Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Karma weterynaryjna dla psa

Karma weterynaryjna dla psa

Każdy czworonożny pupil potrzebuje w swojej diecie wysokojakościowych składników, które będą przy tym odpowiednio zbilansowane. Psy coraz częściej zmagają się jednak z poszczególnymi chorobami oraz specyficznymi dolegliwościami, przez co wymagają one specjalnie dobranych pokarmów.

Z pomocą przychodzą wówczas karmy weterynaryjne, określane mianem specjalistycznych. W znaczącej ilości przypadków są one przeznaczone do stosowania czasowego, aby wspomóc organizm psa w powrocie do zdrowia. Nieraz okazuje się jednak, że pokarmy z tej kategorii stanowią podstawę żywienia czworonoga, który zmaga się z konkretną chorobą.

Karmy weterynaryjne cechują się specyficznym składem, a nieraz również zawartością niecodziennych dodatków mających wspomagać leczenie i rekonwalescencję zwierzęcia. Nie są to więc produkty przeznaczone do stosowania w przypadku każdego psa. Sama nazwa mówi również o tym, że ich zakup powinien być nie tyle skonsultowany z lekarzem weterynarii, ale wręcz wskazany przez specjalistę.

Royal Canin Veterinary

Royal Canin Care

Brit Veterinary Diets

Eukanuba Veterinary Diets

Farmina Vet Life

Hill's Prescription Diet

Purina Veterinary Diets

Animonda Integra Protect

Dolina Noteci Perfect Care

Trovet

4Vets Natural

Calibra

Karma weterynaryjna - gdzie kupić?

Po uzgodnieniu z weterynarzem konkretnego rodzaju pokarmu, czas przejść do jego zakupu. W ofercie zoologicznego sklepu internetowego krakvet.pl widnieje szereg pokarmów specjalistycznych dostępnych „od ręki” oraz w konkurencyjnych cenach. Co więcej, gwarantujemy również pomoc telefoniczną oraz mailową, która obejmuje porady dotyczące konkretnych produktów, a także samych zakupów w Naszym sklepie. 

Na wirtualnych półkach sklepu znajdują się warianty skierowane do psów z poszczególnymi schorzeniami, produkowane przez marki takie, jak:

Z łatwością można więc zauważyć, że oferta jest niezwykle szeroka oraz zróżnicowana, przez co znalezienie pokarmu zaleconego przez lekarza weterynarii nie powinno stanowić problemu.

Kiedy stosować karmę weterynaryjną dla psa?

Karmy weterynaryjne powinny być stosowane wówczas, gdy u psa zdiagnozowane zostały konkretne dolegliwości lub specyficzne przypadłości. W takiej sytuacji lekarz weterynarii dostosowuje bowiem pokarmy tak, aby nie tylko spełniały one najważniejsze wymagania żywieniowe pupila, ale również wspierały jego powrót do zdrowia oraz umożliwiały dalszy rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.

Niektóre produkty z tej kategorii przeznaczone są dla czworonogów wykazujących jedynie ograniczone czasowo potrzeby. Za przykład może posłużyć okres szczenięcy, kiedy podopieczni cechują się niezwykle szybkim wzrostem i mogą wymagać dodatkowego wsparcia dla kości i stawów, które intensywnie się rozwijają. Karmy weterynaryjne są w tym przypadku stosowane jedynie przejściowo oraz zgodnie z wszelkimi wytycznymi i zaleceniami.

Powszechnie znaną kategorią pokarmów specjalistycznych są również warianty dla psów, które poddane były zabiegowi kastracji lub sterylizacji. W tym okresie wzrasta bowiem ryzyko szybkiego przybierania na wadze, co może nieść za sobą szereg niepożądanych skutków oraz przyczyniać się do występowania poszczególnych dolegliwości. Na tym etapie warto więc zapewnić pupilowi odpowiednio dostosowane pokarmy, szczególnie jeśli u zwierzęcia stwierdzono wysokie prawdopodobieństwo występowania chorób serca lub stawów.

Nieraz koniecznym jest jednak wprowadzenie specjalistycznych pokarmów do stałej i codziennej diety zwierzęcia. Dotyczy to głównie psów, które zmagają się z chorobami układu pokarmowego i sercowego, ale również innymi dolegliwościami, takimi jak niewydolność poszczególnych organów wewnętrznych, a także cukrzyca. Stałe żywienie karmami weterynaryjnymi jest więc często zalecane w przypadku nieuleczalnych, a zarazem poważnych dolegliwości. Ich składniki wspierają bowiem organizmy czworonogów, jednocześnie dając im możliwość stabilnego funkcjonowania.

Jak podawać karmę weterynaryjną?

Podawanie karmy weterynaryjnej jest ściśle związane z konkretnymi wymaganiami oraz potrzebami czworonogów. Nieraz konieczne jest jedynie uzupełnienie poszczególnych składników lub substancji, a czasem pokarmy specjalistyczne pełnią funkcję leczniczą. Kwestię długości stosowania, a także wymaganych dawek i porcji, należy więc dokładnie uzgodnić ze specjalistą.

Warto pamiętać również o istnieniu kilku zasad, których powinno się bezwzględnie przestrzegać: