Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Miski i poidła dla psa Miska dla psa

Miska dla psa

(17)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Miska dla psa - co musisz wiedzieć

Miski stanowią absolutną podstawę wyposażenia każdego psa. Ponadto odpowiednio dobrane akcesoria z tej kategorii są w stanie nie tylko umożliwić zwierzęciu komfortowe spożywanie posiłków lub picie wody, ale i ułatwić opiekunom utrzymanie czystości w miejscach karmienia.  

Przy wyborze danej miski warto kierować się indywidualnymi wymaganiami psów. Zarówno pojemność, jak i materiał, z którego wykonane jest naczynie oraz jego budowa, odgrywają bowiem niezwykle istotną rolę, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia swobody w użytkowaniu.  

Aby ułatwić właścicielom wybór odpowiednich misek, oferta sklepu internetowego Krakvet.pl zawiera szereg niezwykle zróżnicowanych modeli, które wywodzą się od znanych i cenionych producentów.   

Miska dla psa na stojaku

Miska dla psa na stojaku to coraz popularniejsze rozwiązanie, którego głównym założeniem jest umożliwienie czworonogowi wygodnego spożywania posiłków. Co więcej, akcesoria tego typu są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich napełnianie lub opróżnianie okazuje się niezwykle proste. I choć zdania specjalistów dotyczące misek na stojakach są podzielone, tak opiekunowie psów niezwykle chętnie po nie sięgają.

Miska spowalniająca jedzenie dla psa

Zbyt szybkie, a także łapczywe spożywanie pokarmów, to zjawisko obserwowane wśród wielu domowych czworonogów. Należy jednak zaznaczyć, że natychmiastowe połykanie karmy bez jej pogryzienia, przyczynia się do pochłaniania znaczących ilości powietrza, co z kolei może prowadzić do szeregu problemów gastrycznych, takich jak ból brzucha, biegunki, a nawet wymioty.  

Producenci akcesoriów dla czworonogów nie pozostali więc obojętni względem tego problemu, tym samym oferując miski spowalniające jedzenie. W znaczącej większości przypadków są one wykonywane z tworzyw sztucznych, a ich budowa opiera się o zastosowanie specyficznych wypustek, które układają się w pewnego rodzaju labirynty. Do głównych zadań akcesoriów tego typu zalicza się wydłużenie czasu spożywania pokarmów, a także znaczące spowolnienie psa w wykonywaniu tej czynności.

Miski spowalniające jedzenie okazują się niezwykle przydatne wśród wielu psów, tym samym dając opiekunom pewność, że ich pupil nie będzie zmagał się z dolegliwościami gastrycznymi.  

Miska turystyczna dla psa 

Częste wyjazdy, ale i drobne podróże z czworonożnym podopiecznym sprawiają, że miski oraz butelki turystyczne okazują się niezwykle przydatne. To właśnie dzięki nim możliwe jest nakarmienie oraz napojenie zwierzęcia w dowolnym miejscu, bez konieczności pakowania pełnego wyposażenia.  

Akcesoria tego typu dostępne są zarówno w formie składanej, która zajmuje jedynie minimalną ilość miejsca, jak i w formie butelek dodatkowo wyposażonych w charakterystyczną miskę. Z pewnością jest to więc coś, co warto mieć w domu – szczególnie wówczas, gdy pupil uwielbia długie spacery, a opiekunowie wszelkiego rodzaju wycieczki.  

Akcesoria do karmienia dla psa

Oferta zoologicznego sklepu internetowego Krakvet.pl to przede wszystkim ogromna ilość wszelkiego rodzaju akcesoriów do karmienia dla psich podopiecznych. Wirtualne półki obejmują więc przeróżne miski o dopasowanych kształtach i rozmiarach, stojaki, poidła, a także warianty turystyczne.  

Przy wyborze konkretnych produktów należy jednak kierować się indywidualnymi potrzebami, a także preferencjami ukochanych podopiecznych. Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku misek z pewnością okazuje się stabilność danego wariantu, gdyż „uciekające” akcesoria mogą wywoływać frustrację zwierzęcia, co z pewnością nie przyczyni się do swobodnego spożywania pokarmów, czy też picia wody. 

Drugim kryterium jest odpowiednio dopasowany rozmiar – zbyt mała pojemność w przypadku dużych psów, a także zbyt duża dla ras miniaturowych, mogą skutkować całkowitym brakiem wygody. Należy również zaznaczyć, że miska powinna rosnąć wraz z czworonogiem, dlatego też szczeniak będzie potrzebował zupełnie innego naczynia niż dorosły pies. 

Kolejną kwestią okazuje się również budowa, a także kształt miski. Rasy o nieco spłaszczonych pyszczkach, takie jak Shih-Tzu, czy też mopsy, zdecydowanie bardziej docenią płytkie naczynie, które ułatwi im spożywanie pokarmów. Dla czworonogów z długimi uszami, które nieraz przypadkowo maczane są w wodzie lub mokrej karmie, z pewnością lepszą opcją będzie wąski pojemnik. Warto więc uważnie przyglądać się zwierzęciu, a także odpowiadać na jego wymagania w możliwie najlepszy sposób. Wszystko to sprawi bowiem, że pupil będzie wiódł spokojne i bezproblemowe życie. 

Sortuj