Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty terrarystyczne i witaminy dla gadów i płazów

( ilość produktów: 1 )

W sklepie KrakVet znajdziesz wiele artykułów potrzebnych do prawidłowej pielęgnacji roślin i zwierząt żyjących w terrarium. Starając się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, stale aktualizujemy nasz asortyment, uzupełniając go w nowoczesne rozwiązania technologiczne i preparaty sprawdzone w najnowszych badaniach. 

Dział z preparatami i odżywkami jest ściśle ukierunkowany w stronę specjalistycznych artykułów do starannej pielęgnacji terrarium i jego mieszkańców. Są to produkty najwyższej jakości, znanych marek takich jak Aqua El, Dako-Art, Sera oraz Tropical. Wszystkie one cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród konsumentów. W ofercie preparatów i odżywek znaleźć możesz między innymi: 

  • odżywki dla roślin terrarystycznych
  • nawozy dla roślin
  • preparaty do pielęgnacji żółwi
  • preparaty witaminowe dla gadów
  • produkty do czyszczenia terrarium

Wszystkie oferowane przez nas artykuły stworzone zostały specjalnie z myślą o hodowlach w terrarium. Ich składy zostały sporządzone zgodnie ze specyficznymi potrzebami organizmów żyjących w akwariach.

Dlaczego warto stosować preparaty i odżywki?

Rośliny terrarystyczne i gady, które trzymamy w terrariach najczęściej należą do egzotycznych gatunków, które nie występują naturalnie na naszym obszarze. Z tego powodu ich funkcjonowanie na tej szerokości geograficznej może być utrudnione, gdyż ich organizmy są biologicznie przygotowane do innych warunków. Aby zapewnić im odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, w odpowiednich dla nich proporcjach, konieczny jest wybór prawidłowego, dostosowanego dla nich preparatu lub odżywki. Dzięki temu wspomożemy ich funkcjonowanie w sztucznie stworzonych warunkach. 

W naszym sklepie posiadamy bogaty asortyment produktów stworzonych specjalnie z myślą o organizmach żyjących w akwariach. Wiemy, że terrarystka jest trudną i niedocenianą sztuką, dlatego w możliwie najlepszy sposób chcemy umilić ci pracę i wspomóc w rozwijaniu pasji.

Rośliny do terrariów

Rośliny terrarystyczne to niezbędne wyposażenie każdego terrarium. Umożliwiają stworzenie zwierzęciu warunków zbliżonych do naturalnych, dzięki czemu będzie ono czuło się w akwarium bezpiecznie i komfortowo. Dużo zieleni to podstawa dla organizmów, które w naturalnych warunkach zamieszkują lasy i wody tropikalne. Dlatego ważne jest, by zadbać o prawidłową kondycję roślin, które umieszczamy w terrarium. Odżywki i preparaty oferowane w naszym sklepie dostosowane są do potrzeb różnych roślin. Są wzbogacane w witaminy i minerały, których niedobór obserwuje się najczęściej wśród roślin akwariowych. Znajdziesz u nas odżywki zarówno do roślin młodych, jak i też tych nieco starszych, a tym samym bardziej odpornych, ale również wymagających.  Posiadamy w ofercie także nawozy do roślin wodnych, które wspomogą wzrost flory w jej początkowych okresach.

Preparaty dla gadów

Tak jak psy i koty, tak również żółwie i inne gady wymagają czasami wspomagania witaminowego. W przypadku zwierząt posiadających naturalną osłonę w postaci łusek czy tarczek ważne jest, aby zapewnić im wystarczającą podaż wapnia. Dlatego posiadamy w swojej ofercie preparaty wapniowe dla gadów oraz preparaty do pielęgnacji skorup żółwi. Znajdziesz u nas również preparaty witaminowe, wzbogacające podstawową dietę zwierzęcia. W warunkach sztucznych trudno jest skomponować dietę identyczną z tą, jaką cechują się gady w warunkach naturalnych, dlatego często wzbogacanie jej w preparaty witaminowe jest nie tylko wskazane, ale i konieczne. 

Pielęgnacja terrarium

Zapewnienie zwierzęciu czystego i komfortowego otoczenia jest niemal tak samo ważne, jak wzbogacanie ich diety. W naszej ofercie posiadamy specjalne płyny do czyszczenia akwaterrarium, które sprawią, że ten żmudny obowiązek stanie się znacznie szybszy i przyjemniejszy. Higienę ułatwią również pincety, służące do ustawiania roślin akwariowych.

pixel