Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Wszystko dla szczeniąt

Wszystko dla szczeniąt

Pierwsze tygodnie, które nowy pupil spędza w domu to ekscytujący czas – zarówno dla szczeniaka, jak i dla jego właściciela. Każdy opiekun młodego psiaka pragnie zapewnić swojemu małemu ulubieńcowi wszystko, co najlepsze, poczynając od diety, a kończąc na wygodnych warunkach do zadomowienia się w nowym miejscu. Wśród setek produktów dostępnych na rynku zoologicznym można znaleźć mnóstwo karm i akcesoriów dla szczeniąt. Sklep zoologiczny KrakVet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom właścicieli szczeniaków – dla ułatwienia zgromadziliśmy wszystkie potrzebne informacje na temat wyprawki dla szczeniaka i najlepszych produktów w jednym miejscu!

Sprawdź naszą ofertę!

Skompletuj wyprawkę dla szczeniaka!

Sucha karma dla szczeniaka

Mokra karma dla szczeniaka

Przysmaki dla szczeniaka

Zabawki dla szczeniaka

Kojec dla szczeniaka

Legowisko dla szczeniaka

Miska dla szczeniaka

Smycz dla szczeniaka

Obroża dla szczeniaka

Szelki dla szczeniaka

Pielęgnacja szczeniaka

Nauka czystości

Akcesoria dla szczeniaka

Pierwsze tygodnie ze szczeniakiem

Gdy w domu pojawia się szczeniak, jego właściciel staje przed nie lada wyzwaniem – do jego obowiązków należy zapewnienie mu wygody i bezpieczeństwa, a także odpowiedniej diety i stymulującej rozwój zabawy. Aby zachować odpowiedni porządek w domu, istotna jest także nauka szczeniaka czystości. Wszystko to odbywa się w sytuacji, w której pupil zaznajamia się z nowym otoczeniem, przyzwyczaja do życia z nowym właścicielem i jednocześnie dynamicznie się rozwija. Skory do zabawy i ciekawy świata pupil szuka coraz to nowych okazji do odkrywania domu oraz psot i zabaw. Zanim zdecydujesz się na adopcję szczeniaczka lub Twoja suczka urodzi szczenięta, warto być gotowym na przybycie psiego malucha.

Jak się na to przygotować? Dowiedz się więcej z artykułu „Szczeniak w domu – co warto wiedzieć?”.

Jak dbać o nowonarodzone szczeniaki

W okresie szczenięcym psiaki rozwijają się bardzo szybko, a ich potrzeby dynamicznie się zmieniają. Obowiązkiem właściciela jest dostosowanie się do tych zmian oraz zapewnienie im komfortowych warunków oraz poczucia bezpieczeństwa. W sklepie KrakVet znajdziesz niezbędne akcesoria dla nowonarodzonych szczeniąt, w tym mleko zastępcze, którego nie może zabraknąć w domu, w którym szczenię wychowuje się bez matki lub przy dużych miotach szczeniąt.

Przeczytaj więcej na temat potrzeb szczeniąt w poszczególnych tygodniach życia oraz ich potrzeb, a także wszystkiego, co powinien im zapewnić właściciel w artykule „Szczeniaki w domu – jak opiekować się nowonarodzonymi szczeniakami?”.

Wyprawka dla szczeniaka - co powinna zawierać?

Wyprawka dla szczeniaka powinna zawierać odpowiedni pokarm, akcesoria niezbędne do zabawy i odpoczynku w domu, produkty higieniczne oraz akcesoria na spacer. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór karm suchych i mokrych oraz przysmaki, które stanowią doskonałe uzupełnienie diety, przekąskę lub nagrodę po treningu. W ofercie znajdują się również legowiska dla psa, miski na karmę i wodę, szampony i odżywki, a także zabawki. Aby pupil był przygotowany na pierwszy spacer, potrzebna będzie smycz oraz obroża lub szelki.

Wszystkie niezbędne produkty składające się na wyprawkę dla psa znajdziesz w sklepie KrakVet.

Najlepsza karma dla szczeniąt

Zbilansowana i bogata w niezbędne właściwości odżywcze karma dla psa jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawidłowe odżywianie psiaka w okresie wzrostu jest podstawą do zapewnienia psu zdrowego i wygodnego trybu życia. Obowiązek zapewnienia szczeniakowi odpowiedniej diety spoczywa na jego właścicielu.

Jak dokonać właściwego wyboru wśród licznych dostępnych na rynku karm? Nic strasznego – sklep KrakVet przygotował dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu! Zapoznaj się z poradnikiem odżywiania psa dla początkujących. Szukasz propozycji karm, które cieszą się uznaniem właścicieli psów? Sprawdź ranking 10 najpopularniejszych suchych oraz mokrych karm dla szczeniąt i przekonaj się, do których pokarmów najchętniej powracają nasi Klienci. 

Ile powinien jeść szczeniak?

Dawkowanie karmy jest uzależnione od wieku psa i docelowej wagi rasy, a także od typu karmy. Poniżej przedstawiamy przykładową tabelę dawkowania suchej karmy dla szczeniąt:

Dawkowanie

Dowiedz się więcej z artykułu „Jak karmić szczeniaka? Porady żywieniowe”. 

Jak wychować szczeniaka

Nawiązanie porozumienia ze szczeniakiem oraz wpojenie psiakowi zasad panujących w domu oraz na spacerze są kluczowe do podtrzymania więzi pomiędzy pupilem a właścicielem. Nauczenie szczeniaka podstawowych umiejętności takich, jak zachowanie czystości, oduczenie gryzienia, chodzenie na smyczy oraz wykonywanie poleceń właściciela pomoże w utrzymaniu higieny w domu oraz zapanowaniu nad psotnymi zapędami młodego pupila. Co więcej, nauka szczeniaka nowych sztuczek to doskonały sposób na zabawę – w czasie treningu można ponadto zachęcić szczeniaka smakowitym przysmakiem.

W przypadku problemów z nauczeniem pupila niezbędnych umiejętności, a także kiedy psiak przejawia problemy z zachowaniem, warto zasięgnąć ucha specjalistów od psiej psychologii i zwrócić się do behawiorysty.

Jak nauczyć psa sikania na matę?

Nauczenie szczeniaka właściwych zwyczajów toaletowych to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących właścicieli psów. Maluchy należy nauczyć, gdzie powinny się załatwiać, mając przy tym na uwadze, że szczeniak może nie zdążyć dobiec za potrzebą w wyznaczone miejsce.

W zachowaniu odpowiedniej czystości w domu, w którym przebywa szczeniak pomogą Ci maty treningowe – pochłaniają one wilgoć i nieprzyjemne zapachy, a także ułatwiają utrzymanie higieny. Aby nauczyć psiaka załatwiania potrzeb na matę, należy przyzwyczaić go do jej zapachu oraz dopilnować, by nie używał jej do zabawy, odpoczynku czy jedzenia. Następnie należy obserwować szczeniaka i przenosić go na matę około 10 minut po spaniu, jedzeniu, piciu i zabawie.

Przeczytaj więcej w artykule „Jak nauczyć psa sikania na matę? Doradzamy!”.

Najczęstsze pytania dotyczące pielęgnacji i wychowania

Sen jest kluczowy do prawidłowego rozwoju i regeneracji organizmu szczeniaka. Nowo narodzone szczenięta przesypiają nawet 90% doby! Dorastające szczenięta z kolei przesypiają nawet do ¾ doby.

Sierść szczeniąt zmienia się na pewnym etapie dorastania z miękkiej i puszystej na bardziej sztywną. Proces ten następuje zwykle pomiędzy 6. a 12. miesiącem życia.

Odruch gryzienia u szczeniąt jest naturalny. Przy pomocy ząbków szczeniaki poznają granice zabawy z właścicielem lub rodzeństwem z miotu, a także odkrywają świat. Mogą również wyrażać w tej sposób emocje, zwłaszcza pod nieobecność właściciela. Co więcej, gryzienie przynosi im ulgę w czasie, gdy wymienia się ich uzębienie – następuje to pomiędzy 3. a 6. miesiącem życia. Psiaka należy oduczyć gryzienia zapewniając mu odpowiednie gryzaki i zabawki, a także ucząc go odpoczynku. Aby oduczyć szczeniaka gryzienia, należy stanowczo, acz spokojnie i cierpliwie przerywać zabawę, gdy zapędy psiaka wyrywają się spod kontroli.

Wygoda i rutyna są kluczowe w przyzwyczajeniu psiaka do przesypiania nocy. Szczeniak powinien od początku być uczony, by sypiać w legowisku. Zapewnij mu miękkie legowisko w spokojnym, cichym i zaciemnionym miejscu. Aby pupil poczuł się bezpiecznie, możesz zostawić w legowisku element ubrania, na którym szczeniak wyczuje Twój zapach.

Ponadto zachęcaj psiaka do zabaw, spacerów i jedzenia rano. W okresie dorastania pupil będzie potrzebował odpoczynku po ekscytujących wrażeniach – jest zatem szansa, że prześpi popołudnie aż do wieczora. Zapewnij pupilowi stałą porę wieczornego posiłku oraz spędź z nim czas. Dzięki temu maluch przyzwyczai się do stałych pór odpoczynku i będzie wyciszony, gdy przyjdzie czas na nocny sen.

 Piszczenie to sposób, w który szczeniak komunikuje matce swoje potrzeby, obawy lub poczucie zagrożenia. Należy przygotować się na to, że szczeniak może piszczeć w nowym domu, zwłaszcza w nocy. Szczeniaki odkrywające nowe miejsce lub zbyt wcześnie rozdzielone z matką mogą być zaniepokojone. Okres ten należy przeczekać, otaczając pupila ciepłem i troskliwą oraz cierpliwą opieką, a także dokładając starań, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

Jest to naturalny odruch, który występuje u bardzo wielu psów. Szczeniaki często obserwują ten nawyk u matki i go naśladują, jako że suczki mogą zjadać odchody, aby zapewnić czystość w kojcu. Ponadto maluchy rozładowują w ten sposób emocje. Przyczyną może być również niedobór witamin z grupy B lub problemy z mikroflorą bakteryjną.

Reakcja właścicieli z kolei często powoduje wzmożenie tego zachowania, jako że pupil chce zwrócić na siebie uwagę. Istotne jest nauczenie pupila rezygnacji z tego zachowania, na przykład poprzez komendę „zostaw” – dzięki temu opanujesz również skłonności psiaka do zjadania rzeczy, które może znaleźć na spacerze. W przypadku, gdy zjadanie odchodów jest odpowiedzią na problemy behawioralne związane z emocjami lub lękami, warto zwrócić się o pomoc do behawiorysty.

Zapewnienie szczeniakowi bezpiecznych i komfortowych warunków do rozwoju to nie lada wyzwanie, jednak wszystko, czego możesz potrzebować, znajdziesz w sklepie zoologicznym KrakVet.

Sprawdź ofertę i zapewnij swojemu szczeniakowi wszystko, co najlepsze!