Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krople i maści na kleszcze dla kota

( ilość produktów: 5 )

Zmorą właścicieli futrzanych zwierzaków są niestety kleszcze oraz pasożyty, które w łatwy sposób mogą dostać się do organizmu, bądź sierści kota. Dlatego też tak ważne jest, aby zadbać o właściwą profilaktykę, a także leczenie, jeśli jest już za późno. Chcemy, aby Twój kot zawsze był zdrowy i pełen energii, dlatego też znajdziesz u nas preparaty w postaci maści i kropel, które sprawią, że żaden kleszcz, czy intruz nie nawiedzą Twojego futrzaka. Zobacz, jakie produkty wykazują największą skuteczność, oraz co zrobić, aby problem już się nie pojawiał. 


Dlaczego ochrona kota przed kleszczami jest tak ważna? 

Większość osób zdaje sobie sprawę, że kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Wiele jednak zapomina, że są one równie groźne dla naszych pupili. Pasożyty te przenoszą bardzo niebezpieczne dla zdrowia choroby, jedną z nich jest borelioza. Musisz wiedzieć, że kot zarażony wirusami przenoszonymi przez kleszcze, narażony jest na cierpienie, a nawet śmierć. Nie można więc pozwolić, aby futrzak został żywicielem tego stworzenia. Zanim dowiesz się, jakie preparaty dostępne na KrakVet są najskuteczniejsze, zobacz, jakie oznaki dają właścicielom do zrozumienia, że zwierze zostało ofiarą pasożytów. 

Kleszcze u kota — jakie są objawy?

Każdy posiadacz futrzaka, z pewnością bardzo szybko zauważy, że coś jest nie tak. Koty, które padły ofiarą kleszcza dają wiele znaków wzbudzających podejrzenia. Jednym z pojawiających się od razu, jest bardzo intensywne drapanie lub gryzienie jednego miejsca. Jeśli zauważysz to u swojego pupila, niezwłocznie sprawdź ten obszar. Drapanie może spowodować dodatkowe podrażnienia dlatego ważne, aby reakcja następowała natychmiastowo. Kolejne symptomy pojawiają się dopiero po jakimś czasie i mogą oznaczać chorobę. Ważne więc, aby szczególnie w okresie letnim obserwować stale zachowanie oraz futerko kota. Jeśli zauważysz kleszcza, konieczne będzie jego niezwłoczne usunięcie. Nic nie zastąpi jednak właściwej profilaktyki, która daje pewną ochronę przed pasożytami. 

Preparaty, które ochronią kota przed pasożytami

Możesz łatwo uchronić swojego kota przed szkodliwymi pasożytami. Chcemy Ci w tym pomóc, dlatego znajdziesz u nas preparaty tylko od sprawdzonych producentów, takich jak BAYER. Dostępne w KrakVet spraye oraz krople mają za zadanie odstraszyć kleszcze i inne szkodniki, działając bezpośrednio na ich układ nerwowy. Produkty, które widoczne są w tej kategorii, mają także zastosowanie lecznicze. Preparaty przeciw pasożytom w sprayu Spray to bardzo wygodna forma, która umożliwia dokładne rozpylenie produktu na całym ciele zwierzaka.

Znajdziesz u nas między innymi preparaty w sprayu firmy Frontline, które cenimy przede wszystkim za skuteczność oraz bezpieczeństwo przy stosowaniu zewnętrznym. Produkty w sprayu charakteryzują się także tym, że chronią koty przez naprawdę długi czas. Aplikację zaleca się powtarzać co około 4 tygodnie. Dużą zaletą jest, że środki zarówno odstraszają pasożyty, jak i eliminują te, które znajdują się w sierści pupila. Krople przeciw pasożytom

Krople przeciw pasożytom dla kota to bardzo praktyczne rozwiązanie. Preparaty te wykazują zwykle połączenie działania leczniczego oraz zapobiegawczego, dzięki czemu całkowicie eliminują problem. Pipeta pozwala na bardzo wygodną aplikację oraz umożliwia dostosowanie właściwej dawki produktu. Tak samo, jak w przypadku sprayu, jej działanie jest skuteczne przez około 4 tygodnie. Jest więc to sposób na zapewnienie zwierzakowi długotrwałej ochrony. W naszym sklepie dostępne są krople polecane przez weterynarzy. Wśród nich znajdują się między innymi sygnowane przez firmę BAYER oraz PETPROTECT.

Sprawdź: Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów [Top 10]

pixel