Krakvet - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Do darmowej dostawy pozostało:
Krakvet Producenci FURminator

FURminator

(12)
Aktywne filtry
Producent: FURminator
Sortuj
Wyświetlaj
[PRODUCENT] FURminator

Zaufani producenci

.VILEDA 4vets Acana Almo Nature Animonda ARQUIVET Bazyl Beaphar Bosch Petfood Concept Brit Butcher's Cat's Best Chappi CURVER DIAMENTIQ DINGO DIVINUS Dolina Noteci Dreamies ELANCO Eukanuba Farmina FERPLAST Fitmin flexi FRONTLINE FURminator Go Gift Hill's Hilton INABA InMoless Josera KONG Maced O'Canis Orijen Pedigree PETMEX Purina Nestle rotho Royal Canin Sheba Taste of the Wild Trixie TROVET Versele-Laga vitapol WHIMZEES Whiskas

FURminator

Każdy właściciel puchatego czworonoga doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo sierści może gubić pupil. Szczególnie uciążliwym czasem okazuje się okres linienia, podczas którego zwierzę zrzuca ogromne ilości okrywy zewnętrznej oraz podszerstka. Wówczas sierść znajduje się w każdym zakątku domu i mieszkania, a jej systematyczne usuwanie staje się niezwykle problematyczne.

Z pomocą przychodzi więc narzędzie, jakim jest FURminator. Ta specyficzna szczotka posiada plastikowy lub metalowy uchwyt, a na jego końcu znajdują się precyzyjnie wyprofilowane ząbki. Podstawowym zadaniem FURminatorów jest skuteczne wyczesywanie podszerstka oraz usuwanie martwych włosów, co pozwala na znaczące ograniczenie ilości sierści na obszarze miejsca zamieszkania czworonoga.

Szczotki tego typu zostały stworzone z myślą o czworonogach oraz ich potrzebach. To właśnie dlatego występują one w przeróżnych rozmiarach, a także cechują się innym zagęszczeniem oraz długością ząbków. Konstrukcja FURminatorów jest więc niezwykle przemyślana i funkcjonalna, ponieważ zapobiega przypadkowemu wyrywaniu sierści wraz z cebulkami, jednocześnie pozostawiając okrywę czworonoga w perfekcyjnym stanie.

FURminator dla psa

W ofercie sklepu internetowego KrakVet widnieje szereg produktów z kategorii FURminatorów dla psów, które podzielone zostały względem rozmiarów czworonogów, a także długości ich sierści. Wyróżnia się więc warianty dla czworonogów:

  • Długowłosych i krótkowłosych miniaturowych ras,
  • Długowłosych i krótkowłosych małych ras,
  • Długowłosych i krótkowłosych średnich ras,
  • Długowłosych i krótkowłosych dużych ras,
  • Długowłosych i krótkowłosych ras olbrzymich.

Każdy z powyższych FURminatorów przeznaczono do regularnego stosowania na suchej sierści. Zabieg wyczesywania powinien być wykonywany około 1-2 razy w tygodniu, przez czas od 10 do 20 minut. Wszystkie warianty są wręcz perfekcyjnie dopasowane do czworonogów, o czym świadczą między innymi zaokrąglone krawędzie. Na uwagę zasługują również same ząbki, które delikatnie ślizgają się po skórze pupila nie wyrywając zdrowych włosów. Plusem jest także specjalny przycisk FURejector, mający służyć do bezproblemowego uwalniania wyczesanej sierści i podszerstka.

FURminator dla kota

Koty, tak samo jak psy, regularnie pozbywają się swojej okrywy. W tym przypadku wygląda to jednak odrobinę inaczej, ponieważ ze względu na zamiłowanie do wysokości oraz wspinania się na poszczególne meble, ich sierść często ląduje w miejscach, w których nie powinna się znajdować. Należą do nich talerze z jedzeniem, stoły, a nieraz nawet wnętrza lodówek. Z pewnością warto więc zadbać o możliwość skutecznego wyczesywania zarówno podszerstka, jak i zewnętrznej okrywy, w celu uniknięcia fruwających po domu włosów.

Na półkach sklepu KrakVet znajdują się FURminatory dla kotów:

  • Długowłosych małych ras,
  • Krótkowłosych małych ras,
  • Długowłosych średnich i dużych ras,
  • Krótkowłosych średnich i dużych ras.

Zaleca się stosowanie każdego wariantu na suchej sierści 1 lub 2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb.

Czym się różni FURminator od zwykłego grzebienia?

Szereg opiekunów czworonogów zastanawia się nad tym, co tak naprawdę wyróżnia FURminatory spośród klasycznych szczotek i grzebieni. Należy więc zaznaczyć, że odmienność narzędzi z tej kategorii jest zauważalna już przy pierwszym użyciu. Są one bowiem zaprojektowane tak, aby usuwać włosy z podszerstka, a jednocześnie nie naruszać warstwy okrywowej. To właśnie dzięki temu sierść czworonoga pozostaje w doskonałej kondycji, a włosy nie są łamane, wyrywane, czy też ciągnięte. Sam zabieg nie będzie więc powodował uczucia dyskomfortu u zwierzęcia.

Co więcej, metalowe ząbki FURminatorów nie docierają do skóry pupila, przez co nie powodują jej podrażnień lub zadrapań. Ponadto delikatne wyczesywanie stymuluje sierść do prawidłowego wzrostu, jednocześnie gwarantując jej lśniący i zdrowy wygląd.

Narzędzia z tej kategorii cechują się również niezwykle praktycznym przyciskiem służącym do wygodnego usuwania sierści, która gromadzi się między ząbkami.

Jak używać FURminatora?

Ze względu na to, że działanie FURminatora znacząco odbiega od zwykłych szczotek i grzebieni, przy jego użytkowaniu warto kierować się konkretnymi wskazówkami:

  1. Narzędzia te są przeznaczone do stosowania na suchej sierści, jednak dla osiągnięcia lepszych rezultatów poleca się wyczesywanie zaraz po kąpieli oraz dokładnym wysuszeniu.
  2. Przed rozpoczęciem wyczesywania należy dokładnie obejrzeć skórę pupila, tym samym poszukując ewentualnych zadrapań, siniaków, czy też dolegliwości skórnych. Jeśli na ciele czworonoga znajdują się jakiekolwiek zmiany, niezbędna okazuje się konsultacja z lekarzem weterynarii. Należy również dokładnie usunąć wszelkie kołtuny lub splątaną sierść.
  3. Sam proces szczotkowania nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy bowiem delikatnie przesuwać FURminator po sierści zwierzęcia, zaczynając od głowy i podążając w kierunku wzrostu włosa. Szczególną ostrożność należy zachować w tzw. obszarach wrażliwych, do których należą okolice brzucha, genitaliów oraz odbytu. Warto również unikać wielokrotnego szczotkowania jednego miejsca, gdyż może to skutkować nierównomiernym wyczesaniem podszerstka.
  4. W momencie, gdy ząbki narzędzia zbiorą już konkretną porcję sierści, należy użyć przycisku FURejector w celu jej usunięcia.

Cała procedura powinna być wykonywana delikatnie, łagodnie oraz bez pośpiechu. Wówczas obumarła sierść oraz zalegający podszerstek zostaną skutecznie usunięte, a pupil nie odczuje nawet najmniejszego dyskomfortu.

Sortuj