Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie

Karma weterynaryjna dla kota

Zadbaj o zdrowie Twojego pupila!

Farmina Vet Life

Brit Care

Animonda Integra Protect

Purina Veterinary Diets

Hill's Prescription Diet

Brit Veterinary Diets

Royal Canin Feline Care Nutrition

Trovet

Kattovit

Martwisz się o to, że Twój pupil nie otrzymuje wystarczającej dawki witamin, lub szukasz karmy ze składem odpowiednim dla jego specjalnych potrzeb? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie karmy weterynaryjne dla kotów cierpiącym na między innymi schorzenia nerek, niewydolność serca i krążenia czy zapalenia układu moczowego.

W tej kategorii znajdziesz również karmy dla kotów z otyłością lub cukrzycą. Wybierając asortyment do naszego sklepu myśleliśmy o zaspokajaniu potrzeb również tych bardziej wymagających kotów, dlatego wybierając produkty z naszej oferty macie Państwo pewność, że kupujecie produkty najwyższej jakości w przyzwoitej cenie, a wasz pupil będzie wam za to wdzięczny.

Dobrze odżywiony kot to kot zdrowy, zadowolony, pełen życia. Karma weterynaryjna dla kota jest najlepszym, co możesz zaoferować swojemu zwierzakowi. Dbałość o naszego przyjaciela kota powinna wyrażać się również w sposobie jego karmienia, gdyż jest to sprawa absolutnie podstawowa dla utrzymania kota w dobrej formie.

Karmy weterynaryjne dla kotów

Wiedza o żywieniu kota tak naprawdę jest wiedzą specjalistyczną. Jednakże karmy weterynaryjne dla kotów w pewnym sensie zwalniają właściciela kota od poszukiwania rzetelnych informacji o potrzebach żywieniowych kota. Jest tak dlatego, że karmy weterynaryjne dla kotów są skomponowane tak, aby dostarczyć zwierzakowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje. Karmy weterynaryjne dla kotów to najlepsze pożywienie dla kota. Oprócz tego karmy weterynaryjne są skierowane do czworonogów, które już zachorowały - karma zwalczająca schorzenia nerek, niewydolność serca, zapalenia układu moczowego - to w przypadku choroby kota już nie przywilej, ale konieczność, jeżeli tylko zależy nam na naszym ulubieńcu.

U kota weterynarze mogą zdiagnozować wiele schorzeń. Przestrzeganie zasad żywienia kota sprawia, że zwierzę jest znacznie bardziej odporne na zapadanie na dolegliwości. Karma weterynaryjna dla kota pełni właśnie taką funkcję profilaktyczną. Lecz jeśli nasz kot naprawdę zachoruje, wtedy karma weterynaryjna będzie jednym z podstawowych środków leczenia, który zaleci każdy dobry weterynarz.

Specjalistyczne karmy dla kotów

Karma dla kota ze schorzeniami stawów lub pokarm dla kota z innymi dolegliwościami, są zaliczane do karm specjalistycznych. Na przykład karma weterynaryjna dla kota z cukrzycą lub otyłością zawierać będzie dokładnie te mikroelementy, które są potrzebne kotu w tym stanie i pozwolą mu na optymalne odzyskanie zdrowia. Wszystko zależy od składników karmy. Jeżeli jest ona przygotowana naprawdę fachowo i użyto do jej produkcji produktów wysokiej jakości, jeżeli karma taka jest przebadana, atestowana, to może nazywać się specjalistyczną karmą dla kotów. Stosujemy ją zawsze zgodnie z przeznaczeniem. Zwierzę powinno otrzymać składniki odżywcze dokładnie w określonych proporcjach i ilości. Inna sprawa, że koty te karmy naprawdę lubią i zjadają je chętnie.

Diety weterynaryjne dla kotów

Chore koty wymagają specjalnego żywienia. Nie ma w tym żadnej magii. Tak samo jest z ludźmi. Kiedy chorujemy, otrzymujemy od lekarza wskazówki żywieniowe. Weterynarz spełnia dla kota tę samą funkcję. Produkty, które oferujemy w naszym sklepie są tak zaawansowane, że niektóre z nich zapewniają pełna profilaktykę, a w razie potrzeby również terapię, i to na wiele rodzajów kocich schorzeń na raz. Gdy kot jest bardzo głodny, zje prawie wszystko - ale nie chodzi o karmienie kota pokarmem złej jakości. Karma dla kota, a w szczególności karma lecznicza, weterynaryjna, nie jest produktem opartym na domysłach. To wiedza o żywieniu kota, o jego potrzebach, wiedza naukowa, jest wykorzystywana przy wytwarzaniu tych zdrowych, kocich smakołyków.

Podajmy przykład. Niech to będzie karma dla kotów z cukrzycą i otyłością. Podstawowa karma dla kotów z tymi przypadłościami nie pozwoli kotu przytyć, pomoże nawet starszym i mniej aktywnym kotom spalić zbędny tłuszcz, dodatkowo odżywi i wspomoże metabolizm, a także doda energii naszemu kotu. Gdy przy otyłości pojawi się też kocia cukrzyca, wtedy karma będzie spełniać rolę stymulującą przywrócenie naturalnej gospodarki cukrami. Pamiętajmy, że dobre żywienie kota już od maleńkiego kociaka, jest podstawowym warunkiem jego zdrowia, a nam oszczędzi wielu wizyt u specjalistów weterynarzy.

Podsumowanie - jak karmić kota?

Najważniejsze to zawsze pamiętać: kot jest istotą czującą, inteligentną, przywiązującą się do człowieka, kot potrafi zamieszkiwać wspólnie z człowiekiem, wchodzi z nim w czasem bardzo skomplikowane relacje - dlatego naszym obowiązkiem jest otoczenie kota opieką i zapewnienie mu warunków rozwoju. Jeżeli już przyjęliśmy tego gościa pod nasz dach i zaprzyjaźniliśmy się z nim, to nie możemy odmawiać mu prawa do szczęścia.

Karmy weterynaryjne dla kotów, specjalistyczne karmy dla kotów, są przeznaczone dla zwierzaków, u których zdiagnozowano schorzenie, ale z powodzeniem można z nich korzystać również u kotów zdrowych, ze względów profilaktycznych. Karma lecznicza potrafi kota szybko postawić na wszystkie jego cztery łapy i zwalczyć chorobę. Diety weterynaryjne dla kotów są przepisywane przez dobrych weterynarzy, ale każdy weterynarz zgodzi się, że żywienie jest fundamentalną sprawą dla zdrowia naszego kota. Koty zupełnie pozbywają się swojej kapryśności, kiedy otrzymują od nas dobre pożywienie, a karmy weterynaryjne należą do najlepszych i są przez nie zjadane z nieukrywanym zadowoleniem.