Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Krakvet Akcesoria dla psa Zabawki dla psa Frisbee dla psa

Frisbee dla psa

(2)
Aktywne filtry
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Frisbee dla psa - co musisz wiedzieć

Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że frisbee to jedna z najpopularniejszych zabaw z czworonogami. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ zarówno opiekunowie, jak i podopieczni czerpią z niej całą masę radości. Ponadto wspólne spędzanie czasu umacnia również zaistniałą więź, a sama zabawa jednocześnie wspomaga kondycję zwierzęcia, tym samym wpływając na jego sprawność oraz zdrowie.   

Niezwykle istotnym jest przy tym fakt, że frisbee przeznaczone dla ludzi nie powinno być wykorzystywane do zabaw z psem. Są one bowiem nie tylko cięższe, ale i twardsze, co w połączeniu z prędkością i siłą rzutu może skutkować urazem względem czworonoga. Pupil może wówczas zniechęcić się do zabawy, a także jej unikać. Zdecydowanie warto więc zapobiec niepożądanym wypadkom, jednocześnie decydując się na zakup psiego frisbee.

Zabawa w aportowanie z psem

Aportowanie to jedna z najbardziej podstawowych sztuczek, czy też umiejętności czworonogów. I choć przynoszenie patyka lub piłki również dostarcza zwierzęciu ogrom radość, tak niezwykle przemyślana budowa frisbee sprawia, że psy mogą rozwijać swoje zdolności nawet na ścieżce profesjonalnej. Mowa oczywiście o sporcie zwanym Dogfrisbee, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W jego obrębie wyróżniane są przeróżne dyscypliny, takie jak freestyle, longdistance, czy dogdartbee, a każda z nich cechuje się odmiennymi zasadami i wymogami.

Nie każdy pupil marzy jednak o karierze sportowca, co zupełnie nie stoi na przeszkodzie do amatorskiego trenowania z użyciem frisbee. Należy jednak zaznaczyć, że tego typu zabawki powinny być możliwie najlepiej dopasowane do czworonoga. Frisbee dla dużego i dla małego psa będzie bowiem całkowicie inne zarówno pod względem wagi, jak i rozmiaru czy stopnia twardości. Małe pyszczki z pewnością nie poradzą sobie z aportowaniem zbyt dużych zabawek, natomiast większe czworonogi mogą przypadkowo uszkodzić zbyt delikatne frisbee. Dobór odpowiedniego wariantu odgrywa więc niezwykle istotną rolę, tym samym umożliwiając aktywne spędzanie wolnego czasu połączone ze wzmacnianiem kondycji.

Profesjonalne frisbee dla psa

Treningi z użyciem frisbee, które mają służyć jedynie zabawie oraz wzmocnieniu kondycji zwierzęcia, najczęściej odbywają się z użyciem miękkich, lekkich zabawek. Wraz z upływem czasu, czy też przy podjęciu decyzji o wystartowaniu w wybranej konkurencji Dogfrisbee, opiekunowie muszą jednak zastanowić się nad zakupem bardziej profesjonalnego sprzętu. Wówczas pojawia się jednak problem z dopasowaniem odpowiedniego modelu, gdyż ich ilość może okazać się nieco przytłaczająca.

Podczas psich zawodów obowiązują pewne kryteria względem wykorzystywanych akcesoriów. Dlatego też lekkie frisbee do użytku amatorskiego nie są dopuszczane niemal w żadnej z konkurencji. Jedną z kluczowych kwestii okazuje się więc waga, która powinna wynosić minimalnie 108 g. Niektóre konkurencje wymagają jednak frisbee o wadze nawet 130 g, co dla wielu czworonogów może stanowić wyzwanie.

Za zwiększoną gramaturą idzie również stopień twardości oraz giętkość, które wpływają na zwiększenie odległości rzutu. Akcesoria tego typu nie są więc przeznaczone dla wszystkich czworonogów, dlatego też ich zakup zdecydowanie warto skonsultować z profesjonalistami w dziedzinie szkolenia psów.  

Jakie frisbee dla psa kupisz w sklepie Krakvet?  

W ofercie internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl znajdują się różnorodne warianty frisbee pochodzące od znanych i cenionych producentów. Dzięki temu każdy opiekun może zagwarantować swojemu pupilowi możliwość zabawy połączonej z treningiem i rozwojem umiejętności.

Nasze wirtualne półki obejmują zarówno kauczukowe, lekkie modele o średnicach dopasowanych do wielkości psa, jak i frisbee z piłkami tenisowymi dla urozmaicenia codzienności czworonoga. Dostępne są również nieco cięższe, bardziej zaawansowane produkty, które doskonale sprawdzą się w przypadku treningów profesjonalnych.

Sortuj