Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty na kleszcze i pasożyty dla psa

( ilość produktów: 63 )

vetoquinol

Kleszcze stanowią jedną z największych udręk w przypadku psów. Osiedlają się one tam, gdzie znalezienie żywiciela jest stosunkowo łatwe, przez co spacery w parkach, lasach oraz okolicach zbiorników wodnych i popularnych dróg polnych, mogą nieść za sobą spore ryzyko. Poszczególne osobniki są bowiem nosicielami zagrażających zdrowiu i życiu zwierzęcia chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza oraz wiele innych.

Każdy opiekun czworonoga chce zagwarantować mu możliwość bezpiecznego i spokojnego funkcjonowania. Profilaktyka przeciwkleszczowa odgrywa więc niezwykle istotną rolę, a zadaniem właścicieli staje się wówczas dobranie preparatu mającego zapewnić zwierzęciu odpowiednią ochronę.

Choroby przenoszone przez kleszcze

Najpopularniejszą chorobą przenoszoną przez kleszcze jest borelioza, która w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. Charakterystycznym objawem choroby jest powiększający się rumień, który występuje w miejscu ukąszonym przez kleszcza. Co więcej, w pierwszym etapie choroby mogą pojawić się objawy typowe dla grypy, jak np. gorączka, dreszcze czy też fale gorąca. Kolejną chorobą występującą u ssaków z powodu zakażenia się jadem kleszcza jest babeszjoza. W tym przypadku mogą wystąpić różne powikłania m.in. zaburzenia ruchowe czy utrata wzroku. Objawia się jednak najczęściej wysoką gorączką, brakiem apetytu i ogólnym osłabieniem organizmu. Innymi mniej znanymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są erlichioza, anaplazmoza, bartoneloza i dirofilarioza. Nieleczone choroby mogą doprowadzić do niepożądanych konsekwencji związanych z utratą zdrowia czworonoga, a nawet w najgorszych przypadkach życia. Możemy jednak uchronić pupila przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Jest to możliwe dzięki stosowaniu zapobiegawczo odpowiednich preparatów. Dostępne w sklepie zoologicznym online tabletki na kleszcze działają przez kilkanaście tygodni od momentu spożycia. Tabletki są skuteczne i zalecane przez specjalistów. Najlepiej wybierać produkty sprawdzone i wyprodukowane przez najlepszych producentów. Bez problemu kupimy również lepszej jakości lekarstwa dla naszych pupili. Jest to dobra inwestycja w zdrowie zwierzaka.

Jak usunąć kleszcza u psa?

Ważne jest każdorazowe weryfikowanie sierści naszych psów po spacerze. Jeżeli zauważymy, że w skórę naszego pupila wbił się kleszcz, musimy niezwłocznie go usunąć. Możemy zrobić to sami, jednak w takiej sytuacji powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Pipety na kleszcze dla psa dostępne są w atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie wyciągać kleszcza gołymi rękami. Podczas wyciągania pasożyta powinniśmy złapać go jak najbliżej skóry. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wyrwać wyłącznie jego powłoki. Warto zrobić to szybko i sprawnie. Energicznym ruchem wykręcamy kleszcza i zdezynfekujmy jak najszybciej miejsce ukąszenia. Choroby odkleszczowe u psów mogą być spowodowane również nieodpowiednim usunięciem kleszcza. Nie ulega wątpliwości, że stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia czworonoga. Leczenie chorego psa może ciągnąć się nawet latami. Dlatego gdy nie możemy poradzić sobie z wyciągnięciem kleszcza, najbezpieczniej będzie udać się do pobliskiego weterynarza. Specjalista usunie pasożyta z sierści naszego psa szybko, bezboleśnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Obroża na kleszcze dla psa

Obroże na kleszcze zdecydowanie stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań antykleszczowych, a ich działanie opiera się na powolnym i nieprzerwanym uwalnianiu substancji czynnych. Jednocześnie są one całkowicie bezzapachowe, przez co nie wywierają wpływu na samopoczucie oraz zmysły czworonoga. Ponadto obroże są również w pełni wodoodporne, dlatego też pies może nosić je nieustannie, aż do upływu daty podanej przez producenta.

W ofercie sklepu krakvet.pl znajdują się obroże na kleszcze dopasowane do rozmiarów psów, a nawet ich poszczególnych ras. Co więcej, występują one w rozmaitych kolorach, a także wariantach ozdobnych.

Produkty z tej kategorii oferują możliwość regulacji, przez co samo założenie obroży nie powinno sprawiać najmniejszych problemów. Przed zakupem konkretnego wariantu zdecydowanie warto zmierzyć obwód szyi pupila, aby obroża nie okazała się zbyt mała.

Preparaty na kleszcze dla psa

W ofercie zoologicznego sklepu internetowego krakvet.pl widnieje szereg różnego rodzaju preparatów na kleszcze, które dedykowane są dla psów wszystkich ras. Wybór odpowiedniego wariantu w dużej mierze zależy od opiekuna czworonoga, jednak ostateczną decyzję z pewnością warto uzgodnić z lekarzem weterynarii. Pomoże on bowiem dobrać produkt dostosowany do wymagań konkretnego czworonoga, jego wieku, a także stopnia przebywania w miejscach o zwiększonym występowaniu kleszczy.

Wśród preparatów na kleszcze wyróżnia się formy takie, jak:

  • Tabletki na kleszcze dla psa,
  • krople na kleszcze,
  • spraye i szampony na pchły dla psa.

Każde rozwiązanie niesie za sobą szereg pozytywnych skutków, jednak wybór odpowiedniego produktu może okazać się skomplikowany.

Jak prezentuje się skuteczność poszczególnych środków i który z nich warto zastosować w przypadku czworonożnego pupila?

Akcesoria do usuwania kleszczy

Usunięcie pasożyta ze skóry pupila jest pierwszym, a zarazem całkowicie niezbędnym krokiem. Pomimo że zadanie to może wydawać się trudne i skomplikowane, istnieją specjalne narzędzia, które ułatwiają przebieg całego zabiegu. Występują one pod postacią specjalnych pęset, szczypiec i pętli, a potocznie przyjętą nazwą dla każdego z nich są kleszczołapki.

Akcesoria do usuwania kleszczy okazują się niezwykle przydatne wówczas, gdy pasożyty znajdują się w trudno dostępnych miejscach, a sam opiekun obawia się ich usunięcia. Niezaprzeczalnym jest więc to, że każdy właściciel czworonoga powinien zaopatrzyć się w wygodne dla niego narzędzie, a także umieścić je w łatwo dostępnym miejscu „na wszelki wypadek”.

Przeczytaj więcej: Co na kleszcze dla psa? Ranking preparatów [Top 10]

A co na pchły u psa?

Odrobaczanie psa

Zobacz artykuły na blogu związane z tematem: Preparaty na kleszcze dla psa

Jak pozbyć się kleszcza z psa?

Spacer z naszym czworonożnym pupilem to najprzyjemniejsza część dnia. Jednak co robić, gdy znajdziemy na jego ciele nieproszonych gości w postaci kleszczy? Czają
pixel