Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Miski i poidła dla kotów Fontanna dla kota

Fontanna dla kota

(1)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Fontanna dla kota - co musisz wiedzieć

Fontanna dla kota, zwana również poidełkiem, coraz częściej znajduje swoje miejsce w domach lub mieszkaniach opiekunów czworonogów. Jednocześnie akcesoria tego typu mogą stanowić doskonałe rozwiązanie w przypadku kotów, które niechętnie korzystają z klasycznych misek na wodę, tym samym nie dostarczając swoim organizmom odpowiednich ilości płynów.

Poidełko to gadżet, który gwarantuje zwierzęciu stały i nieograniczony dostęp do wody. Rozwiązanie tego typu okazuje się jednocześnie niezwykle higieniczne, ponieważ ciągły przepływ skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu, a także namnażaniu wszelkich bakterii. Odpowiednie filtry dbają również o skuteczne zapobieganie przedostawaniu się resztek karmy, a nawet sierści czworonoga do środka urządzenia, tym samym przyczyniając się do znacznego ograniczenia ryzyka uszkodzenia poidełka.

W wielu przypadkach fontanna dla kota stanowi także niezwykle atrakcyjną oraz zachęcającą formę podawania wody, przez co każdy pupil może w wygodny i łatwy sposób zapewniać swojemu organizmowi odpowiednich jej ilości.

Poidło - fontanna dla kota - sposób na nawodnienie

Organizm kota został przystosowany do tego, aby pobierać wodę z pożywienia, a następnie magazynować ją przez stosunkowo długi okres czasu. Co więcej, w dużej ilości przypadków niechęć względem płynów jest powodowana formą ich podawania. Przodkowie kotów nie korzystali bowiem ze stojących wodopojów, a raczej swobodnie poruszających się źródeł. Dlatego też współczesne mruczki często nie zwracają uwagi na podawaną w miseczce wodę, gdyż najzwyczajniej nie stanowi ona naturalnego rozwiązania.  

Mówi się, że dorosłe i zdrowe koty powinny spożywać dziennie około 50 ml wody na kilogram masy ciała. W przypadku kociąt wartość ta sięga nawet 70 ml na kilogram masy, gdyż ich zapotrzebowanie na płyny jest nieco większe. Niewystarczająca ilość dostarczanych kociemu organizmowi płynów niesie za sobą szereg zagrażających zdrowiu i życiu konsekwencji. Wówczas mocz zwierzęcia staje się bowiem mętny i gęsty, a jego nerki przestają pracować w prawidłowy sposób, co z kolei grozi poważnymi schorzeniami układu moczowego. Największe ryzyko konkretnych dolegliwości nerek obserwowane jest wśród kotów żywionych wyłącznie suchymi pokarmami, przez co w obowiązku opiekuna leży dostarczenie zwierzęciu odpowiednich ilości płynów.

Fontanna dla kota stanowi więc doskonałą propozycję, która oprócz dostarczania zwierzęciu świeżej i stale oczyszczanej wody, zachęci je również do regularnego uzupełniania płynów. Poidełko jest bowiem atrakcyjnym, a zarazem wygodnym źródłem wody, przez co czworonogi chętnie z niego korzystają.

Jak działa poidełko - fontanna dla kota?

Działanie fontanny dla kota opiera się specjalny silnik, którego zadaniem jest wprawianie wody w ruch. Ponadto akcesoria z tej kategorii różnią się między sobą zarówno rozmiarem, jak i formą podawania zwierzęciu płynów – niektóre z nich przybierają formę wolno poruszającego się źródełka, a inne kraników, z których woda unosi się ku górze. Ponadto poszczególne modele wyposażone są również w odmienne źródła zasilania. Niezmiennie mają one jednak zapewniać zwierzęciu dostęp do świeżej, stale filtrowanej wody.

Poidełka wykonywane są zarówno z tworzyw sztucznych, jak i ceramiki. Większość dostępnych na rynku modeli posiada także specjalny filtr, którego zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wszelkich zanieczyszczeń do środka urządzenia.

Dlaczego warto kupić fontannę dla kota w Krakvet?

W ofercie internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl widnieją wysokiej jakości fontanny dla kotów, które stale cieszą się uznaniem wśród Klientów. Zakup poidełka niesie za sobą szereg korzyści, do których z pewnością należy zaliczyć stały dostęp do świeżej wody, bezpieczeństwo korzystania, a nawet zagwarantowanie czworonogom dodatkowej rozrywki. Niektóre koty wykazują bowiem ogromne zainteresowanie spływającym strumieniem, który wydobywa się z urządzenia, tym samym chętnie maczając w nim łapki lub obserwując.

Co więcej, odpowiednio dobrana fontanna stanowi doskonałą propozycję dla właścicieli martwiących się tym, że ich pupil pije wodę w zbyt małych ilościach, ponieważ poidełka sprawdzają się wśród wielu kotów na całym świecie.

Sortuj