Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Smycze, szelki i obroże Smycze dla psa

Smycze dla psa

(52)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Smycze dla psa - co musisz wiedzieć

Smycz stanowi podstawę wyposażenia każdego psa. To właśnie ona daje zwierzęciu możliwość przemierzania wszelkich spacerowych ścieżek w bezpieczny sposób. Właściciel natomiast zyskuje spokój oraz pewnego rodzaju kontrolę nad podopiecznym, która z kolei ogranicza możliwość jego ucieczki.

Wybór odpowiedniej smyczy nie jest jednak tak łatwy, jak się wydaje. Ilość akcesoriów z tej kategorii może bowiem okazać się przytłaczająca, przez co dopasowanie idealnego wariantu nieraz wywołuje zakłopotanie. Zdecydowanie warto więc zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Krakvet.pl oraz postawić na smycz, która zaspokoi wszelkie potrzeby i wymagania ukochanego czworonoga.

Rodzaje smyczy dla psa

Stosunkowo niedawno smycze dla psów wyglądały niemal tak samo, przez co opiekunowie decydowali się na klasyczne, nieskomplikowane modele. Dziś producenci oferują jednak szereg niezwykle zróżnicowanych wariantów, które doskonale wpasowują się w tryb życia danego czworonoga, ale i jego właściciela.

Smycz klasyczna (prosta)

Budowa produktów z tej kategorii z pewnością nie należy do skomplikowanych, ponieważ każda klasyczna smycz z jednej strony zakończona jest karabińczykiem, który przypinany jest do szelek lub obroży, a z drugiej – uchwytem do trzymania.

Warianty tego typu zazwyczaj osiągają długość 120-180 cm, jednocześnie umożliwiając łatwe skrócenie dystansu pomiędzy psem, a jego opiekunem. Doskonale sprawdzą się więc przy spacerach w miejskich parkach oraz miejscach, w których znajdują się duże ilości innych, nieznanych psów.  

Smycz treningowa dla psa

Warianty treningowe dedykowane są czworonogom oraz właścicielom, którzy wspólnie poświęcają czas szkoleniom w zakresie aportowania, reagowania na przywoływanie, a także bezpiecznego chodzenia na luźnej smyczy. Smycze treningowe najczęściej wykonywane są ze specjalnej taśmy lub linki, a ich długość może sięgać nawet 15 metrów. Przeważnie spotykane są jednak warianty o długości 5-8 m.

Należy jednak zaznaczyć, że produkty te nie są przeznaczone dla wszystkich czworonogów, a rozpoczęcie szkoleń powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty, który zademonstruje prawidłowy sposób korzystania ze smyczy treningowych.

Smycz regulowana, przepinana

Smycz przepinana, zwana również regulowaną, swoją budową do złudzenia przypomina wariant klasyczny. Cechą charakterystyczną tych produktów okazuje się jednak możliwość wygodnej regulacji, gdyż na każdym końcu znajduje się karabińczyk. Jeden z nich należy wówczas przypiąć do obroży lub szelek, a drugi zahaczyć o konkretną obręcz umieszczoną na lince. Niektóre modele umożliwiają wybór jednej z nawet czterech różnych długości, co stanowi niezwykle przydatne rozwiązanie w każdych warunkach.

Smycz dla psa automatyczna

Smycz automatyczna to zdecydowanie jedno z najwygodniejszych rozwiązań spacerowych zarówno dla właścicieli, jak i samych psów. Tego typu produkty najczęściej wykonywane są z wytrzymałej linki lub taśmy. Charakterystycznym elementem każdej smyczy automatycznej jest wyprofilowany uchwyt, który przeważnie stworzony jest z plastiku.

W ofercie sklepu Krakvet.pl wyróżnia się szereg wysokiej jakości wariantów automatycznych, a jednym z flagowych producentów jest marka Flexi. Jej celem stało się zapewnienie czworonogom możliwości korzystania z wygodnych, a zarazem dopasowanych smyczy, które nie będą ograniczały swobody w poruszaniu się w momencie, gdy nie jest to absolutnie konieczne. Producent oferuje niezwykle dużą ilość smyczy automatycznych, przy czym konkretne modele różnią się od siebie nie tylko kolorami lub konstrukcją uchwytu, ale i długością samej linki oraz przeznaczeniem. To właśnie dlatego nawet w przypadku ras dużych i olbrzymich, opiekunowie są w stanie dobrać model spełniający wszystkie wymagania czworonogów.

Jak wybrać smycz dla psa?

Decydując się na zakup konkretnej smyczy dla psa koniecznym okazuje się uwzględnienie pewnych cech czworonoga, jego wymagań oraz preferencji. Poszczególne rasy, a także osobniki, różnią się bowiem rozmiarem, wagą, siłą, a także zapotrzebowaniem na ruch lub swobodę. W związku z tym przy wyborze smyczy należy zwrócić uwagę na aspekty takie, jak:

  • Konstrukcja i wykorzystane materiały – budowa smyczy powinna być solidna, a zarazem wytrzymała. Materiał nie może więc ulegać przecieraniu, czy też rozerwaniu, gdyż nieraz skutkuje to koniecznością pościgu za psim uciekinierem. Istotnym okazuje się również sam uchwyt smyczy oraz wygoda jego użytkowania.
  • Długość – niektóre czworonogi wymagają nieco większej swobody, a także możliwości odstąpienia od właściciela, przez co ich smycz powinna oferować optymalną rozpiętość.
  • Kolor – będzie on odgrywał niezwykle istotną rolę szczególnie w przypadku smyczy długich lub treningowych, gdyż neutralne odcienie mogą okazywać się niewidoczne w kontakcie w wysoką trawą oraz po zmroku.

Komplet smycz i szelki lub obroża

Możliwość zakupu kompletu, w którego skład wchodzą szelki lub obroża, a także dopasowana smycz, jest nowością w sklepie internetowym Krakvet.pl. Wówczas każdy opiekun otrzymuje jednak spójny i całkowicie kompletny zestaw, dobrany odpowiednio pod rozmiar oraz rasę ukochanego pupila.

W ofercie sklepu widnieje szereg wyjątkowych kompletów, które doskonale sprawdzą się nawet wśród wymagających podopiecznych.

Sortuj