Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla szczeniąt i suk w laktacji

( ilość produktów: 55 )

Specjalistyczne karmy dla psów w okresie laktacji są przygotowywane pod kątem potrzeb suki w tym ważnym momencie życia. Warto pamiętać o tym, że już od początku ciąży jej organizm będzie miał zwiększone zapotrzebowanie na białko zwierzęce, dobroczynne aminokwasy i wszystkie inne wartościowe składniki odżywcze. Dużo wyższa musi być również kaloryczność posiłków, by nie dopuścić do znacznego spadku masy ciała. I dlatego w tym wyjątkowym okresie pies powinien mieć zapewniony stały dostęp do jedzenia, a także mieć wolny wybór, kiedy, ile i co zje.


Odpowiednio przygotowywane karmy dla psów w okresie laktacji, jakie oferujemy na krakvet.pl, przede wszystkim dostarczają odpowiedniej ilości białka zwierzęcego. To właśnie na ten składnik jest największe zapotrzebowanie ze czasie karmienia. W diecie musi się pojawić więc dużo składników mięsnych pochodzących zarówno z mięsa mięśniowego, ale także z organów wewnętrznych, szpiku i kości. To tak zwane proporcje WholePrey™. W czasie karmienia rośnie również zapotrzebowanie na węglowodany. Powstająca  na etapach przemiany materii glukoza jest niezwykle istotna dla rozwoju szczeniąt. Dlatego właśnie dobrej jakości karmy będą zawierać węglowodany o niskim indeksie glikemicznym pochodzące z warzyw i owoców. Dzięki temu będą on stopniowo uwalniane, a  tym samym zdecydowanie zdrowsze.

Karmy dla psów w okresie laktacji opierają się na formułach przeznaczonych dla szczeniąt. W składzie znaleźć więc można wysoką zawartość składników mięsnych – kurczaka, ryb, jaj ściółkowych, co odpowiada na naturalne potrzeby zwierząt. W ten sposób dostarcza się niezwykle ważnego białka oraz witamin, minerałów, wapnia i fosforu. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju szczeniąt, ale także pozwalają dbać o zdrowie i kondycję suki. Zbilansowane jedzenie będzie zawierało więc wszystkie wartości odżywcze, ale również będzie przyciągać świetnym smakiem, a także przyjazną formą. Dostarczy odpowiednią ilość kalorii, która pokrywać będzie zwiększone zapotrzebowanie energetyczne konieczne do produkcji mleka. Poza tym karma ma wysoki współczynnik strawności, a dodatek kwasów tłuszczowych i suplementów DHA pozwoli zadbać o prawidłowy rozwój układu nerwowego szczeniąt.

Niezwykle istotne jest również dbanie o kondycję psiej mamy. Ciąża, poród i laktacja są wyczerpujące dla organizmu. Poza tym codziennie pies będzie produkować mleko w ilości około 3,5-4% masy ciała, więc należy dostarczać odpowiednią ilość pożywienia najlepszej jakości, a także zapewnić stały dostęp do picia. Specjaliści podkreślają również, że w tym okresie niezwykle istotne jest zapewnienie spokoju. Suka musi wykarmić gromadę szczeniąt. Ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze też będzie się zmieniać, więc sam skład mleka oraz jego ilość będzie zależna od liczby i wielkości potomstwa. I dlatego wylicza się, że w pierwszym tygodniu laktacji zapotrzebowanie psa na energię i białko zwiększy się o połowę, w drugim dwukrotnie, a w trzecim czterokrotnie w porównaniu do stanu przed ciążą. Prawidłowe żywienie jest więc niezbędne dla zdrowia suki i szczeniąt. Sprawdź, która z karm będzie najlepsza. 

Sprawdź ranking najlepszych karm dla suk w ciąży i okresie laktacji.

pixel