Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Pozostałe zwierzęta Ptaki Akcesoria dla ptaków

Akcesoria dla ptaków

(7)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Brit

Akcesoria dla ptaków - co musisz wiedzieć

Akcesoria dla ptaków to elementy niezbędne w każdej klatce dla skrzydlatego pupila. Są przydatne do karmienia i pojenia ptaków, zapewniają im niezbędną rozrywkę, oraz pomagają w dbaniu o ich higienę. Wyposażeniem każdego miłośnika ptaków domowych powinny być także tematyczne książki, zawierające cenne wskazówki odnośnie ich hodowli.

Klatki dla ptaków

Rozmiar klatki powinien być dopasowany do wielkości ptaka, który znajduje się pod naszą opieką. Odpowiednia klatka pozwoli na całkowite rozprostowanie skrzydeł oraz przemieszczanie się pomiędzy karmnikiem, czy szczebelkami do siedzenia. W sprzedaży dostępne są gotowe, kompletnie wyposażone zestawy klatek. Zawierają one między innymi pojemniki na pokarm i wodę oraz wyjmowaną dolną kuwetę umożliwiającą czyszczenie dna. Mogą posiadać także dodatkowe szczebelki, huśtawki, oraz praktyczny uchwyt do przenoszenia. 

Karmidła i poidełka

Pojemniki służące na podawania wody i pokarmu, są nieodzownym wyposażeniem każdej klatki. Odpowiednio wyprofilowane poidło zapewni stały dostęp do wody, gwarantując jednocześnie wygodną pozycję do napicia się. Dla ptaków warto podawać specjalny napój z jodem, który pokrywa wszystkie niedobory składników odżywczych.

Oprócz poidła niezbędny jest także przezroczysty karmnik na suchy pokarm. Pozwoli na odpowiednie dawkowanie pokarmu, zapewniając wgląd w stan jego wypełnienia. Wyposażony w wygodną grzędę, zapewni przystępne warunki do spożywania podanych ziaren. Karmidła są dostępne także w formie miseczek do zawieszenia wewnątrz klatki. W sprzedaży oferowane są również automatyczne karmniki z zasobnikiem, które nie wymagają codziennego uzupełniania. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, jeśli mamy pod opieką wiele ptaków, lub planujemy dłuższy wyjazd.

Dla miłośników wolno żyjących okazów przygotowano także gotowy zestaw startowy, złożony z karmnika i opakowania ziaren. Pozwala on na całoroczne dokarmianie i obserwowanie dzikich ptaków. Przyda się osobom, które z pewnych względów nie chcą, lub nie mogą posiadać ptaków we własnym domu. 

Zabawki dla ptaków

Ptaki hodowane w klatkach są stworzeniami bardzo aktywnymi i ciekawskimi. Ograniczona przestrzeń w wolierze nie zapewnia im wystarczającej porcji ruchu i atrakcji. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnie przygotowanych zabawek dla ptaków. Oferujemy wiszące huśtawki i drabinki, które pozwolą na podtrzymanie odpowiedniej aktywności u skrzydlatych pupili. Dla ciekawskich papug przydadzą się wiszące kółka lub wisiorek z dzwonkiem. Kolorowe elementy i wydawane dźwięki zachęcą je do zabawy, czyniąc ją wielce atrakcyjną dla wszystkich gatunków papużek. Zabawki mogą być wykonane z drewna bądź z plastiku, bezpiecznego dla wrażliwych okazów. 

Baseny dla ptaków

Dla papug i innych, niewielkich ptaków, dobrym pomysłem będzie zamontowanie specjalnego basenu. Stanowi od ciekawą zabawkę, która pozwoli zażywać ptakom wodnych kąpieli. Stały dostęp do zbiornika wodnego pomaga stworzyć najbardziej zbliżone do naturalnych warunki. Dodatkowo basenik wykonany z przezroczystego materiału umożliwi obserwację bawiącego się pupila. 

Środki do czyszczenia klatek

W swoim domu warto posiadać również specjalistyczne środki do czyszczenia ptasich klatek. Wykazują one działanie bakteriobójcze, usuwając niebezpieczne dla ptaków patogeny. Są to produkty biodegradowalne, które powinny być stosowane raz na tydzień, lub co dwa tygodnie. W sprzedaży dostępny jest także neutralizator zapachu moczu z klatek. Eliminuje on kwas moczowy, zapobiegając pojawieniu się nieprzyjemnych woni w otoczeniu ptaków. Jednocześnie jest on całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt, stąd można go używać praktycznie bez ograniczeń.

Sortuj