Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Preparaty na pasożyty dla kota

Zadbaj o zdrowie Twojego pupila!

Obroża Foresto

Obroże na kleszcze dla kotów

Krople i maści na kleszcze dla kota

Preparaty na pasożyty dla kota

Koty, tak samo jak inne zwierzęta, w wielu sytuacjach są narażone na kontakt z kleszczami. Mogłoby się wydawać, że dotyczy to jedynie czworonogów swobodnie wychodzących, jednak mruczki żyjące w domach również mogą zostać żywicielami dla pasożyta. Szczególnie jeśli przy domu znajduje się ogród lub w mieszkaniu przebywają także psy. Wówczas nawet gęste i puszyste futerko nie jest w stanie zabezpieczyć czworonoga, a profilaktyka przeciwkleszczowa staje się niezwykle istotna.

Preparat na kleszcze dla kota

Aby wybrać odpowiedni preparat na kleszcze dla kota, zdecydowanie warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi możliwościami. W zoologicznym sklepie internetowym krakvet.pl dostępna jest szeroka oferta produktów z tej kategorii obejmująca zarówno obroże, jak i krople, spraye, czy tabletki. To właśnie dzięki temu dopasowanie odpowiedniego wariantu nie powinno sprawiać problemów.

Zabezpieczenie pupila przed niechcianymi lokatorami stanowi pewnego rodzaju obowiązek każdego opiekuna. Kleszcze są bowiem żywicielami i nosicielami groźnych chorób, do których zaliczana jest między innymi borelioza, babeszjoza oraz kleszczowe zapalenie mózgu.

Aby zapewnić czworonogowi prawidłową, a zarazem skuteczną ochronę, z pewnością warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi wariantami produktów przeciwkleszczowych.

Tabletki na kleszcze dla kota

Tabletki doustne na kleszcze są wygodną, choć stosunkowo mało rozpowszechnioną formą ochrony przed pasożytami. Sprawdzają się one przede wszystkim u czworonogów, które mają częsty kontakt z wodą, gdyż ich działanie jest widoczne głównie wewnątrz organizmu. Substancje aktywne zawarte w kapsułkach przenikają bowiem do krwi pupila, gdzie są przechowywane przez określony czas. Należy zaznaczyć, że są one w pełni bezpieczne dla samego zwierzęcia, choć szkodliwe dla niechcianych intruzów. W momencie, gdy w skórę kota wkłuje się kleszcz, substancja przenika do jego ciała powodując obumarcie. 

Tabletki na kleszcze różnią się między sobą czasem działania, a wybór konkretnego wariantu warto uzgodnić z lekarzem weterynarii. Nie sprawdzą się one bowiem u młodych kociąt, kotek w okresie ciąży i laktacji, a także osobników zmagających się z poszczególnymi dolegliwościami.

Krople na kleszcze dla kota

Krople na kleszcze, czy też preparaty typu spot-on, doskonale sprawdzają się wśród kotów wszystkich ras. Ich działanie może być jednak często zróżnicowane, ponieważ jest ono uzależnione od wykorzystanych substancji aktywnych.

Część preparatów będzie więc skuteczna tylko i wyłącznie wówczas, gdy kleszcz zdąży wkłuć się w skórę pupila. Inne natomiast stanowią doskonałą barierę ochronną, która całkowicie uniemożliwi, chociażby przemieszczanie się pasożytów po ciele zwierzęcia. Do tej grupy z pewnością należy zaliczyć krople Vermicon marki Beaphar. Substancją aktywną jest w tym przypadku dimetikon, który unieruchamia wszelkie pasożyty zewnętrzne, jednocześnie zapobiegając ich wkłuciu. Co więcej, Vermicon nie zawiera przy tym chemicznych środków owadobójczych, przez co nie stanowi zagrożenia dla samego czworonoga, ale również jego środowiska oraz otoczenia, w którym się znajduje. Preparat ten został stworzony z myślą o kotach wszystkich ras, które ukończyły 12 tydzień życia.

Sama aplikacja produktu nie powinna sprawiać najmniejszych problemów, ponieważ opakowanie zawiera aż trzy pipety, przy czym każda z nich służy do jednorazowego rozprowadzenia na skórze pupila. Należy jednak zaznaczyć, że zabieg ten powinien być powtarzany co 4 tygodnie, a także po każdym myciu z użyciem szamponu, gdyż preparat nie jest odporny na środki czystości.

Obroża na kleszcze dla kota

Obroże na kleszcze stanowią najpopularniejszy wariant ochrony przeciwkleszczowej, a mechanizm ich działania jest banalnie prosty. Poszczególne warianty zawierają bowiem substancje czynne, które uwalniane są w sposób systematyczny i ciągły. Niektóre obroże mogą wydzielać specyficzny zapach mający na celu skuteczne odstraszenie pasożytów, a inne występują w całkowicie bezzapachowych formach. Warto więc zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu lub ulotce danego produktu.

Produkty z tej kategorii oferują możliwość regulacji, przez co dopasowanie odpowiedniego wariantu nie powinno stanowić problemu. W przypadku kotów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazują się obroże samoodpinające, które w znaczącym stopniu ograniczają możliwość przypadkowego zahaczenia o gałęzie, czy też płoty lub siatki, tym samym zapobiegając wyrządzeniu krzywdy pupilowi.

Akcesoria do usuwania kleszczy

Widok kleszcza, który skutecznie przedostał się pod skórę ukochanego kota, nieraz może budzić odrazę. Wiele osób odczuwa wówczas ogromny stres, ponieważ usunięcie pasożyta nie jest standardową czynnością, która ma miejsce na porządku dziennym.

Niezwykle przydatnymi okazują się więc akcesoria do usuwania kleszczy, czyniące ten zabieg znacznie łatwiejszym, a jednocześnie o wiele mniej problematycznym. W ich skład wchodzą wszelkie „kleszczołapki”, takie jak pętle, szczypce oraz pęsety, mające na celu umożliwienia szybkiego usunięcia pasożyta ze skóry czworonoga.

Sprawdź: Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów [Top 10]