Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Kot syjamski

Kot syjamski

(1)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Koty syjamskie to jedna z najstarszych nam znanych ras kotów. Pochodzi z Dalekiego Wschodu, ale obecnie jest znana i lubiana na całym świecie. Koty tej rasy są niezwykle ciekawskie i bardzo towarzyskie. Przywiązują się do swojego właściciela, dlatego nie lubią długo pozostawać same w domu. W tej kategorii prezentujemy wszystkie produkty czyli m.in. karmy dla kotów, akcesoria, kuwety i żwirki dedykowane kotom syjamskim, aby ułatwić właścicielom znalezienie najlepszego produktu.

Kot syjamski - pies w kociej skórze

Wiele osób uważa, że kot syjamski zdecydowanie wyróżnia się pod względem charakteru na tle innych mruczków. Jest uważany za koto-psa, głównie z uwagi na ogromne przywiązanie do człowieka, a także podatność na podstawowy trening. Z tego powodu jest to idealne zwierzę dla osoby, która ma czas na zaspokojenie jego potrzeb. Ten kot najlepiej czuje się w towarzystwie swojego człowieka, który poświęca mu swoją uwagę, bawi się z nim i wymyśla mu nowe wyzwania.

Z uwagi na to, że kot syjamski nie przepada za nudą i wymyśla własne, niekoniecznie pożądane przez człowieka formy spędzania czasu, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria dla kota. Będą to przede wszystkim zabawki na inteligencję, które zapewnią zwierzęciu rozrywkę i pozwolą mu konstruktywnie spędzić czas. Warto wybrać również takie zabawki, które umożliwią wspólne spędzenie czasu z mruczkiem. Szczególnie dobrze sprawdzą się te akcesoria dla kota, które umożliwiają mu zaspokojenie potrzeb związanych z łańcuchem łowieckim, na przykład wędki czy piórka na sznurku.

Odpowiednia pielęgnacja w przypadku kota syjamskiego jest raczej prosta. Przede wszystkim opiera się na regularnym wyczesywaniu futra wraz z podawaniem zwierzęciu preparatów odkłaczających. Wszystkie koty to niezwykle czyste stworzenia, które regularnie wylizują futro z zabrudzeń. Aby zapobiegać tworzeniu kul włosowych w układzie pokarmowym, warto zadbać o usuwanie martwego futra z pomocą szczotki i rozpuszczanie połkniętej przez kota sierści za pomocą odpowiedniego, smakowitego preparatu. Kąpiele, jeśli są konieczne, warto wykonywać z użyciem delikatnych dla skóry szamponów.

Koty syjamskie to aktywne stworzenia, których wszędzie pełno. Z tego powodu karma dla kota syjamskiego powinna dostarczać mu dużo energii pochodzącej przede wszystkim ze składników pochodzenia zwierzęcego - głównie mięsa. Wysokomięsne pokarmy suche i mokre muszą mieć dodatkowo formułę dopasowaną do często wrażliwego układu pokarmowego tych zwierząt. Karma dla kota syjamskiego niweluje więc ryzyko wystąpienia nieżytu żołądka i jelit, a przy okazji redukuje częstotliwość pojawiania się alergii.

Sprawdź: Karma dla kota syjamskiego - ranking [Top 10]

Zaufani producenci

.VILEDA 4DOGS 4vets Acana Almo Nature Animonda ARQUIVET Bazyl Beaphar Bosch Petfood Concept Brit Butcher's Cat's Best Chappi CURVER DIAMENTIQ DINGO DIVINUS Dolina Noteci Dreamies ELANCO Eukanuba Farmina FERPLAST Fitmin flexi FRONTLINE FURminator Go Gift Hill's Hilton INABA InMoless JOHN DOG Josera KONG Maced MATTEO O'Canis Orijen Pedigree PETMEX PLATINUM Purina Nestle Royal Canin Safe Animals Sheba Taste of the Wild Trixie TROVET Versele-Laga Vetoquinol vitapol WHIMZEES Whiskas
Cena
Sortuj