Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty na kleszcze dla psa

( ilość produktów: 43 )

Kleszcze to pasożyty, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Najczęściej występują w sierści domowych czworonogów. Spotkamy je na łąkach, w lasach, a nawet w naszym ogrodzie. Kleszcz u psa może stanowić poważne zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia. Jeżeli zauważyliśmy u naszego pupila kleszcza, powinniśmy go niezwłocznie usunąć. Po każdym spacerze z psem warto zweryfikować, czy w sierści naszego czworonoga nie znalazł się kleszcz. Należy ich szukać przede wszystkim pod uszami, pachami i pod ogonem.

Wiosna i lato to najczęstszy okres występowania pasożytów. Mimo to należy zachować ostrożność, ponieważ w zależności od pogody można je spotkać najpóźniej do końca października. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego pupila, warto zainwestować w tabletki na kleszcze dla psa. Produkt dostępny jest w sklepie internetowym, dlatego możemy zamówić go w szybki i prosty sposób na wybrany przez nas adres. W sklepie online znajdziemy również inne ciekawe artykuły przeciwpasożytnicze m.in. puder insektobójczy, preparat przeciwpasożytniczy dla psów czy spray, którym wystarczy spryskać sierść pupila i po kilku minutach dokładnie go przeczesać. Preparat na kleszcze dla psa to specjalistyczny środek, który możemy stosować nawet bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem. Produkt przeznaczony jest zarówno dla dorosłych psów, jak i kilkumiesięcznych szczeniąt. Szeroki wybór pozwoli na zakup odpowiedniego produktu dla naszego zwierzaka.

Tabletki na kleszcze dla psa

Ochrona przed kleszczami w postaci tabletek jest stosunkowo mało rozpowszechniona. Działanie tej formy opiera się na przenikaniu zawartych w kapsułce substancji do żołądka pupila, a następnie jego krwi. Kiedy kleszcz wbije się w skórę czworonoga, środek dostaje się do jego organizmu, tym samym powodując obumarcie. Tabletki dla psa są więc skuteczne w unicestwianiu pasożytów, jednak nie zapobiegają ich ukąszeniom oraz chorobom, które mogą przenosić.

Niezwykle istotnym jest jednak fakt, że podawanie tabletek na kleszcze nie będzie całkowicie bezpieczne w przypadku wszystkich pupili. Ta forma jest bowiem przeznaczona dla dorosłych psów, których waga wynosi co najmniej 2 kg. Niewskazane jest więc stosowanie kapsułek w przypadku szczeniąt, a także ras miniaturowych. Wówczas lepszym rozwiązaniem okazują się obroże oraz krople.

Tabletki na kleszcze dla psa to jeden ze sprawdzonych sposobów, który pomoże nam zapobiec pojawieniu się groźnych pasożytów w sierści naszego czworonoga. Najlepiej wybierać spośród rekomendowanych i znanych producentów leków dla zwierząt. Jeżeli zamierzasz wybrać się ze swoim pupilem na spacer, pewnie zastanawiasz się, co na kleszcze dla psa jeszcze warto stosować. Tabletki przeciw kleszczom dla psa to tylko jeden ze sposobów walki z niebezpiecznymi pasożytami. W sklepie online znajdziemy szeroki wybór produktów skutecznie chroniących naszego pupila. Warto zwrócić uwagę również na krople, które stosowane są nie tylko na kleszcze, ale również pchły oraz inne insekty zagrażające zdrowiu czworonoga. Składniki zawarte w kroplach dają pełną ochronę przez okres około 4 tygodni od momentu zaaplikowania. Krople stosujemy bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Tabletki na kleszcze u psa oraz inne preparaty są dostępne w sklepie internetowym w atrakcyjnych cenach.

Krople na kleszcze dla psa

Krople na kleszcze, zwane również środkami typu spot-on, występują w formie pipety, która zawiera jednorazową dawkę preparatu. Samo nałożenie kropli stanowi niezwykle łatwe zadanie, ponieważ opiekun czworonoga powinien jedynie rozprowadzić zawartość pipety na skórze zwierzęcia. Miejscem aplikacji jest wówczas kark lub przestrzeń między łopatkami, ponieważ pupil nie będzie miał do nich dostępu, przez co możliwe jest uniknięcie spożycia preparatu.

Krople powinny być dozowane względem masy ciała zwierzęcia, a informacja o odpowiedniej ilości preparatu dla konkretnych psów przeważnie znajduje się w widocznym miejscu na opakowaniu.

Działanie kropli na kleszcze dla psa może być niezwykle zróżnicowane. Jest ono bowiem uzależnione od substancji aktywnych, które zawarto w pipecie. Niektóre z nich są śmiercionośne dla pasożytów jedynie w momencie, gdy zdążyły się one przedostać pod skórę zwierzęcia. Wówczas preparat nie chroni jednak przed samym ukąszeniem oraz chorobami odkleszczowymi.

Niektóre krople, takie jak preparat Vermicon marki Beaphar, stanowią o wiele wydajniejszą formę ochrony. Działanie tego produktu oparte jest bowiem o dimetikon, czyli substancję, która nie jest środkiem leczniczym ani biobójczym. To właśnie dlatego krople Vermicon są w pełni bezpieczne zarówno dla czworonogów, jak i środowiska oraz ich opiekunów. Zadaniem dimetikonu jest wytworzenie pewnego rodzaju powłoki, która uniemożliwi kleszczom przemieszczanie się po skórze zwierzęcia oraz przyczyni się do ich szybkiego obumarcia.

Jedno opakowanie Vermiconu od Beaphar wystarczy aż na 12 tygodni ochrony przed pasożytami, jednak po każdej kąpieli pupila aplikacja środka powinna zostać powtórzona, gdyż preparat nie jest odporny na zmywanie.

Istotnym jest również fakt, że produkt dostosowany jest do psów z różnych przedziałów wagowych. Marka oferuje więc warianty dla:

  • Małych psów (poniżej 15 kg),
  • Średnich czworonogów (pomiędzy 15 a 30 kg),
  • Ras olbrzymich (powyżej 30 kg).

W związku z czysto fizycznym działaniem, kleszcze nie są w stanie uodpornić się na środek.

Szampony i spraye na kleszcze dla psa

Jak wybrać odpowiedni preparat na kleszcze?

Preparat na kleszcze dla szczeniaka

Choroby przenoszone przez kleszcze

Najpopularniejszą chorobą przenoszoną przez kleszcze jest borelioza, która w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. Charakterystycznym objawem choroby jest powiększający się rumień, który występuje w miejscu ukąszonym przez kleszcza. Co więcej, w pierwszym etapie choroby mogą pojawić się objawy typowe dla grypy, jak np. gorączka, dreszcze czy też fale gorąca. Kolejną chorobą występującą u ssaków z powodu zakażenia się jadem kleszcza jest babeszjoza. W tym przypadku mogą wystąpić różne powikłania m.in. zaburzenia ruchowe czy utrata wzroku. Objawia się jednak najczęściej wysoką gorączką, brakiem apetytu i ogólnym osłabieniem organizmu. Innymi mniej znanymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są erlichioza, anaplazmoza, bartoneloza i dirofilarioza. Nieleczone choroby mogą doprowadzić do niepożądanych konsekwencji związanych z utratą zdrowia czworonoga, a nawet w najgorszych przypadkach życia. Możemy jednak uchronić pupila przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Jest to możliwe dzięki stosowaniu zapobiegawczo odpowiednich preparatów. Dostępne w sklepie zoologicznym online tabletki na kleszcze działają przez kilkanaście tygodni od momentu spożycia. Tabletki są skuteczne i zalecane przez specjalistów. Najlepiej wybierać produkty sprawdzone i wyprodukowane przez najlepszych producentów. Bez problemu kupimy również lepszej jakości lekarstwa dla naszych pupili. Jest to dobra inwestycja w zdrowie zwierzaka.

Jak usunąć kleszcza u psa?

Ważne jest każdorazowe weryfikowanie sierści naszych psów po spacerze. Jeżeli zauważymy, że w skórę naszego pupila wbił się kleszcz, musimy niezwłocznie go usunąć. Możemy zrobić to sami, jednak w takiej sytuacji powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Pipety na kleszcze dla psa dostępne są w atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie wyciągać kleszcza gołymi rękami. Podczas wyciągania pasożyta powinniśmy złapać go jak najbliżej skóry. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wyrwać wyłącznie jego powłoki. Warto zrobić to szybko i sprawnie. Energicznym ruchem wykręcamy kleszcza i zdezynfekujmy jak najszybciej miejsce ukąszenia. Choroby odkleszczowe u psów mogą być spowodowane również nieodpowiednim usunięciem kleszcza. Nie ulega wątpliwości, że stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia czworonoga. Leczenie chorego psa może ciągnąć się nawet latami. Dlatego gdy nie możemy poradzić sobie z wyciągnięciem kleszcza, najbezpieczniej będzie udać się do pobliskiego weterynarza. Specjalista usunie pasożyta z sierści naszego psa szybko, bezboleśnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Przeczytaj więcej: Co na kleszcze dla psa? Ranking preparatów [Top 10]

pixel