Obroża na kleszcze i pasożyty Foresto – opinie, skuteczność działania, dostępność

Obroża na kleszcze i pasożyty Foresto – opinie, skuteczność działania, dostępność

Jako że „sezon na kleszcza” właśnie się rozpoczął, warto rozważyć dostępne preparaty na pasożyty, by zapewnić pupilowi odpowiednią ochronę. Kleszcze coraz częściej pojawiają się nie tylko w lasach i na łąkach, lecz także na miejskich trawnikach i w parkach. Przenoszone przez nie choroby mogą mieć groźne i długotrwałe powikłania, ponadto pasożyty mogą przejść z pupila na innych domowników, więc zastosowanie środków prewencyjnych jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko pupili, lecz także ich właścicieli. Obroże Foresto oferowane przez markę Elanco cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród właścicieli psów i kotów. Są wygodne w użyciu oraz bezpieczne dla zwierzaków, a także zapewniają długotrwałą i skuteczną ochronę – nawet do 8 miesięcy!

Zapraszamy do przeczytania recenzji produktu – poznaj ich działanie i zwarte w nich substancje, a także panujące na ich temat opinie oraz aktualne ceny.

Obroża Foresto – substancje czynne

Obroże zawierają dwie substancje czynne – imidaklopryd oraz flumetrynę, a także substancje pomocnicze. Imidaklopryd to środek o działaniu insektobójczym, który paraliżuje układ nerwowy pasożytów, natomiast flumetryna działa na nie odstraszająco, dzięki czemu zapobiega kolejnemu żerowaniu.

Przeciwwskazania:

  • nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni,
  • nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni,
  • oraz nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Przed zastosowaniem obroży zapoznaj się z treścią ulotki bądź skonsultuj wybór z lekarzem weterynarii.

Obroża Foresto – działanie

Marka Elanco stosuje innowacyjne technologie, dzięki którym substancje czynne uwalniają się w kontrolowanych dawkach przez dłuższy okres czasu. Rozprzestrzeniają się one w warstwie lipidowej skóry, zapewniając skuteczną ochronę nawet do 8 miesięcy. Pasożyty są zabijane lub odstraszane, zanim zdążą ukąsić, co zmniejsza ryzyko chorób odkleszczowych.

Obroża jest prosta w użyciu – wystarczy ją założyć na szyję pupila. Zaczyna ona działać do 48 godzin od momentu założenia obroży, pamiętaj więc, by odpowiednio wcześnie wyposażyć w nią pupila jeśli planujesz spacer w miejscu, w którym będzie szczególnie narażony na kleszcze. Obroża wykazuje działanie insektobójcze, a także odstraszające, więc można stosować ją prewencyjnie zanim dojdzie do infestacji.

Obroża jest wodoodporna oraz bezzapachowa. W przypadku styczności z wodą, na przykład kiedy pupil zmoknie, nie traci właściwości.

Obroża Foresto – opinie

Obroże cieszą się doskonałymi opiniami, co więcej, wielu Klientów deklaruje, że używa ich niezmiennie od wielu lat. Marka Elanco cieszy się dużym zaufaniem wśród Klientów, którzy doceniają obroże za długotrwałe działanie, bezpieczeństwo, a także wygodę w stosowaniu. Opinie wykazują, że obroże zapewniają skuteczną ochronę przed pasożytami na długi czas.

Dostępne warianty

Dobranie odpowiedniego rozmiaru obroży jest kluczowe dla zdrowia i bezpieczeństwa pupila, a także dla prawidłowego działania obroży. Aby substancje czynne mogły prawidłowo zwalczać pasożyty, pozostając jednocześnie w pełni bezpiecznymi dla zdrowia psa, należy wybrać wariant przeznaczony dla odpowiedniego zakresu wagowego. Obroże występują w dwóch wariantach – pierwszy to obroża przeznaczona dla kotów oraz dla małych psów poniżej 8 kg, natomiast drugi wariant to obroża dla psów powyżej 8 kg.

Wybierz odpowiedni rozmiar:

Marka Elanco oferuje także obroże na kleszcze i pasożyty Kiltix oraz tabletki AdTab.

Aktualne ceny Foresto

Sprawdź aktualne ceny obroży w sklepie zoologicznym KrakVet:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór preparatów na pasożyty marki Elanco

Data publikacji: 12.04.2023 r.

Udostępnij