroża na kleszcze dla psa zdecydowanie stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań antykleszczowych. Ich działanie opiera się na powolnym i nieprzerwanym uwalnianiu substancji czynnych.Są one bezzapachowe, przez co nie wywierają wpływu na samopoczucie oraz zmysły psa. Ponadto obroże są przeważnie wodoodporne, dlatego pies może nosić je nieustannie, aż do upływu terminu działania podanego przez producenta.

W ofercie sklepu KrakVet znajdują się obroże na kleszcze dla psa dopasowane do rozmiarów psów. Oferują one możliwość regulacji. Przed zakupem konkretnego wariantu należy jednak zmierzyć obwód szyi pupila, aby obroża nie okazała się zbyt mała.

W ofercie KrakVet znajdziesz obroże marek takich, jak Foresto i FRANCODEX.

Tabletki na kleszcze dla psa

Tabletki na kleszcze dla psa działają przez kilkanaście tygodni od momentu spożycia. Tabletki są skuteczne i zalecane przez specjalistów - zapewniają równomierne, niezadowne działanie. Najlepiej wybierać sprawdzone preparaty na kleszcze dla psa, wyprodukowane przez renomowanych producentów. Należy pamiętać o tym, że nie każdy pies chętnie przyjmuje tego typu tabletki. W ofercie KrakVet znajdziesz tabletki na pasożyty takich producentów, jak Elanco i Vetoquinol.

Krople na kleszcze dla psa

Jeśli zastanawiasz się, co na kleszcze dla psa jest najskuteczniejsze, polecamy również krople na kleszcze dla psa. Wystarczy zakropić szyję pupila, a substancja czynna rozejdzie się po całym jego ciele i zacznie skutecznie odstraszać pasożyty, lub też paraliżować czy zabijać je w przypadku kontaktu ze skórą psa. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla psów, dla których obroża nie byłaby wygodna, a tabletki nie są chętnie przyjmowane.

Spray na kleszcze dla psa

Spray na kleszcze dla psa to środek, który zaczyna działać dość szybko i można go używać doraźnie. Jeśli wybierasz się z pupilem w miejsce, w którym mogą występować kleszcze i zastanawiasz się, co na kleszcze dla psa może być zastosowane jednorazowo, sięgnij po spraye takie, jak spray Frontline czy BEAPHAR.

Akcesoria do usuwania kleszczy

Co na kleszcze dla psa można zastosować gdy już zaatakują? Usunięcie pasożyta ze skóry pupila jest pierwszym, a zarazem całkowicie niezbędnym krokiem. Pomimo że zadanie to może wydawać się trudne i skomplikowane, istnieją specjalne narzędzia, które ułatwiają przebieg całego zabiegu. Akcesoria do usuwania kleszczy są niezwykle przydatne wówczas, gdy pasożyty znajdują się w trudno dostępnych miejscach, a sam opiekun obawia się ich usunięcia. Niezaprzeczalnym jest więc to, że każdy właściciel czworonoga powinien zaopatrzyć się w wygodne dla niego narzędzie.

Przeczytaj więcej: Co na kleszcze dla psa? Ranking preparatów [Top 10]

Jak usunąć kleszcza u psa?

Ważne jest każdorazowe sprawdzanie sierści naszych psów po spacerze. Jeżeli zauważymy, że w skórę naszego pupila wbił się kleszcz, musimy niezwłocznie go usunąć. Możemy zrobić to sami, jednak w takiej sytuacji powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie wyciągać kleszcza gołymi rękami. Podczas wyciągania pasożyta powinniśmy złapać go jak najbliżej skóry. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wyrwać wyłącznie jego powłoki. Warto zrobić to szybko i sprawnie. Energicznym ruchem wykręcamy kleszcza i zdezynfekujmy jak najszybciej miejsce ukąszenia.

Choroby odkleszczowe u psów mogą być spowodowane również nieodpowiednim usunięciem kleszcza, dlatego gdy nie możemy poradzić sobie z wyciągnięciem kleszcza, najbezpieczniej będzie udać się do pobliskiego weterynarza. Specjalista usunie pasożyta z sierści psa szybko, bezboleśnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Odrobaczanie psa

Odrobaczanie psa to kolejny sposób na ochronę pupila przed pasożytami. Pasożyty, takie jak tasiemce, mogą powodować poważne problemy zdrowotne u psa, w tym problemy z układem pokarmowym, utratę wagi i osłabienie ogólnego stanu zdrowia. Z tego względu odrobaczanie psa powinno być częścią rutynowej opieki weterynaryjnej. Weterynarz może zalecić harmonogram odrobaczania zależny od wieku psa, jego stylu życia i warunków środowiskowych.

Co na kleszcze dla psa? Przeczytaj więcej!

Co jest dobre na kleszcze dla psa? Polecamy przeczytanie artykułów na naszym blogu:

Co na kleszcze dla psa? Najczęściej zadawane pytania

Kleszcze żywią się krwią zwierząt, w tym psów. Mogą przenosić różne choroby, takie jak babeszjoza, borelioza czy erlichioza, które mogą mieć groźne w skutkach powikłania.

Istnieje kilka preparatów, które można zastosować - w tym obroże na kleszcze dla psa, tabletki, krople oraz spraye.

Skuteczność różnych metod może się różnić w zależności od rozmaitych indywidualnych czynników. Warto skonsultować się z weterynarzem, aby dobrać odpowiednią formę ochrony uwzględniającą potrzeby konkretnego psa.

Warto regularnie sprawdzać psa, szczególnie po spacerach w miejscach, gdzie mogą występować. Im szybciej kleszcz zostanie usunięty, tym mniejsze ryzyko przeniesienia chorób.

Kleszcza najlepiej usunąć za pomocą specjalnego narzędzia do usuwania kleszczy. Należy go chwycić możliwie blisko skóry i wyjąć ostrożnie. Po usunięciu miejsce ukąszenia warto obserwować pod kątem ewentualnych reakcji alergicznych lub infekcji. W razie potrzeby należy się zwrócić do weterynarza.