Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Pielęgnacja psa Strzyżenie psów

Strzyżenie psów

(8)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Strzyżenie psów - co musisz wiedzieć

Systematyczna pielęgnacja psiej sierści jest bardzo istotna. Zadbana sierść latem ułatwia chłodzenie się, a zimą zapewnia psu ciepło. Regularne strzyżenie psa pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i kołtunów. Obok czesania i szczotkowania to jeden z podstawowych zabiegów. Warto również pamiętać, że dobrze utrzymany psiak dobrze się czuje i zdecydowanie lepiej wygląda.

Strzyżenie psa w domu

Aby zadbać o sierść pupila, możesz skorzystać z usług profesjonalisty bądź też samodzielnie zająć się okrywą pupila. Odpowiednia maszynka do strzyżenia psa pozwoli na dokładne i bezpieczne przystrzyżenie sierści. Strzyżenie psa maszynką nie jest trudne, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania.

Strzyżenie psa krok po kroku

  1. Rozczesz sierść pupila, wykąp go i użyj odpowiedniej odżywki, która zmiękczy włos, a następnie ponownie rozczesz sierść.
  2. Zacznij strzyżenie od korpusu i stopniowo przechodź do pozostałych części ciała.
  3. Strzyż psa z włosem, nie pod włos, aby uniknąć zranienia.
  4. Prowadź maszynkę uważnie i nie dociskaj jej.
  5. Zachowaj cierpliwość i nagradzaj psa za dobre zachowanie.

Jaka maszynka do strzyżenia psa

Nowoczesna maszynka do strzyżenia psów jest niezbędna, by odpowiednio pielęgnować sierść psa. Sprawdzają się szczególnie wówczas, gdy jest ona długa i gęsta. Funkcjonalne maszynki do strzyżenia psów, które oferujemy w KrakVet świetnie odpowiadają potrzebom opiekunów psów. Są łatwe w obsłudze, ergonomiczne i pozwalają na równomierne i profesjonalne cięcie w warunkach domowych. Duża ilość nakładek, jaką posiada profesjonalna maszynka do strzyżenia psów pozwoli natomiast dopasować końcówkę do konkretnych potrzeb. Aby zadbać o sierść pupila w warunkach domowych, należy sięgać po dobrej jakości akcesoria do pielęgnacji psów. Oprócz maszynki przydadzą się również nożyczki do przycinania sierści.

Jak uspokoić psa podczas strzyżenia

Aby zminimalizować stres pupila, warto wybrać urządzenie jak najcichsze. Przyzwyczaj psa do dźwięku maszynki jeszcze przed strzyżeniem, żeby nie zaniepokoił go jej dźwięk. Przez kilka dni przywołuj psa do siebie po włączeniu maszynki i nagradzaj go za przyjście do momentu, kiedy przestanie zwracać na nią uwagę. Przeprowadź symulację strzyżenia, gładząc psa i ostrożnie przyzwyczajając go do dotyku maszynki.

W czasie strzyżenia zachowaj cierpliwość i nagradzaj pupila za dobre zachowanie, na przykład przysmakiem. Pies może się wiercić, więc zachowaj ostrożność i nie śpiesz się.

Groomer – psi fryzjer

Jeśli nie czujesz się pewnie strzygąc psa osobiście, marzy ci się sprawienie pupilowi wymyślnej fryzury lub jego sierść jest szczególnie wymagająca, skorzystaj z usług groomera. Fryzjer dla zwierząt posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, aby uczynić strzyżenie psów możliwie najbardziej bezstresowym. Profesjonalista odpowiednio przystrzyże pupila i sprawi mu elegancką fryzurę oraz podpowie, jak zadbać o psa.

Ile kosztuje strzyżenie psa

Cena jest uzależniona od wielu czynników takich, jak wielkość psa lub też renoma zakładu, w którym pracuje wybrany fryzjer dla psów oraz miasto, w którym pracuje. Strzyżenie psa małej rasy może kosztować od 50 do 100 zł, średniego – 90-250 zł, a dużego – 100-500 zł. Aby poznać koszt usługi, skontaktuj się z wybranym salonem groomerskim i dopytaj o szczegóły usług.

Sortuj