Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Żwirki i akcesoria dla kota Miski i poidła dla kotów

Miski i poidła dla kotów

(7)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

DIAMENTIQ

Miski i poidła dla kotów - co musisz wiedzieć

Picie wody jest kwestią życia lub śmierci dla wszystkich dużych zwierząt lądowych. Szczególnie ważne jest, żeby dbać o dobre nawodnienie naszego kota. Odpowiednia miska dla kota sprawi, że chętniej będzie on pić, będzie on zdrowszy i silniejszy. Opiekując się kotem, ważne jest też podawanie mu posiłków o regularnej porze. W tym pomoże nam automatyczne karmidełko dla kota.

Miska i automatyczne karmidełko dla kota – dlaczego to ma aż tak duże znaczenie?

Koty w dzisiejszych czasach często cierpią z powodu niedostatecznego odwodnienia. Wiele osób może się zastanawiać, jak to w ogóle jest możliwe, przecież bardzo często nasz pupil ma napełnioną miskę i nie chce pić. Otóż nasz pupil być może nie chce pić, bo coś mu nie pasuje w poidełku, a nie, ze względu na brak potrzeby picia. Powinniśmy sprawdzić kilka typów misek, tak żeby zdefiniować z której pije się mu najlepiej. Nie zapominajmy, że to jest dla niego bardzo ważne i poświęćmy na to wystarczająco dużo czasu. Miski wykonane są z różnych materiałów, posiadają różne wzory i posiadają różne wymiary. Koty najbardziej lubią pić z szerokich misek, dzięki czemu ich wibrysy nie dotykają ścianek. Musimy dbać też o to, żeby miska była możliwie jak najczęściej napełniona, nie powinniśmy czekać, aż kot wypije wszystko. Jeśli dbamy już o nawodnienie kota, powinniśmy także zainteresować się jedzeniem. Ważne jest to, żeby zapewniać naszemu zwierzakowi regularne posiłki, a sytuacje, kiedy nasze zwierzątko chodzi głodne, są karygodne i niedopuszczalne. Jeśli więc mamy problem z regularnością, z różnych przyczyn, warto zainteresować się automatycznym karmidełkiem.

Miska dla kota - jak wybrać odpowiednią?

Miseczki dla kota mogą różnić się od siebie materiałem, z jakiego są wykonane, kształtem, kolorem i wysokością. Warto wybierać tak, żeby miska najbardziej przypadła do gustu naszemu kociakowi. Miseczki dla kotów to ciężki wybór, dlatego możemy postawić na kilka sprawdzonych metod, albo próbować ją dobrać metodą prób i błędów. Jeśli kupujemy nową miskę, warto zadbać o to, żeby przypominała poprzednią, niezależnie czy chodzi tu o materiał, kolor, wzór, czy ogólny wygląd. Kotu będzie bardziej pasowała podobna miska, ze względu na mechanizm zwany „efektem czystej ekspozycji”. Laik powiedziałby, że chodzi o pewnego rodzaju przyzwyczajenie, jest to jednak ewolucyjne uwarunkowanie. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakie parametry miała poprzednia miska dla kota i kupić podobną. Jeśli to nie zadziała, warto sprawdzić kilka różnych modeli – w końcu nasz ukochany pupil sam wprost nam nie powie czego potrzebuje.

Miska ceramiczna dla kota – jakie ma właściwości?

Miska ceramiczna dla kota jest łatwa w czyszczeniu, bardzo stabilnie trzyma się podłogi i nadaje się do użycia poza domem. Ceramiczne miski dla kota przeważnie można myć w zmywarce, a dosyć ważną kwestią jest to, że często posiadają ciekawe dodatki estetyczne. Dzięki temu miska dla kota może stać się przyjaznym dla naszego oka elementem wystroju wnętrza.

Miska metalowa dla kota – czy to odpowiedni produkt?

Miski metalowe wyglądają przeważnie najbardziej standardowo, często są bardzo wytrzymałe i niepodatne na zadrapania. Jest to świetna propozycja, szczególnie jeśli nasz kot korzystał z takiej miski w przeszłości.

Plastikowa miska dla kota – czy to dobry pomysł?

Plastikowe miski dla kotów mogą kojarzyć się nam z lekkimi, tanimi naczyniami. Większość misek plastikowych posiada jednak specjalnie doczepione gumki lub inne zabezpieczenia, które sprawiają, że kot może komfortowo z niej pić. Plastikowe miski łatwo można czyścić, nadają się do użytku na zewnątrz i posiadają przeróżne kolory.

Poidełko dla kota

Poidło dla kota to bardzo ważne narzędzie dla właścicieli, którzy z różnych przyczyn nie mogą się zajmować swoim pupilem przez ciągły czas – wynika to z ich trybu pracy, niepełnosprawności lub innych czynników. W takim razie warto zainteresować się odpowiednim poidełkiem. Poidełko dla kota będziemy napełniać co jakiś czas, a zapewni naszemu zwierzakowi ciągły dopływ życiodajnej cieczy. W sytuacji, kiedy nasze ograniczenia nie pozwalają na ciągłe zapewnianie zwierzątku jedzenia, warto kupić automatyczny dozownik, który w określonych godzinach będzie „wydawał” naszemu kotkowi jedzenie.

Fontanna dla kota – estetyka, design i praktyczne zastosowanie

Fontanna dla kota jest produktem, który ma za zadanie doskonale wkomponować się w klimat pomieszczenia, a jednocześnie zapewniać naszemu zwierzakowi niezbędną wodę. Fontanna dla kota składa się zazwyczaj z kilku połączonych naczyń i pompy, która sprawia, że woda płynie w obiegu zamkniętym. Koty wolą pić wodę bieżącą. Wynika to z ich ewolucyjnych uwarunkowań. W warunkach, w których przodkowie dzisiejszych futrzaków musieli walczyć o życie, woda stojąca często była zakażona różnymi drobnoustrojami. Bieżąca woda była świeża, co przekładało się na mniejsze skażenie. Dodatkowo woda płynąca pobudza uwagę kota – dzięki temu jest większa szansa, że będzie on przykładał uwagę do jej picia. Niestety koty w dzisiejszych czasach często cierpią z powodu niedoboru wody w organizmie, fontanna dla kota to bardzo dobry sposób, żeby to zmienić. Podobny efekt może mieć odpowiednie automatyczne poidło dla kota, które też będzie dostarczało bieżącą wodę.

Sortuj