Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Higiena i pielęgnacja kotów Szczotki i grzebienie dla kotów

Szczotki i grzebienie dla kotów

(0)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Szczotki i grzebienie dla kotów - co musisz wiedzieć

Większość właścicieli psów i kotów zmaga się na co dzień z tym samym problemem – gubieniem sierści przez ich pupili, co utrudnia utrzymanie czystości w domu i najzwyczajniej w świecie irytuje. Jeżeli nie chcesz znajdować zwierzęcej sierści w obiedzie i zależy Ci na odpowiedniej pielęgnacji swojego czworonoga, postaw na szczotki i grzebienie dla kotów, dostępne w ofercie naszego sklepu.

Kupując akcesoria do pielęgnacji kotów warto pamiętać o obcinaczach do pazurów, które pomogą zapobiec przypadkowym zadrapaniom. Dzięki wysokiej jakości wykonania produktów oraz ich dużej różnorodności, z pewnością znajdziesz coś idealnego do pielęgnacji swojego pupila.

Czy szczotka dla kota jest potrzebna?

Wiele osób uważa, że koty są na tyle samodzielne, że potrafią o siebie zadbać. Niestety, to tylko mit, który powielany jest przez osoby, nie do końca znające kocią naturę. Zwierzak oczywiście dba o swoją higienę, ale nie jest w stanie zadbać o pielęgnację własnej sierści, dlatego też każdy właściciel powinien mu w tym pomóc. Inwestycja w grzebienie i szczotki dla kotów jest więc niezbędna w sytuacji, gdy pragniesz przede wszystkim ograniczyć linienie. Dzięki regularnemu czesaniu kociej sierści masz możliwość zebrania martwych włosków w jednym miejscu, dzięki czemu czworonóg nie będzie pozostawiał ich gdzie popadnie. To jednak nie wszystko – szczotka dla kota pozwoli Ci rozprawić się z niepożądanymi i brzydko wyglądającymi kołtunami, a także zadbać o wygląd sierści. Dokładnie tak, czesanie i szczotkowanie kota pozwala uzyskać odpowiedni połysk sierści, a dodatkowo sprawić, że będzie ona dużo przyjemniejsza w dotyku. A przecież głaskanie kota to stały element codzienności jego właściciela, prawda? Nie można też zapominać o tym, że używanie szczotki dla kotów jest przyjemne dla samych zwierzaków i zdecydowana większość z nich po prostu to lubi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotki dla kotów?

Grzebienie i szczotki dla kota to bardzo szeroki temat, ponieważ wielu producentów oferuje różne rozwiązania, dopasowane do kociej sierści. Podstawowym kryterium, jakim powinien kierować się każdy właściciel czworonoga, powinna być oczywiście długość sierści. To pod jej kątem powinno się wybierać szczotkę lub grzebień dla kota – w przypadku, gdy nasz pupil posiada długą sierść, najlepsza będzie szczotka o długich ząbkach, a przy krótkiej sierści – o krótkich ząbkach. Warto też pamiętać o tym, by – niezależnie od tego, czy wybieramy grzebień, czy też szczotkę dla kota – końcówki ząbków były delikatnie zaokrąglone lub zakończone małą kulką. Dzięki temu czesanie będzie przyjemne i nie wywoła u kota dyskomfortu.

Szczotki i grzebienie dla kotów w sklepie Krakvet

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz najwyższej jakości szczotki i grzebienie dla kotów od cenionych na rynku producentów, takich jak Furminator czy Trixie. Są one bardzo zróżnicowane pod kątem długości ząbków, zapewniają odpowiednią wygodę czesania (dzięki profilowanym rączkom) i zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, w związku z czym możliwe będzie ich użytkowanie przez bardzo długi czas. Atutem naszej oferty są również atrakcyjne ceny!

Jak czesać kota?

Nie każde zwierzę od początku polubi się ze szczotką dla kota i samym zabiegiem czesania. Z tego powodu warto zadbać o to, aby cały proces był dla czworonoga możliwością spędzenia miłego czasu z właścicielem. Aby przyzwyczaić kota do czesania, możemy zacząć od głaskania, a następnie przejść do szczotkowania miękkim włosiem. W ten sposób przyzwyczaimy zwierzę do samej czynności, dzięki czemu skojarzy ono czesanie z przyjemnym dotykiem właściciela.

Jeśli tę trudniejszą część mamy już za sobą, można przejść dalej i zastanowić się nad swoją techniką czesania. Aby było ono skuteczne i dawało najlepsze rezultaty, należy czesać zarówno pod włos, jak i z włosem dzięki temu pozbywamy się największej ilości wypadającej sierści i podszerstka.

Sortuj