Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Karma dla psów średnich ras

Karma dla psów średnich ras

(117)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Karmy dla psów ras średnich są chętnie wybierane przez wielu właścicieli czworonogów. Przede wszystkim doskonale odpowiadają na potrzeby zwierząt i są dostosowane do ich możliwości. Dostarczają również wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Karmy dla psów średnich, jakie oferujemy na krakvet.pl, to optymalne żywienie, które jest gwarancją zdrowia i dobrej kondycji na lata.

Psy potrzebują karmy dopasowanej do indywidualnych potrzeb. I dlatego właśnie jednym z ważnych kryteriów jest wielkość pupila. Poza tym oczywiście należy wziąć pod uwagę wiek, preferencje, rasę oraz stan zdrowia. Psy średnie to czworonogi ważące od 10 do 30 kg. Potrzebują one odpowiednio zbilansowanej diety, która zawiera optymalną ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Warto również zwrócić uwagę na to, by pokarm był bogaty w wapń i fosfor. Zapewniają one mocne kości i zdrowe zęby. Dodatek witaminy D natomiast zwiększa przyswajalność tych składników. Karma dla psów średnich powinna także zawierać ważne witaminy A i E, które wzmacniają ich system odpornościowy. Koniecznie trzeba wybierać posiłki wzbogacone o kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Przede wszystkim oczywiście najlepsze będą te bazujące na starannie dobranych, naturalnych składnikach bez sztucznych barwników i konserwantów.

Karmy o wysokiej zawartości energii dostarczą pupilowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w mniejszej porcji pożywienia.
W przypadku psów średnich stosuje się również klasyfikację, która wskazuje, że to rasy, których wysokość w kłębie mieści się w granicach 40-60 cm. Do tych najbardziej popularnych zaliczyć można takie odmiany jak border collie, bulterier, polski owczarek nizinny czy terier walijski. Te psy mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na energię. Mają jednak wolniejszy metabolizm niż rasy małe. I dlatego niezwykle istotne jest to, by nie przekarmiać zwierzęcia, ale dostarczać mu odpowiedniej ilości składników odżywczych. W tym wypadku zawsze trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak stan zdrowia, wiek i stopień aktywności psa. I dlatego karma zawsze musi być dopasowana indywidualnie. Warto więc żywienie psa skonsultować z weterynarzem. Producenci najczęściej zalecają, by rozbić dzienny posiłek na dwie pory karmienia dobowego. To sprawia, że jednorazowo pies spożywa mniejszą porcję. To pozwala uniknąć niebezpiecznego rozszerzenia i skrętu żołądka.

Właściciele psów chętnie sięgają po karmy dla ras średnich, które odtwarzają dietę naturalną. W produktach dominuje więc mięso i białko, a tym samym ogranicza się ilość spożywanych węglowodanów. W każdym wariancie niezwykle ważna jest wysoka zawartość protein pochodzenia zwierzęcego. Poza tym trzeba zadbać o pożywienie wspomagające procesy metaboliczne. Świetnie sprawdzą się karmy o zbilansowanej ilości minerałów – szczególnie magnezu, fosforu i wapnia. Poprawiają one funkcjonowanie oraz wpływają na kondycję kości oraz stawów. Najczęściej po karmę dla psów ras średnich opiekunowie sięgają między 12 a 14 miesiącem życia i podają ją aż do 7 roku życia zwierzęcia. Wybierz najlepszą propozycję dla swojego psa.

Sprawdź: Karma dla psów średnich ras - ranking [Top 10].

Zaufani producenci

.VILEDA 4DOGS 4vets Acana Almo Nature Animonda ARQUIVET Bazyl Beaphar Bosch Petfood Concept Brit Butcher's Cat's Best Chappi CURVER DIAMENTIQ DINGO DIVINUS Dolina Noteci Dreamies ELANCO Eukanuba Farmina FERPLAST Fitmin flexi FRONTLINE FURminator Go Gift Hill's Hilton INABA InMoless JOHN DOG Josera KONG Maced MATTEO O'Canis Orijen Pedigree PETMEX PLATINUM Purina Nestle Royal Canin Safe Animals Sheba Taste of the Wild Trixie TROVET Versele-Laga Vetoquinol vitapol WHIMZEES Whiskas
Cena
Sortuj