Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Pozostałe zwierzęta Pokarm dla gryzoni i małych zwierząt

Pokarm dla gryzoni i małych zwierząt

(127)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Brit

Pokarm dla gryzoni i małych zwierząt - co musisz wiedzieć

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta stanowi podstawę prawidłowego rozwoju, a także funkcjonowania na każdym etapie życia. Jest to zasada, która dotyczy wszystkich organizmów żywych, w tym również gryzoni oraz wszelkich małych zwierząt domowych.

Aby pupil mógł wieść długie życie w pełnym zdrowiu, należy więc dostarczać mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Warto jednak zaznaczyć, że potrzeby i wymagania poszczególnych gatunków gryzoni mogą się różnić. Odmienne są także preferencje podopiecznych, przez co dopasowanie odpowiednich pokarmów nieraz staje się problematyczne. 

Suchy pokarm dla małych zwierząt

W ofercie internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl widnieje szereg różnorodnych pokarmów w suchej formie, które dedykowane są zarówno wszystkim gryzoniom, jak i poszczególnym ich gatunkom.

Produkty z tej kategorii stanowią pełnoporcjowe mieszanki dopasowanie do potrzeb żywieniowych małych podopiecznych. Co więcej, występują one w różnorodnych wariantach smakowych, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające podniebienia będą w stanie znaleźć coś dla siebie.

Suche pokarmy pojawiają się zarówno w formie ziaren, jak i granulatów o zróżnicowanych rozmiarach, czy też kształtach. W tej kategorii znajduje się także sianko, które nieraz wzbogacane jest smakowitymi dodatkami.

Kolby i przysmaki dla małych zwierząt

Zarówno kolby, jak i wszelkie dostępne przysmaki, stanowią doskonałe urozmaicenie diety każdego pupila. Co więcej, mogą one wywierać także pozytywny wpływ na uzębienie gryzoni, gdyż w trakcie obgryzania zwierzęta ścierają swoje ząbki, tym samym utrzymując je w odpowiednim stanie.

Przysmaki nieraz stanowią jednocześnie formę uzupełnienia poszczególnych składników, takich jak witaminy lub minerały. Dla gryzoni jest to również odrobina rozrywki, gdyż stopniowe wydobywanie poszczególnych ziarenek lub granulek nieraz wymaga od nich wysiłku i zaangażowania.

Kolby i przysmaki dostępne są w wielu rozmaitych wariantach, przez co pupil może cieszyć się prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Witaminy i odżywki dla małych zwierząt

Witaminy oraz minerały należą do grupy składników, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz odpowiedni przebieg jego funkcji. Opiekunowie gryzoni powinni więc zadbać o to, aby poziom tych komponentów utrzymywał stałe wartości.

I choć w dużej ilości przypadków odpowiednio dopasowana karma jest w stanie dostarczać zwierzęciu wszystkiego, co niezbędne, tak nieraz koniecznym jest wdrożenie suplementacji poszczególnych witamin lub minerałów.

Dlatego też w ofercie sklepu Krakvet.pl dostępne są zarówno wapienka, jak i tabletki oraz płyny witaminowe. Ich działanie wspomaga odporność gryzoni, a także wspiera pracę poszczególnych układów organizmu.

Wdrożenie suplementacji powinno jednak zostać skonsultowane z lekarzem weterynarii lub specjalistą w zakresie żywienia zwierząt, gdyż nadmierne ilości konkretnych składników mogą wywołać niepożądane skutki zdrowotne.

Pokarm dla chomika

Gotowe, a zarazem pełnoporcjowe mieszanki pokarmów dla chomików najczęściej zawierają w sobie różnego rodzaju ziarna, do których zalicza się pszenicę, żyto, owies i proso. Takie rozwiązanie dostarcza pupilowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, dlatego też zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości mieszankę.

Dietę chomika można również wzbogacić o świeże owoce i warzywa, a nieraz także suszone zioła. Do ulubionych przysmaków tych czworonogów zaliczane są jabłka, gruszki, banany, brokuły, szpinak oraz marchew.

Pokarm dla królika miniaturowego

Podstawą żywienia królików miniaturowych okazuje się odpowiednio wysuszone siano. Nieraz producenci decydują się także na urozmaicanie tego typu posiłków przeróżnymi dodatkami w postaci warzyw lub owoców. Sianko dostarcza pupilowi błonnika, a także dba o stan jego uzębienia.

Dieta królików powinna być jednak uzupełniana o gotowe karmy wysokiej jakości, które dostępne są na wirtualnych półkach sklepu Krakvet.pl. Tego typu pokarmy stanowią bowiem skoncentrowane źródło niezbędnych składników odżywczych, których zadaniem jest wspomaganie prawidłowej pracy organizmu zwierzęcia.

Pokarm dla koszatniczki

Koszatniczki nie należą do wybrednych stworzeń, jednak ich dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Podstawową formą żywienia tych gryzoni jest sianko, które dodatkowo może być wzbogacane suszonymi ziołami lub innymi dodatkami. Zioła stanowią bowiem doskonałą formę uzupełnienia diety, jednocześnie wspomagając trawienie i metabolizm zwierzęcia, a także jego układ moczowy oraz układ krążenia.

Oprócz sianka warto podawać pupilowi wysokiej jakości mieszanki ziaren, a także świeże warzywa i owoce w odpowiednich ilościach.

W trosce o stan uzębienia koszatniczki warto natomiast zaopatrzyć się nie tylko w kolby podawane w ramach przysmaków, ale i gałązki drzew owocowych lub kawałki kory. 

Pokarm dla myszy, szczurów i myszoskoczków

Zarówno myszy, szczury, jak i myszoskoczki, zaliczane są do grupy ziarnojadów. W praktyce oznacza to więc, że absolutną podstawą ich diety są różnego rodzaju ziarna, do których zalicza się pszenicę, żyto, owies, słonecznik, a także siemię lniane.

Zdecydowanie warto więc postawić na gotową mieszankę wysokiej jakości ziaren, dzięki której pupil otrzyma wszystko to, co jest mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dietę można jednocześnie urozmaicać poprzez podawanie zwierzęciu świeżych warzyw i owoców.

Warto również zaznaczyć, że szczury oraz myszoskoczki chętnie spożywają produkty pochodzenia zwierzęcego, gdyż są one źródłem pełnowartościowego białka. Niektóre mieszanki pokarmowe zawierają więc dodatki w postaci suszonych owadów, takich jak mączniki lub świerszcze.

Pokarm dla wiewiórek

Do najczęściej spotykanych wiewiórek hodowlanych zalicza się gatunek syberyjski, zwany również burundukiem.

I choć powszechnie przyjęło się mówić, że wiewiórki żywią się jedynie orzechami, tak w rzeczywistości ich dieta obejmuje również inne komponenty. Różnego rodzaju orzechy stanowią doskonały przysmak dla gryzoni, jednak w znaczącej większości przypadków są one niezwykle kaloryczne. Stworzenia te mają natomiast skłonności do szybkiego przybierania na wadze, dlatego też w codziennym żywieniu warto postawić przede wszystkim na nasiona dyni, czy też słonecznika.

Dodatkowo wiewiórki chętnie sięgają po owoce, warzywa, a nieraz także owady oraz larwy. Do ulubionych przysmaków burunduków zaliczane są jabłka, truskawki oraz maliny, które dodatkowo przynoszą im sporo zabawy.

Warto zadbać również o dostęp do gałązek drzew i krzewów, gdyż pomagają one wiewiórkom zadbać o prawidłowy stan oraz wygląd zębów.

Pokarm dla gryzoni - najczęściej zadawane pytania

  1. Jak często powinienem karmić swojego gryzonia? Gryzonie powinny być karmione codziennie, ale najlepiej podzielić porcję na dwie lub trzy mniejsze porcje w ciągu dnia.

  2. Jakie rodzaje jedzenia powinienem podawać swojemu gryzoniowi? Gryzonie powinny być karmione paszą specjalnie zaprojektowaną dla ich gatunku, która zawiera odpowiednią ilość białka, błonnika, witamin i minerałów. Można również podawać świeże warzywa i owoce jako uzupełnienie diety.

  3. Jakie pokarmy powinienem unikać podczas karmienia gryzoni? Gryzonie nie powinny być karmione słodyczami, solą, tłustymi lub smażonymi potrawami. Niektóre pokarmy, takie jak czekolada i awokado, są również toksyczne dla gryzoni.

  4. Czy mogę karmić swojego gryzonia zieloną karmą dla królików?  Nie zaleca się karmienia gryzoni zieloną karmą dla królików, ponieważ zawiera ona składniki, które mogą być szkodliwe dla gryzoni. Gryzonie potrzebują pasz specjalnie zaprojektowanych dla ich gatunku.

  5. Czy mogę karmić swojego gryzonia suchym chlebem lub płatkami śniadaniowymi? Suchy chleb i płatki śniadaniowe zawierają dużo cukru i soli, które mogą szkodzić gryzoniom. Gryzonie powinny być karmione specjalną paszą dla swojego gatunku.

  6. Czy powinienem podawać swojemu gryzoniowi suplementy witaminowe? Gryzonie, które są karmione prawidłowo, nie potrzebują dodatkowych suplementów witaminowych. Jeśli jesteś niepewny, czy twojemu gryzoniowi brakuje jakichkolwiek składników odżywczych, skonsultuj się z weterynarzem.