Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żwirek dla kota CERTECH Super Benek

( ilość produktów: 69 )

Marka Super Benek wywodzi się spod skrzydeł firmy Certech, funkcjonującej na rynku zoologicznym od ponad 25 lat. Głównym założeniem oraz misją, która przewodzi marce, jest zagwarantowanie kotom wysokiej jakości produktów obejmujących nie tylko żwirki do kuwety, ale i pochłaniacze zapachów, preparaty pielęgnacyjne, a nawet karmy.

Wszystko zaczęło się jednak od produkcji klasycznego żwirku bentonitowego, który z biegiem czasu zyskał status jednego z najpopularniejszych produktów Super Benek. Wraz z upływem lat zdecydowano się jednak pójść o krok dalej, tym samym wprowadzając na rynek szereg niezwykle innowacyjnych, a zarazem jakościowych żwirków dostępnych w przeróżnych odmianach i typach.

Dziś marka Super Benek specjalizuje się nie tylko w wyrobie wariantów bentonitowych, ale i drzewnych, silikonowych i kukurydzianych. Każdy z nich cechuje się przy tym wysoką jakością, przystępną ceną, a także łatwą dostępnością, dzięki czemu każdy opiekun kota jest w stanie zapewnić ukochanemu zwierzęciu dokładnie to, co jest mu niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Rodzaje żwirku Benek dostępne w KrakVet

Marka Benek na przestrzeni lat zdążyła opracować szereg niezwykle jakościowych kompozycji żwirku dla kotów, przez co na chwilę obecną każdy opiekun może wybierać spośród rodzajów takich, jak:

Żwirek bentonitowy

Czyli zdecydowanie najpopularniejszy wariant, który doskonale sprawdza się niemal w każdych warunkach. Jego główną zaletą okazują się właściwości zbrylające oraz skuteczność w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. To właśnie dzięki temu utrzymanie kuwety w czystości jest niezwykle proste, a zarazem szybkie i bezproblemowe.

W tej kategorii marka Benek wyróżnia aż 8 wariantów, do których należą:

  • Compact – o drobnym uziarnieniu zwiększającym wydajność oraz chłonność. Jednocześnie żwirek nie przywiera do kuwety, a zbrylając się tworzy regularne grudki. Wariant ten jest szczególnie polecany młodym oraz ruchliwym kotom. W ofercie dostępne są również zapachy takie, jak naturalny, morska bryza, lawenda i cytrusowa świeżość.

  • Standard – jest to żwirek o zapachu naturalnym, zielonego lasu, lawendy lub cytrusowej świeżości. Do jego głównych cech zalicza się regularne rozmiary ziaren, a także skuteczność w pochłanianiu wszelkich płynów oraz nieprzyjemnych zapachów. Żwirek Standard został stworzony z myślą o kocurach, których mocz cechuje się znacznie silniejszą wonią.

  • Optimum – czyli wariant będący połączeniem wysokiej chłonności i wygody w sprzątaniu, który występuje w zapachu naturalnym, zielonej herbaty oraz Galapagos.

  • Exclusive – to linia o nowoczesnej formie gładkiego granulatu, która gwarantuje niezwykle skuteczną ochronę przed wynoszeniem żwirku poza kuwetę.

  • Shaggy – jest to wariant gruboziarnisty dedykowany głównie kotom długowłosym. Dzięki niemu możliwe jest znaczne ograniczenie wynoszenia drobinek żwirku poza obszar kuwety, a także zapewnienie odpowiedniej redukcji wszelkich zapachów.

  • Antybakteryjny – jego główną funkcją jest hamowanie rozwoju mikroorganizmów w kuwecie, a także neutralizacja wydobywających się zapachów.

  • Uniwersalny – to żwirek, który doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku kotów, ale i gryzoni oraz innych zwierząt domowych. Jego wysokie właściwości zbrylające, niska cena oraz zdolność do redukcji nieprzyjemnych zapachów sprawiają, że każdy pupil oraz jego właściciel będą zadowoleni.

  • Economic – czyli żwirek będący mieszaniną grubych i drobnych ziaren o dużej wydajności oraz bardzo dobrych właściwościach absorpcyjnych.

Żwirek kukurydziany

Do produkcji żwirku kukurydzianego wykorzystywane są w pełni naturalne, a zarazem bezpieczne surowce, które doskonale sprawdzają się nawet w przypadku wymagających kotów oraz ich opiekunów. Jedną z głównych zalet wariantów z tej kategorii okazuje się duża wydajność oraz wygoda stosowania, a także wysoka skuteczność pochłaniania wszelkich niepożądanych zapachów.

Co więcej, żwirek kukurydziany może być usuwany w toalecie, ponieważ nawet duże grudki rozpadają się przy kontakcie z wodą. To właśnie dzięki temu zachowanie czystości w kuwecie oraz jej okolicach staje się całkowicie bezproblemowe.

W ofercie marki Super Benek widnieją aż 3 warianty żwirku kukurydzianego – klasyczny Corn, Corn Gold oraz Corn Ultra. Opiekunowie kotów mogą również zdecydować się na jedną z wielu propozycji zapachowych, takich jak świeża trawa, morska bryza, czy też naturalny.

Żwirek drewniany

Warianty produktów z tej kategorii cechują się przede wszystkim wygodą stosowania, a także niezwykłą lekkością. Ponadto wykazują one zadowalające właściwości pochłaniające wszelkie niepożądane zapachy. Należy również zaznaczyć, że grudki powstałe w kuwecie można z łatwością zutylizować w toalecie, ponieważ w kontakcie z wodą ulegają one rozpadowi, tym samym nie stwarzając ryzyka zatkania rur.

Pomimo tego, że żwirek drewniany najczęściej wykorzystywany jest w kuwetach kotów, doskonale sprawdza się on również w przypadku gryzoni, a nawet żółwi lub ptaków.

Istotnym może okazać się także fakt, że produkty z tej kategorii występują zarówno w wersji zbrylającej, jak i niezbrylającej.

Żwirek silikonowy

Żwirki silikonowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kocich opiekunów. Należy jednak zaznaczyć, że nie każdy pupil chętnie z nich korzysta.

Produkty z tej kategorii nie zbrylają się, jednak całą swoją powierzchnią pochłaniają ciecz, tym samym zamykając ją w swojej strukturze. Każdorazowe usuwanie i dosypywanie żwirku staje się więc zbędne, co znacząco zwiększa wygodę stosowania. Co więcej, warianty silikonowe nie pylą się, przez co są polecane kotom zmagającym się z alergiami.

W ofercie producenta dostępny jest żwirek Crystal oraz Standard, jednak każdy z nich cechuje się wysoką wydajnością, a także doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi zarówno mocz, jak i wszelkie zapachy.

Dlaczego warto kupić Benek żwirek dla kota w KrakVet?

W ofercie internetowego sklepu zoologicznego KrakVet.pl widnieje niezwykle zróżnicowana oraz szeroka oferta żwirku Benek, przez co każdy opiekun kota jest w stanie dobrać konkretny wariant tak, aby spełniał on wszystkie wymagania czworonoga. Co więcej, nasz sklep gwarantuje również konkurencyjne ceny, liczne promocje, rabaty oraz możliwość zakupu pakietów łączonych, w których skład wchodzi większa ilość opakowań wybranego żwirku.

 

pixel