Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krople i maści na kleszcze dla kota

( ilość produktów: 5 )

Zmorą właścicieli futrzaków są kleszcze oraz pasożyty, które w łatwy sposób mogą dostać się na skórę kota lub do jego organizmu. Kleszcze coraz częściej występują nie tylko w lasach i na łąkach, ale również na miejskich trawnikach. Do obowiązków właściciela należy zadbanie o właściwą profilaktykę, a także leczenie, jeśli jest już za późno, by uchronić pupila przed żerowaniem. Chcemy, aby Twój kot zawsze był zdrowy i pełen energii, dlatego znajdziesz u nas preparaty na kleszcze i pasożyty dla kota, które sprawią, że Twój pupil będzie cieszył się doskonałą ochroną. Zobacz, jakie preparaty na kleszcze dla kota wykazują największą skuteczność oraz co zrobić, aby problem kleszczy i pasożytów nie nawracał. 

Dlaczego ochrona kota przed kleszczami jest tak ważna? 

Większość osób zdaje sobie sprawę, że kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Wiele jednak zapomina, że są one równie groźne dla naszych pupili. Pasożyty te przenoszą bardzo niebezpieczne dla zdrowia choroby, takie jak boreliozę. Mogą one mieć nie tylko ciężki przebieg, ale także skutkować groźnymi powikłaniami. Kot zarażony wirusami przenoszonymi przez kleszcze narażony jest na chorobę i cierpienie – jego życie może być zagrożone. Należy zatem dołożyć wszelkich starań, by nie dopuścić do zarażenia – pomocne w tym będą odpowiednie krople na kleszcze dla kota.

Kleszcze u kota — jakie są objawy?

Koty, które padły ofiarą kleszcza mogą wykazywać wiele objawów. Jedną z oznak jest intensywne drapanie lub gryzienie jednego miejsca. Jeśli zauważysz to u pupila, niezwłocznie sprawdź ten obszar. Kolejne symptomy pojawiają się dopiero po jakimś czasie i mogą oznaczać postępującą już chorobę. Bywają one bardzo nieswoiste, dlatego należy bezzwłocznie skonsultować je z weterynarzem. Ważne więc, aby obserwować stale zachowanie oraz futerko kota – szczególnie w okresie letnim, ale również wiosną i jesienią. Jeśli zauważysz kleszcza, konieczne będzie jego niezwłoczne usunięcie.

Objawy chorób odkleszczowych u kota

 • gorączka,
 • apatia,
 • spadek apetytu, anoreksja,
 • odwodnienie,
 • spadek masy ciała,
 • tachykardia,
 • ospałość,
 • niedokrwistość,
 • małopłytkowość.

Krople na kleszcze dla kota

Możesz łatwo uchronić swojego kota przed szkodliwymi pasożytami. W KrakVet dostępne są krople na kleszcze dla kota polecane przez weterynarzy i produkowane przez sprawdzonych producentów, takich jak Beaphar, Francodex, Frontline i Vet-Agro.

Krople na kleszcze dla kota to bardzo praktyczne rozwiązanie. Preparaty te wykazują połączenie działania leczniczego oraz zapobiegawczego, dzięki czemu całkowicie eliminują problem. Pipeta pozwala na bardzo wygodną aplikację oraz umożliwia dostosowanie właściwej dawki produktu. Jej działanie jest skuteczne przez około 4 tygodnie, jest więc to sposób na zapewnienie zwierzakowi długotrwałej ochrony. Krople na kleszcze dla kota mają za zadanie odstraszyć kleszcze i inne szkodniki, działając bezpośrednio na ich układ nerwowy.

Znajdziesz u nas między innymi krople na kleszcze dla kota marki Frontline, które cenione są przede wszystkim za skuteczność oraz bezpieczeństwo w stosowaniu. Aplikację zaleca się powtarzać co około 4 tygodnie. Dużą zaletą jest, że krople na kleszcze dla kota zarówno odstraszają pasożyty, jak i eliminują te, które znajdują się w sierści pupila. Podobne działanie oraz skuteczność wykazują krople marki Beaphar oraz Vet-Agro. Krople na kleszcze dla kota Francodex chronią natomiast przed pchłami do 5 tygodni, a przed kleszczami – do tygodnia.

Najlepsze preparaty na kleszcze dla kota - ranking

Jeśli zastanawiasz się, jakie krople na kleszcze dla kota są najlepsze, sprawdź przygotowany przez nas ranking preparatów na kleszcze dla kota dostępnych w KrakVet. Skuteczne krople na kleszcze dla kota od sprawdzonych producentów zapewnią Twojemu pupilowi kompleksową ochronę przed pasożytami i kleszczami. W razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego produktu warto wybrać krople na kleszcze dla kota od weterynarza. Specjalista poleci najlepszą opcję dla Twojego pupila.

Sprawdź: Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów [Top 10]           

Krople na kleszcze dla kota – najczęściej zadawane pytania

Sprawdź najczęściej zadawane pytania na temat kropli na kleszcze dla kota.

Co dla kota na kleszcze?

Jeśli zastanawiasz się, co na kleszcze dla kota będzie najlepsze dla Twojego ulubieńca, polecamy preparaty na kleszcze dla kota pod postacią kropli. Krople na kleszcze dla kota mają wiele zalet, w tym łatwość w aplikacji. Koty często niechętnie przyjmują doustne środki takie, jak tabletki, a obroże mogą przeszkadzać pupilowi, więc krople stanowią doskonałą alternatywę. Są one bezpieczne, a także wykazują trwałe działanie – zwykle należy je aplikować nie częściej niż co 4 tygodnie.

Krople na kleszcze dla kota - jak stosować?

 1. Wybierz odpowiedni wariant dostosowany do masy ciała i wieku kota. Produkty mają różne dawki w zależności od wielkości zwierzęcia.
 2. Odkręć zakrętkę lub zabezpieczenie aplikatora.
 3. Rozdziel sierść kota na karku lub w innym wskazanym miejscu, aby odsłonić skórę.
 4. Nałóż zawartość pipety na skórę kota w jednym miejscu, unikając dostania się produktu do oczu lub błon śluzowych.
 5. Po zastosowaniu zabezpiecz kota przed lizaniem zakropionego miejsca przez określony czas, aby krople na kleszcze dla kota mogły się wchłonąć.

Jak działają krople na kleszcze dla kota?

Krople na kleszcze dla kota zawierają substancje czynne, które odstraszają kleszcze oraz inne pasożyty. Te substancje mogą paraliżować ich układ nerwowy lub wpływać na ich zdolność do przyczepiania się do skóry kota. Dzięki temu kleszcze nie są w stanie ugryźć zwierzęcia. Substancje mogą również zabijać już żerujące na pupilu pasożyty.

Czy krople na kleszcze dla kota są bezpieczne?

Krople na kleszcze dla kota są bezpieczne, przy czym należy pamiętać, że muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Należy zawsze przeczytać etykietę i upewnić się, że preparat jest przeznaczony dla kota, ponieważ produkty dla psów mogą zawierać substancje, które są toksyczne dla kotów. Należy również wziąć pod uwagę wiek kota. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, skonsultuj się z weterynarzem, który pomoże ci wybrać odpowiedni preparat i dostosować dawkowanie.

Czy krople na kleszcze dla kota są skuteczne?

Preparat na kleszcze dla kota w postaci kropli to bardzo skuteczna opcja, gdyż nie tylko zabija ona żerujące na kocie pasożyty, ale również odstrasza je, zapobiegając ponownemu żerowaniu. Skuteczność kropli może różnić się w zależności od marki i rodzaju produktu, dlatego warto wybierać renomowane marki i skonsultować się z weterynarzem w celu wyboru najlepszego rozwiązania dla kota.

Przeczytaj więcej na naszym blogu

pixel