Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty na stawy dla psów

( ilość produktów: 3 )

Vetoquinol

Niestety coraz częściej u psów pojawiają się problemy z układem ruchu. Najbardziej narażone są psy ras dużych i olbrzymich, których stawy narażone są na większy ciężar, ale problem może dotyczyć również małe psy. Aby pomóc swojemu Pupilowi, możesz kupić w KrakVet preparaty w najniższych cenach. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, preparaty witaminowe na układ ruchu wspierają funkcjonowanie stawów oraz wspomagają odnowę chrząstki stawowej. Pozwól swojemu psu cieszyć się zdrowiem i witalnością przez długi czas!

Preparaty na stawy dla psów

Problemy stawów dotyczą znacznej ilości psów, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia rośnie razem z wiekiem. Szczególnie podatne są na nie rasy duże, jednak nie warto lekceważyć ich objawów u mniejszych ras. Stawy u psa warto suplementować odpowiednią dietą i preparatami witaminowymi, zwłaszcza jeśli rasa Twojego psa jest podatna na choroby stawów. Lepiej zapobiegać problemowi zanim wystąpi i się pogłębi, gdyż chore stawy u psa prowadzą do przewlekłych chorób.

Co na stawy dla psa?

Odpowiednia dieta i suplementacja może zapobiec wystąpieniu problemów ze stawami lub złagodzić ich objawy. Składniki, które pozytywnie wpływają na chrząstkę stawową i wspierają jej regenerację to:

 • glukozamina i chondroityna
 • małż zielonowargowy
 • MSM
 • kolagen
 • CBD
 • czarci pazur
 • imbir
 • kurmuma
 • ostropest plamisty
 • kwasy omega-3
 • kwas hialorunowy

Warto również sięgnąć po preparaty na chrząstkę stawową i jej działanie, takie jak tabletki na stawy dla psa:

Sprawdź: VETOQUINOL CaniViton Forte Plus – opinie, skład i cena witamin

Jak rozpoznać problemy ze stawami u psa?

Problemy ze stawami objawiają się bólem. Pies, u którego występuje problem może zacząć utykać i odciążać bolącą łapę, a także chodzić sztywno. Może na niej również wystąpić opuchlizna i podwyższona temperatura ciała. Pies może mieć również problemy ze wstawaniem, chodzeniem po schodach lub wspinaniem się na ulubiony fotel. Chore stawy mogą również wydawać odgłos, kiedy pies się porusza. Objawy zapalenia stawów u psa nie muszą występować przez cały czas – w niektóre dni pies może się lepiej czuć, w inne objawy się nasilają.

Zapalenie stawów

Zapalenie stawów u psa wywoływane jest uszkodzeniami tkanki chrząstnej. Chrząstka stawowa chroni kości i regeneruje się w przypadku uszkodzenia. Jednak jeśli chrząstka zużywa się zbyt szybko, by się zregenerować, może dość do stanu zapalnego. Może też wystąpić zwyrodnienie stawów u psa. Czynnikami ryzyka są upadki i urazy, starszy wiek oraz nadwaga, jednak problem może wystąpić też u szczeniąt w okresie wzrostu – zwłaszcza dużych ras.

Stan zapalny stawów to choroba przewlekła. Powiązana jest z problemami hormonalnymi, chorobami autoimmunologicznymi lub nowotworami. Stan zapalny stawów jest leczony poprzez podawanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz regularne suplementowanie stawów.

Dysplazja stawów

Dysplazja stawowa to szereg nieprawidłowości związanych z rozluźnieniem struktury stawu. Najczęściej dotyczy ona stawów łokciowych i biodrowych. Prowadzi ona do tarcia kości podczas poruszania się, co z kolei wywołuje stan zapalny. Pies odczuwa dyskomfort przy poruszaniu się, jednak z czasem przyzwyczaja się do narastającego dyskomfortu i później do bólu. Z czasem jednak ból może stać się na tyle silny, że wymaga leczenia farmakologicznego. Przyczyną są predyspozycje genetyczne, nieprawidłowa dieta, nadmierne tempo wzrostu lub nieprawidłowe ćwiczenia. Oprócz objawów wymienionych wcześniej warto zwrócić uwagę na kołysanie zadem przy poruszaniu się, utratę masy mięśniowej na udach i kulawiznę kości miedniczych. Diagnoza jest dokonywana na podstawie badań obrazowych.

U jakich ras problemy ze stawami występują najczęściej?

Psy dużych ras najczęściej wykazują predyspozycje do chorób stawów. Z uwagi na budowę ciała ras takich, jak rottweiler, golden retriever, molos, bernardyn, nowofundland, owczarek niemiecki, doberman czy labrador kończyny psa są bardziej obciążone niż w przypadku małych ras. Jednak problemy ze stawami występują też u ras małych i nie wolno lekceważyć ich objawów. Psy rasy Yorkshire Terrier często mają problemy ze zwichnięciem rzepki.

Jak wzmocnić stawy psa?

Możesz zadbać o stawy Twojego psa poprzez odpowiednią dietę lub jej suplementację. Warto zawracać uwagę na składniki karmy takie, jak glukozamina i chondroityna, które mają doskonały wpływ na chrząstkę stawową. Dieta bogata w kwasy omega-3 również wpływa na kondycję stawów. Składniki takie, jak MSM występujący naturalnie w roślinach i wodorostach lub bogate w kwasy ETA małże zielonowargowe również stanowią doskonały suplement wpływający na chrząstkę stawową.

Przeczytaj więcej: Jaka karma dla psa z chorymi stawami?

Sprawdź: Suplementy dla psa na stawy - ranking [Top 5]

Zobacz artykuły na blogu związane z tematem: Strefa VET

Zwyrodnienie stawów u psów

Zwyrodnienie stawów u psów to jedna z częstszych przypadłości, z którą mierzą się opiekunowie i lekarze weterynarii. U obciążonych nią zwierząt dochodzi do
pixel