Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Pozostałe zwierzęta Podłoża i żwirki dla gryzoni i małych zwierząt

Podłoża i żwirki dla gryzoni i małych zwierząt

(3)
Aktywne filtry
Oferty: Bestseller
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Brit

Podłoża i żwirki dla gryzoni i małych zwierząt - co musisz wiedzieć

Podłoża i żwirki są niezbędne dla każdego gryzonia – chomika, szczurka, świnki morskiej, czy królika. Stanowią podstawową ściółkę dla niewielkich domowych zwierzaków, pozwalając zachować higienę i pochłaniając nieprzyjemne zapachy. Oprócz klatki, misek i pokarmu, są one nieodzownym wyposażeniem dla wszelkich małych gryzoni. 

Wybór odpowiedniego podłoża dla gryzoni może nastręczać pewnych trudności. W sprzedaży oferowane są zarówno niewielkie, jak i duże ekonomiczne opakowania różnego rodzaju ściółek. Warto wypróbować kilku odmian – pozwoli to na najlepsze dopasowanie podłoża do potrzeb naszego zwierzaka.

Zalety podłoży i żwirków dla gryzoni

Bogata oferta podłoży i żwirków dla gryzoni pozwala na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb zwierzęcia i jego właściciela. Tego typu wyściółki są wyprodukowane z wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu mają właściwości antyalergiczne, nie uczulając delikatnych zwierzaków. Nie zawierają szkodliwych klejów, czy substancji chemicznych, jakie można znaleźć w trocinach, dostarczanych przez zakłady stolarskie. Dodatkowo nie wykazują właściwości pylących, przez co nie są szkodliwe dla dróg oddechowych i oczu gryzoni.

Rodzaje podłoży i żwirków dla gryzoni

W sprzedaży dostępne są cztery podstawowe rodzaje podłoży i żwirków dla gryzoni: granulowane żwirki, trociny, siano, oraz pył kąpielowy. Wyściółkę warto dobrać do potrzeb domowego pupila. Każda z propozycji ma odmienne właściwości, które warto poznać, aby zastosowane podłoże było przyjazne i praktyczne dla danego gryzonia. Zużyte siano i trociny łatwo ulegają biodegradacji, dzięki czemu mogą być przeznaczone na kompost. 

Siano do podściółki i spożycia

Siano dla gryzoni może być stosowane jako podłoże, a także pokarm dla wszystkich zwierząt z tej grupy. Przygotowane z ekologicznych, wysokowartościowych źdźbeł, jest wyjątkowo aromatyczne, i dobrze tolerowane przez gryzonie. Pochłania nieprzyjemny zapach, wilgoć i pochodne amoniaku. W sprzedaży dostępne jest siano naturalne, z kwiatami, ziołami, warzywami, jabłkami, lub dodatkiem rumianku. 

Trociny – najbardziej popularne podłoże do klatek

Bardzo chętnie stosowanym produktem są trociny dla gryzoni. Wytworzone ze specjalnych gatunków drewna, są podłożem wysokiej jakości, odpowiednim dla wymagających zwierząt. Nie posiadają chemicznych dodatków, są także wolne od żywicy i soków, pozwalając na uzyskanie najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska warunków.

Skutecznie chłoną płyny oraz pochodne amoniaku, zapobiegając rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Są odpowiednio miękkie oraz nie wytwarzają pyłu szkodliwego dla zwierząt i brudzącego okolice klatki. Trociny są produktem wyjątkowo wydajnym i dostępnym w atrakcyjnej cenie. 

Pył i piasek kąpielowy

Pył kąpielowy jest szczególnie przydatny dla szynszyli, które lubią zażywać suchych kąpieli. Odpowiednia ilość pyłu, podana w specjalnej wanience do klatki, pomaga utrzymać futro tych zwierząt w czystości. Pył można używać co drugi dzień, wstawiając go do klatki jedynie na czas kąpieli.

Dla szynszyli i koszatniczek wskazane będzie także zastosowanie piasku na dnie klatki. Jest on niezwykle ważny dla pielęgnacji ich futerka. Drobne ziarenka są bezpiecznym produktem do codziennej suchej kąpieli tych gryzoni. Piasek pomaga usunąć zanieczyszczenia i tłuszcz, zapobiegając jednocześnie nadmiernemu zawilgoceniu futra. Może zostać wzbogacony o jedwab, skutecznie odżywiający sierść szynszyli. 

Granulowany żwirek drewniany

Ekologiczna ściółka w formie granulek doskonale nadaje się jako podstawowe podłoże dla większości gryzoni. Skutecznie pochłania wilgoć i wszelkie zapachy, pomagając utrzymać higienę w klatce, czy akwarium. Granulki posiadają wielkość odpowiednią dla większych i mniejszych zwierząt domowych. Nie zbrylają się, a pochodząc z drzew iglastych, zapewniają przyjemny, leśny zapach. W sprzedaży dostępna jest także wersja aromatyczna, o zapachu zielonej herbaty. 

Nietypowe podłoża z celulozy i kolb kukurydzy

W ofercie dostępna jest także podściółka z włókien celulozowych, przeznaczona dla chomików i szczurów. Nie posiada szkodliwych barwników, jest miękka i ekologiczna, zarazem zapewniając większą chłonność niż tradycyjne trociny. Gwarantuje odpowiednie ciepło, a jednocześnie skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również podściółka z kolb kukurydzy. Nadaje się ona jako chłonne i skuteczne podłoże dla wszystkich gryzoni. Nie pyli, zapobiega nieprzyjemnym zapachom, oraz jest w pełni biodegradowalna. 

Sortuj