Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Smycze, szelki i obroże Obroże dla psa

Obroże dla psa

(5)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Obroże dla psa - co musisz wiedzieć

Obroża dla psa

Obroża stanowi jeden z podstawowych elementów wyprawki każdego psa. Dopasowanie odpowiedniego wariantu okazuje się jednak odrobinę skomplikowane, gdyż pod uwagę należy wziąć czynniki takie, jak chociażby materiał i jakość wykonania, rodzaj zapięcia, rozmiar, a nieraz również dodatkowe funkcje obroży (np. świecenie w ciemności).

Przy wyborze tego typu akcesoriów kluczową rolę odgrywa wygoda czworonoga, a także jego bezpieczeństwo. Z tego względu koniecznym jest unikanie wariantów łańcuszkowych, zaciskowych oraz kolczatek, które nie tylko wywołują u zwierzęcia dyskomfort, ale również mogą wyrządzić mu krzywdę.

Na wirtualnych półkach Krakvet.pl widnieje szereg produktów z tej kategorii, przez co dopasowanie konkretnej obroży staje się o wiele łatwiejsze. W tym celu warto jednak zapoznać się z konkretnymi rozwiązaniami oferowanymi przez znanych i cenionych producentów.

Obroża dla psa skórzana

Skórzane obroże dla psów cechują się solidną budową oraz niezwykle starannym wykonaniem. Co więcej, są one również bardzo trwałe, przez co opiekunowie zyskują pewność, że pupil nie będzie w stanie przypadkowo ich uszkodzić.

Akcesoria z tej kategorii dostępne są w rozmaitych kolorach, a także rozmiarach. Ponadto obroża, która cechuje się odpowiednio dopasowaną do czworonoga szerokością, jest w stanie zagwarantować mu stabilizację odcinka szyjnego. Kwestia ta okazuje się niezwykle istotna, gdyż zbyt wąskie warianty mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pupila, natomiast zbyt szerokie często przynoszą mu dyskomfort.

Warianty skórzane najczęściej są wyposażone w metalowe sprzączki, które umożliwiają regulację.

Obroża dla psa z klamrą

Obroże z klamrą są cenione główne ze względu na fakt, iż zarówno ich zakładanie, jak i zdejmowanie, okazuje się niezwykle proste oraz wygodne. Dzięki temu przygotowanie pupila na spacer jest niemal natychmiastowe i zajmuje znacznie mniej czasu, niż założenie butów.

Klamry do obroży najczęściej są wykonywane z tworzywa sztucznego. Wielu opiekunów zastanawia się jednak, czy tego typu rozwiązania są odpowiednio trwałe, a z czasem nie ulegają „wyrobieniu się”. Warto więc zaznaczyć, iż kwestia ta jest uzależniona od jakości wykonania danej obroży. Jeśli więc do produkcji wykorzystano solidne materiały, powinny być one odporne nie tylko na upływ czasu, ale i uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Obroże z klamrami mogą przybierać rozmaite formy. Różnią się one zarówno materiałem wykonania, jak i rozmiarami, wzorami oraz szerokością. Umożliwiają one także regulację, przez co stanowią niezwykle popularne rozwiązanie.

Elegancka obroża dla psa

Eleganckie obroże często stanowią formę podkreślenia wyglądu lub oddania charakteru zwierzęcia. Nieraz są one również wyłącznie ozdobą, którą pupil przywdziewa od czasu do czasu. Niezależnie od przeznaczenia tego typu akcesoriów, wśród nich wyróżniane są rozmaite modele skórzane, a nieraz i wzbogacane ciekawymi zawieszkami lub błyskotkami.

Należy jednak zaznaczyć, że wygląd obroży nie powinien stanowić jedynego kryterium podczas zakupów. Kluczową rolę odgrywa bowiem wygoda zwierzęcia, a także jego bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że znalezienie eleganckiej, a zarazem w pełni funkcjonalnej obroży, jest całkowicie niemożliwe. Koniecznym okazuje się jednak odpowiednie jej dopasowanie.

Jaka obroża dla małego psa?

Małe czworonogi cechują się delikatniejszą budową, przez co, zamiast obroży, opiekunowie często chętniej sięgają po szelki dla psa, kierując się głównie bezpieczeństwem pupila. Jeśli jednak zwierzę jest przyzwyczajone do tego typu akcesoriów, tym samym wykazując spokój na spacerach i brak ciągnięcia w stronę interesujących rzeczy, odpowiednio dopasowana obroża również może stanowić dobre rozwiązanie.

Przy wyborze obroży dla małego psa z pewnością należy wystrzegać się wariantów wykonanych z metalu, czyli akcesoriów łańcuszkowych, a tym bardziej zaciskowych oraz kolczatek. Stanowią one bowiem zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia, tym samym zwiększając ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych, a także odczuwania ogromnego bólu.

Wśród polecanych wariantów wyróżnia się przede wszystkim obroże skórzane lub delikatnie usztywniane, które dodatkowo stabilizują odcinek szyjny. Warto jednak zwrócić uwagę na szerokość wybranego wariantu, gdyż nieprawidłowe jej dopasowanie może skutkować całkowitym brakiem wygody pupila. Koniecznym jest również dobranie obroży pod względem jej obwodu.

Jaka obroża dla dużego psa?

Opiekunowie dużych psów nieraz mogą doświadczać problemów z dopasowaniem szelek, przez co obroże stanowią o wiele popularniejsze rozwiązanie. Należy jednak zaznaczyć, że nawet czworonogi o dużych rozmiarach potrzebują gwarancji własnego bezpieczeństwa. Z tego względu nie każda obroża sprawdzi się u danego zwierzęcia, a konkretne warianty mogą stanowić zagrożenie.

Do polecanych obroży należy w szczególności zaliczyć akcesoria wzbogacone o dodatkową warstwę miękkiego materiału lub gąbeczki, których zadaniem jest zagwarantowanie pupilowi odpowiedniej amortyzacji. Wśród dużych psów sprawdzą się także warianty skórzane, cechujące się dużą trwałością. Unikać należy natomiast zbyt wąskich obroży, a także kolczatek, łańcuszków oraz produktów zaciskających się pod wpływem ciągnięcia.  

Jaka obroża dla psa, który ciągnie?

W przypadku czworonogów, które podczas spacerów niejednokrotnie ciągną swoich opiekunów w kierunku fascynujących zapachów, ciekawych miejsc lub innych psów, często o wiele lepszym rozwiązaniem okazują się szelki. Wówczas obroża, niezależnie od swojego rodzaju, będzie bowiem źródłem dyskomfortu, a nawet bólu. Co więcej, akcesoria tego typu stanowią również zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ukochanego zwierzęcia. Z pewnością nie warto więc ryzykować uszkodzeniem ciała pupila.

Jeśli jednak z rozmaitych powodów opiekunowie ciągnącego psa decydują się na zakup obroży, koniecznym jest unikanie wszelkich wariantów mających celowo wywoływać ból zwierzęcia. Zalicza się do nich wszelkie kolczatki, obroże zaciskowe, a także łańcuszkowe. O wiele lepszym rozwiązaniem okazują się natomiast akcesoria skórzane lub wyposażone w dodatkową amortyzację.

Sortuj