Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroże na kleszcze dla kotów

( ilość produktów: 4 )

Obroże na kleszcze są często wybierane przez właścicieli kotów swobodnie chodzących po dworze, ponieważ są o wiele wygodniejsze w stosowaniu niż krople i inne preparaty zapobiegające pasożytom. Jedynym warunkiem ich działania jest to, żeby koty nosiły je na szyjach. W przypadku kropel należy regularnie powtarzać aplikację preparatu, natomiast kot noszący obrożę jest chroniony nieustannie, przez wiele tygodni, dzięki czemu może swobodnie wychodzić z domu, kiedy tylko chce. 

Jak działają obroże przeciw kleszczom?

Obroże na kleszcze dla kota zawierają toksyczny dla pasożytów preparat, który uwalnia się stopniowo z obroży i przesącza się do futra zwierzęcia. Działają więc bardzo podobnie jak krople przeciw pchłom i kleszczom, z tą różnicą, że w przypadku obroży nie musimy martwić się kwestią powtarzania aplikacji, który po pewnym czasie przestaje działać. Obroże zawierają znaczne ilości preparatu i wystarczają, na kilka miesięcy.

Obroże są tak samo skuteczne, jak krople i maści przeciw pchłom i kleszczom, jednak należy zawsze pamiętać o ich prawidłowym zakładaniu. Obrożę trzeba założyć w taki sposób, żeby przylegała ściśle do kociego futra, ale też, żeby nie dusiła zwierzęcia. Tylko bezpośredni kontakt umożliwi przesączenie się preparatu insektobójczego do futra. W przypadku obroży założonej zbyt luźno wysycenie futra preparatem zabijającym pasożyty będzie zbyt małe, żeby obroża spełniała powierzone jej zadanie.

Preparaty zawarte w obrożach dla kotów są niegroźne zarówno dla kotów, jak i dla ludzi, dlatego nie ma żadnych poważniejszych przeciwwskazań do ich używania. Do wyjątków należy sytuacja, gdy w domu mieszka małe dziecko. Dzieci mają tendencję do wkładania palców do buzi, jeżeli zaś wcześniej przytulały zwierzaka noszącego obrożę przeciw kleszczom, wówczas dochodzi do bezpośredniej ekspozycji na toksynę. Teoretycznie nie powinno to uczynić dziecku żadnej krzywdy, ale lepiej zachować ostrożność.  

Jakie obroże znajdą Państwo w sklepie Krakvet?

W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo wysokiej klasy obroże na kleszcze różnych producentów:BeapharPetprotectDr SeidelBayerWszystkie produkty dostępne w naszym sklepie cechują się starannością wykonania i gwarantują należytą ochronę zwierząt przed kleszczami i pchłami. Dostępne są zarówno w różnych rozmiarach, jak też w różnych kolorach. Niektóre z nich są wyposażone w system umożliwiający rozpięcie się obroży w sytuacji zaczepienia o wystający element, a inne zawierają dodatkowo witaminy i minerały, które odżywiają skórę i sierść kota.  

Jak dobrać właściwą obrożę dla kota?

Wybierając obrożę dla kota należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejsze z nich to rozmiar obroży, czas działania środka insektobójczego i rodzaj użytego środka. Kwestie estetyczne, związane z samym wyglądem obroży, warto rozważyć w dalszej kolejności; w naszym sklepie znajdą Państwo obroże w różnych kolorach. Nie trzeba natomiast przejmować się rozmiarami samego kota, chociaż ten parametr ma znaczenie przy aplikowaniu kropel i przy doborze obroży dla psów. Większość kotów mieści się w podobnym przedziale wagowym, do którego dostosowuje się ilość zawartego w obroży preparatu i prędkość jego uwalniania. W przypadku wyjątkowo dużego kota można skonsultować zakup z weterynarzem i zapytać, czy obroża zapewni zwierzęciu wystarczającą ochronę.

Rozmiar obroży określa się poprzez jej długość. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo obroże o długościach od 30 do 38 centymetrów. Obrożę należy założyć kotu na szyję, zapiąć, a nadmiar uciąć nożyczkami. Przed zakupem warto więc zmierzyć kotu obwód szyi.

Czas działania obroży wynosi kilka miesięcy, zazwyczaj od czterech (obroże Petprotect) do ośmiu (obroże Bayer). Długo działające obroże mogą wystarczyć na cały sezon występowania pcheł i kleszczy. Krócej działające obroże są odpowiednie dla osób, które nie przewidują, że ich kot będzie spędzał na dworze pół roku i więcej. Dobór obroży pod kątem czasu działania trzeba więc uzależnić od okoliczności. Nie ma potrzeby kupowania długo działającej obroży dla kota, który wychodzi tylko przez kilka tygodni w lecie, jak też nie warto kupować krótko działającej obroży dla kota, który większość roku spędza poza domem.

Producenci wykorzystują różne substancje zabijające kleszcze i pchły. Niektóre obroże zawierają tylko jeden środek insektobójczy, a inne zawierają kompozycję kilku substancji i olejków. Wszystkie są skuteczne, ale wybierając obrożę trzeba pamiętać, że niektóre związki chemiczne mogą wywoływać u kotów alergie skórne. Jeżeli więc kot jest uczulony na jeden ze składników obroży, wówczas lepiej jest zdecydować się na inny produkt. Niektóre obroże są też niewskazane dla zbyt młodych kociąt - to także należy sprawdzić przed zakupem.

Niektórzy właściciele kotów wyrażają obawy o to, czy obroża na pewno nie jest niebezpieczna i nie grozi kotu uduszeniem. Prawidłowo założona obroża nie stanowi zagrożenia. W naszym sklepie są dostępne obroże wyposażone w specjalny system zabezpieczający, który rozpina klamrę w momencie, gdy kot zaczepi nią o jakąś przeszkodę, na przykład gałąź albo wystający kawałek drutu.

pixel