Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Kuwety dla kotów

Kuwety dla kotów

(14)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Kuwety dla kotów - co musisz wiedzieć

Posiadacze kotów wiedzą, jak ważne jest utrzymanie higieny w obrębie kuwety, zarówno dla czystości samego mieszkania, jak i zdrowia oraz dobrego samopoczucia czworonożnego przyjaciela. Codzienne usuwanie nieczystości ze żwirku warto ułatwić sobie odpowiednimi akcesoriami, a specjalne dodatki pozwolą zadbać również o stan kuwety oraz jej zapach. W naszym asortymencie znajdą Państwo środki czystości, różnego kształtu i koloru łopatki, a także pochłaniające brzydkie zapachy wkłady węglowe, torby do kuwety oraz wycieraczki, które ułatwiają codzienną troskę o kocią toaletę i higienę mieszkania.

Kuweta odkryta dla kota

Przy wyborze kuwety dla kota warto zastanowić się, który z dostępnych na rynku wariantów sprawdzi się zarówno w przypadku samego zwierzęcia, jak i wszystkich innych domowników. Kuweta odkryta jest jednym z najpopularniejszych, a zarazem najczęściej spotykanych rozwiązań. Czworonogi niezwykle chętnie korzystają z akcesoriów tego typu, jednak nieraz opiekunowie są znacznie mniej zadowoleni.

Kuweta odkryta dla kota to produkt, który cechuje się różnorodnością pod względem wyglądu, budowy, a także rozmiarów. I choć wiele kotów ceni sobie możliwość swobodnego dostania się do swojej toalety, a także bezproblemowego zakopywania odchodów, tak nieraz rozwiązania te obarczone są pewnymi wadami. Jedną z nich z pewnością okazuje się łatwość, z jaką żwirek jest przenoszony poza obszar kuwety, co z kolei przyczynia się do problemów z utrzymaniem pożądanej czystości. Uciążliwe może być również przedostawanie się wszelkich zapachów do pozostałych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.

Akcesoria tego typu są jednak niezwykle przystępne cenowo, a duża ilość wariantów oferowanych przez producentów sprawia, że każdy opiekun czworonoga jest w stanie wybrać produkt dopasowany do danych potrzeb i preferencji.

Co więcej, wśród kuwet otwartych wyróżnia się także modele przesiewowe, które wyposażone są w podwójne dno. Wówczas spód kociej toalety jest pewnego rodzaju sitem, a jego zadaniem okazuje się ułatwienie utrzymania kuwety w czystości.

Kuweta zakryta dla kota

Kuweta zakryta dla kota, zwana również zamkniętą, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich czworonogów, które cenią sobie prywatność. Niektóre koty wymagają bowiem własnej przestrzeni, ponieważ czują się w niej bezpiecznie.

Kocie toalety w zakrytej wersji najczęściej przypominają klasyczny transporter. Wyróżnia się jednak dwa warianty produktów z tej kategorii – pierwszy z nich posiada klapkę lub drzwiczki, natomiast drugi wyposażony jest w otwarte wejście. Zdarza się, że koty niechętnie korzystają z kuwet z zamontowanymi drzwiczkami, jednak tego typu rozwiązanie okazuje się najskuteczniejszym w zapobieganiu roznoszeniu żwirku, a także ochronie przed rozprzestrzenianiem się nieprzyjemnych zapachów. Jeśli jednak pupil wykazuje niechęć do całkowicie zamkniętych przestrzeni, kuweta zakryta bez klapki może okazać się o wiele lepszym wyborem.

Pomimo licznych zalet, które oferowane są przez kuwety zamknięte, nieraz ich stosunkowo duże rozmiary, a także wyższa cena mogą stanowić problem. Utrudnione staje się również opróżnianie zawartości kociej toalety, gdyż wymaga ono zdemontowania jej górnej części.

 

Akcesoria do oczyszczania kociej kuwety - łopatki

Czystość kociej kuwety to podstawa opieki nad zwierzęciem, która zapewnia mu zdrowie i komfort, a tym samym dobre samopoczucie. Regularne usuwanie nieczystości pozwala także uchronić się przed nieprzyjemnym zapachem w mieszkaniu oraz roznoszeniem brudu na łapkach czworonoga. Przyda się do tego łopatka do kuwety. Wybierając łopatki do kuwety warto wziąć pod uwagę rodzaj produktu, jakim wypełniona jest kocia toaleta. Jeśli są to specjalistyczne kuleczki, zachęcamy do przyjrzenia się bliżej łopatkom z okrągłymi otworami, a jeśli tradycyjny żwirek z podłużnymi. Dzięki temu zbierając nieczystości usuniesz wyłącznie oblepione granulki, oszczędzając tym samym większą ilość podsypki. Nasz asortyment jest bogaty w różnej wielkości łopatki, o wielu kształtach i kolorach, co sprawia, że to wyposażenie codziennego użytku może być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również dekoracyjne.

Produkty do czyszczenia kuwety dla kota

Poza regularnym oczyszczaniem żwirku z zanieczyszczeń warto zadbać również o odpowiedni stan samej kuwety. Przeciekający mocz może bowiem wpływać zarówno na jej strukturę, jak i zapach, który będzie utrzymywał się nawet po wymianie podsypki. W związku z tym oferujemy Państwu doskonałej jakości preparaty myjące, które skutecznie usuwają nieprzyjemną woń oraz wszelkie zanieczyszczenia organiczne. Przyjmują one formę wygodnego sprayu lub pudru, a ich skład jest bezpieczny dla zwierząt oraz czyszczonych powierzchni, antyseptyczny i nietoksyczny. Dodatkowo zastępuje przykry zapach świeżym, przyjemnym aromatem, który nie przeszkadza kotu i nie jest dla niego szkodliwy.

Akcesoria zabezpieczające kuwetę dla kota

Jeżeli zależy nam na sprawnym sprzątaniu kuwety i właściwym zabezpieczeniem jej przed szkodliwym działaniem przeciekającego moczu, możemy zdecydować się na jednorazowe torby, które pasują do większości kocich toalet. Wykładając je na dno kuwety i zasypując odpowiednią ilością żwirku, nie musimy martwić się o czyszczenie powierzchni ani o zbieranie zużytej podsypki. Dzięki nim można do zera zredukować ryzyko kontaktu z kocimi zanieczyszczeniami, a tym samym uchronić się przed jakimikolwiek chorobami przenoszonymi przez mocz lub odchody.

Produkty neutralizujące zapach kuwety dla kota

Nawet najstaranniej oczyszczany żwirek i kuweta mogą wydzielać w pomieszczeniu nieprzyjemny zapach zużytej podsypki lub kociego moczu. Na szczęście istnieją produkty, takie jak pochłaniające drażniącą woń filtry węglowe, które są w pełni naturalnym i bezpiecznym produktem, działającym skutecznie nawet do 90 dni ciągłego użytkowania. Produkt można docinać do dowolnego rozmiaru kuwety, a jego montaż wymaga jedynie umieszczenia filtra na dnie kociej toalety. Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu pozwoli ci zapewnić komfort sobie i swojemu kotu, który znacznie chętniej będzie korzystał ze swojej świeżej kuwety.

Warto również zaopatrzyć się w neutralizator zapachu, dzięki któremu przykre zapachy z kuwety zostaną zneutralizowane i nie będą powodować niepożądanych zapachów w domu.

Dodatki do kuwety

Częstym problemem, z którym borykają się właściciele kotów jest rozsypywanie żwirku, zarówno przez samego pupila, przenoszącego podsypkę na swoich łapkach, jak i przez właścicieli czworonoga, podczas oczyszczania kuwety. Istnieje jednak łatwy sposób, aby zapobiec roznoszeniu brudu i zanieczyszczeń. Oferujemy Państwu eleganckie wycieraczki pod kuwety w modnym szarym kolorze, które nadają się do stosowania z każdym typem kociej toalety. Dzięki nim przyklejony do poduszeczek na spodzie łapek żwirek pozostanie na powierzchni materiału i nie zostanie przeniesiony na resztę mieszkania, a samą wycieraczkę można bez obaw wyprać w pralce, przywracając jej czysty oraz świeży wygląd. Akcesoria dla kotów ułatwią Państwu prawidłowe dbanie o kocią kuwetę i pozwolą zapomnieć o problemie nieprzyjemnego zapachu oraz bałaganu, a ukochany pupil będzie wdzięczny za zapewnienie mu zdrowej i komfortowej toalety.

Sortuj