Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Zabawki dla psa Piłki dla psa

Piłki dla psa

(18)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Piłki dla psa - co musisz wiedzieć

Trudno o psa, który nie lubi piłek. To one najczęściej kojarzone są z psią naturą i zabawą. W zapomnienie odeszły już czas, gdy każda piłka dla psa była taka sama, różniąc się czasem jedynie kolorem. Teraz w asortymencie dostępne są modele, które nie tylko odbijają się i daleko latają, ale też piszczą, gwiżdżą czy nadają się do długotrwałego memłania. To, jakimi piłkami będzie bawił się dany pies zależy przede wszystkim od jego opiekuna. W ofercie sklepu przygotowaliśmy modele, wśród których można przebierać zarówno w funkcjonalnościach, jak i rozmiarach czy kolorach piłek.

Jaka piłka dla psa

Dla psów, które przepadają za standardowymi piłkami tenisowymi dostępne są zabawki dla psa w tej właśnie formie. Jedyną różnicą jest materiał pokrywający piłkę, który nie wyciera zębów i nie powoduje ich uszkodzenia, w odróżnieniu od oryginalnych piłek do tenisa. Piłka tenisowa dla psa zazwyczaj dobrze się odbija, jest cicha i przeznaczona do zabawy w aportowanie. Ich urozmaicenie mogą stanowić piłki gumowe, które również charakteryzują się dalekimi lotami i dobrym odbijaniem, jednak mogą być wyposażone na przykład w piszczałkę. Taka piłka dla psa nie ma też materiałowego obicia, przez co psy mniej chętnie je obgryzają i łatwiej aportują.

Piłka dla psa niezniszczalna

Dla szczeniąt i zwierząt, które często niszczą zabawki dla psa, można wybrać dwa rodzaje piłek. Pierwszy to piłka dla psa z gumy. Wyróżnia je wyjątkowa trwałość - są praktycznie niezniszczalne. Dobrze się odbijają, jednak są też twarde i ciężkie, przez co mogą sprawiać problem psom małych ras. Nawet długotrwałe gryzienie pozostawia w nich jedynie małe ślady zębów. Druga opcja to piłka dla psa z lateksu. Są one cienkie, bardzo lekkie, a dodatkowo w razie pogryzienia lateks nie jest tak szkodliwy dla psa jak guma. Świetnie nadają się do aportowania i sprawdzą się nawet dla szczeniąt.

Każda piłka dla psa powinna być dobrana w taki sposób, aby rozmiarem pasować do pyska zwierzęcia. Jeżeli będzie zbyt duża, pies nie będzie się nią chętnie bawił. Z kolei zbyt mała piłka dla psa może być przypadkowo połknięty, co wymaga interwencji lekarza weterynarii. Z tego samego powodu warto piłkami z psem się bawić, a nie zostawiać je pod nieobecność opiekuna do dyspozycji zwierzęcia.

Piłka dla psa na sznurku

Kolejnym doskonałym pomysłem jest piłka dla psa na sznurku, którą pies może gonić i łapać. Sznurek można przywiązać na przykład do słupka. Pupil będzie radośnie gonił piłkę, odbijał ją i próbował złapać. To doskonały sposób na zabawę, w której unikniesz zgubienia piłki podczas aportowania.

Uciekająca piłka dla psa

Twój pupil spędza dużo czasu samotnie? A może szukasz nowych pomysłów na zabawę, która zaspokoi jego instynkty łowcze oraz zapewni trening inteligencji? Idealnym rozwiązaniem jest interaktywna piłka dla psa. Uciekająca piłka dla psa zapewni pupilowi niesamowitą frajdę dzięki nagłym zmianom tras oraz - w przypadku niektórych modeli - wyrzutu przysmaków lub suchej karmy.

Sortuj