Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Smycze, szelki i obroże

Smycze, szelki i obroże

(88)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Smycze, szelki i obroże - co musisz wiedzieć

Smycze dla psa

Smycz dla psa jest obowiązkowym elementem wyprawki każdego psiaka. Jak dobrać najlepszą? Weź pod uwagę przede wszystkim rozmiar i zachowanie oraz zwyczaje spacerowe Twojego pupila. Jeśli Twój pies jest masywny lub ma skłonność do szarpania, wytrzymała smycz dla psa będzie najlepszym wyborem. Gruba smycz dla psa zapobiegnie zniszczeniom, nawet jeśli Twój psiak będzie się mocno wyrywał na spacerze. Automatyczna smycz dla psa będzie idealna dla właścicieli ceniących sobie wygodę użycia, którzy chcą pozwolić pupilowi na możliwie jak najwięcej swobody podczas spaceru. Smycz dla psa długa i wytrzymała sprawi, że Twój psiak będzie mógł swobodnie się bawić i biegać, a Ty będziesz mógł zadbać o jego bezpieczeństwo gwarantując mu przy tym odpowiednią dawkę ruchu. W zależności od wielkości pupila i jego potrzeb możesz zdecydować się na obrożę lub szelki. Obroża dla psa to najbardziej popularna opcja, jednak szelki mają wiele zalet, zwłaszcza dla psów aktywnych. Obroża i smycz dla psa zapewniają możliwość szybkiego i łatwego zdejmowania i zakładania, jednak jeśli zdecydujesz się na szelki i smycz dla psa jako wyposażenie na spacer, Twój pies będzie miał jeszcze więcej swobody w zabawie.

Sprawdź ofertę KrakVet – z pewnością znajdzie się w niej fajna smycz dla psa idealna dla Ciebie i Twojego pupila.

Przeczytaj więcej: Jaką smycz dla psa wybrać? Kompletny poradnik

 

Szelki dla psa

Szelki dla psa pozwolą Twojemu pupilowi na wiele swobody przy zabawie na świeżym powietrzu, treningu i na spacerach. Jak wybrać najlepsze? W zależności od wielkości Twojego psiaka postaw na szelki dla małego psa lub szelki dla dużego psa o rozmiarze dobranym według jego wymiarów. Uniwersalne szelki dla psa pozwolą na dostosowanie pasków do sylwetki Twojego psa.

Szelki dla psa rodzaje

Najbezpieczniejsze szelki dla psa to takie, które są dostosowane nie tylko do jego sylwetki, ale także do jego potrzeb. Szelki dla psa bezuciskowe sprawią, że Twój pupil będzie czuł się wygodnie i swobodnie podczas spaceru – to dobry wybór dla psów, które szarpią na spacerze. Wyjątkowo popularne są również szelki dla psa typu guard, bezpieczny typ szelek pozwalający łatwo dostosować szelki do sylwetki psa. Składają się z pętli otaczającej szyję, pętli otaczającej tułów oraz dwóch pasków łączących je ze sobą. Jeśli Twój pies spędza bardzo dużo czasu na zewnętrz na spacerze, treningu lub zabawie, warto wyposażyć go w profesjonalne szelki dla psa wysokiej jakości.

Sprawdź artykuł: Jak wybrać szelki dla psa

 

Obroże dla psa

Obroża dla psa to niezbędny element wyprawki każdego psiaka. Jak wybrać właściwą? Przede wszystkim decyduje rozmiar Twojego psa – w zależności od wielkości rasy konieczna będzie obroża dla psa małego lub obroża dla psa dużego. Na rynku zoologicznym znajdziesz wiele typów obroży – dostępne opcje to elegancka obroża dla psa taka, jak obroża dla psa skórzana, standardowa obroża dla psa z klamrą, lub nawet personalizowana obroża dla psa. Popularną opcją tych ostatnich jest obroża dla psa z imieniem. Dla bezpieczeństwa można również wyposażyć się w obrożę, do której będziesz mógł przypiąć adresatkę. Jeśli interesuje Cię obroża dla psa elektryczna, należy mieć na uwadze, że jest to obroża ściśle treningowa i nie powinna być nadużywana, co więcej – nie jest to opcja dla niedoświadczonych treserów. Metody negatywne w tresurze psów nie są zalecane i mogą mieć poważne konsekwencje.

Sprawdź: Szelki czy obroża? Rzeczy, które musisz wiedzieć o szelkach i obrożach dla psów

 

Kaganiec dla psa

Czy kaganiec dla psa jest obowiązkowy? Jest to regulowane przepisami w zależności od gminy – obowiązkiem właściciela jest dowiedzieć się, czy w jego miejscu zamieszkania obowiązują odpowiednie regulacje. Warto jednak od małego przyzwyczajać psa do kagańca, gdyż powinien go nosić w miejscach użytku publicznego jak na przykład transport publiczny.

Kaganiec dla psa jak dobrać

Jak zmierzyć kaganiec dla psa? Aby odpowiednio dobrać kaganiec dla psa, zmierz obwód kufy oraz długość pyska. Dobrze dobrany kaganiec nie powinien nachodzić psu na oczy ani go uciskać. W zależności od wielkości rasy postaw na kaganiec dla małego psa lub kaganiec dla dużego psa. Warto postawić na kaganiec fizjologiczny, czyli taki, który pozwoli psu swobodnie pić i jeść z ręki. Jeśli Twój pies bywa łakomy w nieodpowiednich sytuacjach, warto postawić na kaganiec dla psa chroniący przed zjadaniem śmieci. Jeśli natomiast kusi Cię śmieszny kaganiec dla psa z zębami, pamiętaj, że dla innych właścicieli psów może on się nie okazać równie zabawny. W wyjątkowych sytuacjach można na szybko zrobić domowy kaganiec dla psa z tego, co masz pod ręką wybierając miękkie i elastyczne materiały, jednak nie powinien on być nadużywany.

Komplety dla psa

Jeśli cenisz sobie łatwość użycia i wygodę, możesz postawić na komplet obroża i smycz dla psa, aby upewnić się, że elementy będą do siebie pasować wizualnie i być wygodne w użyciu. Jeśli twój pies jest dużej rasy, może się przydać komplet obroża i smycz dla dużego psa, który zapewni, że elementy będą wykonane z materiałów o podobnej trwałości i jakości. Możesz również postawić na gotowy zestaw spacerowy dla psa lub skomponować go samodzielnie – jego elementami powinna być smycz dla psa i obroża dla psa lub szelki dla psa.

Woreczki na odchody

Woreczki na odchody to obowiązkowe wyposażenie dla psa na spacer. Obowiązek sprzątania po psie nie powinien być zaniedbywany. Warto postawić na biodegradowalne woreczki na odchody psa, aby nie obciążać środowiska. Znajdziesz również wśród dostępnych opcji wygodne woreczki na psie odchody z uszami. Na długie spacery warto wyposażyć się w etui na woreczki dla psa. Takie etui na psie odchody pozwoli Ci w higieniczny sposób przechować zużyty woreczek do momentu, w którym będziesz mógł wyrzucić go do kosza. Zadbaj o porządek – woreczki na odchody są powszechnie dostępne, na przykład woreczki na odchody Pepco lub woreczki na odchody Rossman, jednak sklepy zoologiczne również posiadają wiele opcji, na przykład woreczki na odchody Trixie.

Pozostałe akcesoria dla psa

Akcesoria na spacer dla psa powinny znaleźć się w każdej psiej wyprawce. Oprócz podstawowych elementów takich, jak smycz dla psa czy szelki dla psa, akcesoria dla psa na spacer obejmują również szereg innych udogodnień i gadżetów. Adresówka dla psa pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo pupila – jeśli psiak się zgubi lub ucieknie, życzliwi ludzie pomogą mu wrócić do domu. Taki identyfikator dla psa można przypiąć do obroży – są one niewielkie i nie będą przeszkadzać psu w zabawie.

Saszetki na przysmaki

Saszetka na przysmaki to doskonały wybór dla każdego właściciela, który korzysta ze wspólnych spacerów w celach szkoleniowych. Taka saszetka treningowa dla psa sprawi, że jego ulubione przysmaki treningowe będą zawsze pod ręką. Można również dzięki niej podać przysmak dla psa żeby nagrodzić pupila za dobre zachowanie na spacerze lub sprawić mu przyjemność. Saszetka na przysmaki dla psa może występować w wielu wariantach, na przykład saszetka na przysmaki magnes z wygodnym zamknięciem lub też silikonowa saszetka na przysmaki. Jeśli cenisz sobie swobodę ruchu i lubisz mieć niezbędne akcesoria pod ręką, dobrym wyborem jest nerka na przysmaki dla psa lub saszetka na przysmaki dla psa na pasku.