Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroże na kleszcze dla psów

( ilość produktów: 18 )

Kleszcze i pasożyty mogą żerować cały rok - pojawiają się nie tylko w lasach i na łąkach, ale także coraz częściej nawet na miejskich trawnikach. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ochronę psa przed kleszczami jest obroża na kleszcze. W zależności od rodzaju obroży i producenta jej działanie utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, dlatego obroża na kleszcze dla psa to wygodna i długotrwała forma obrony przed pasożytami. 

Obroża na kleszcze jest komfortowa i nie wymaga pamiętania o systematycznej aplikacji, która konieczna jest w przypadku innych środków ochrony. Dodatkowo oprócz odstraszania kleszczy obroża dla psa na kleszcze często sprawdza się w walce z pchłami, komarami oraz innymi insektami.

W naszej ofercie znajdują się obroże na kleszcze w rozmaitych rozmiarach, jak i również kolorach - dla psów każdej wielkości. W szerokiej gamie produktów z pewnością znajdzie się idealna obroża na kleszcze dla psa dla Twojego pupila, która doskonale sprawdzi się w ochronie przeciwko kleszczom i insektom.

Jaka obroża na kleszcze dla psa?

Jaka jest najlepsza obroża na kleszcze dla psa? Zależy to od indywidualnych cech psa oraz jego potencjalnej podatności na używane w obrożach substancje. Dobór obroży warto skonsultować z lekarzem weterynarii. W KrakVet znaidzesz szeroki wybór obroży rneomowanych marek, które cieszą się dobrymi opiniami. Na przykład obroża na kleszcze Foresto wyróżnia się dużą skutecznością oraz trwałością działania, a także jest odporna na wodę i warunki atmosferyczne.

Dobierając odpowiednią obrożę musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę psa. W zależności od masy ciała obroża na kleszcze ma inną zawartość substancji aktywnej. Ma to bardzo duży wpływ nie tylko na skuteczność działania, ale również na bezpieczeństwo naszego pupila.

Warto zwrócić uwagę na czas działania obroży. W zależności od producenta jedne działają dość szybko, inne natomiast po kilku albo kilkunastu godzinach od założenia. Obroża na kleszcze może mieć różny okres skuteczności - od 3. do nawet 7. miesięcy. Jeśli pies spędza bardzo dużo czasu na spacerach w parku oraz miejscach, gdzie narażony jest na wzmożony kontakt z kleszczami, należy wybrać obrożę, która błyskawicznie i długotrwale będzie chronić go przed insektami.

Obroża na kleszcze - zalety

Główną zaletą stosowania obroży na kleszcze jest wygoda i długość działania. Należy pamiętać, aby w odpowiednim czasie wymienić obrożę na nową, jednak przez okres kilku tygodni stanowi doskonałą ochronę. Wiele obroży zaczyna działać wkrótce po założeniu. Obroża dla psa na kleszcze może również być wodoodporna - takie modele nie wymagają ściągania podczas kąpieli. Dzięki temu nie musimy pamiętać, aby chronić jej przed wodą i unikać zamaczania.

Obroża na kleszcze dla psa jako środek ochronny ma zalety takie, jak:

 • skuteczna ochrona psów przed ukąszeniem kleszczy i pasożytów,
 • wygodna forma stosowania,
 • łatwość w użyciu,
 • bezpieczny skład,
 • długotrwałe działanie,
 • komfort użytkowania dla psów.

Obroża na kleszcze - skuteczna ochrona zdrowia

Kleszcze oraz inne insekty mogą przenosić niebezpieczne dla zdrowia psów choroby, które mogą mieć groźny skutek lub powikłania, dlatego warto pamiętać o skutecznej ochronie przed żerowaniem. Obroża na pchły i kleszcze to łatwa, bezpieczna, skuteczna i wygodna forma ochrony zdrowia. Zabezpieczając psa przed atakiem kleszczy oraz innych insektów troszczymy się również o zdrowie swoje i swoich bliskich, ponieważ niektóre z chorób mogą być przenoszone na ludzi. Pamiętajmy, że obroża dla psa na pchły i kleszcze powinna być dobrana właściwie do wagi psa, jego rozmiarów, a także stanu zdrowia. Szeroki wybór obroży renomowanych marek w KrakVet pozwoli znaleźć odpowiedni wariant dla pupila, który z pewnością spełni oczekiwania i zapewni skuteczną ochronę.

Obroża na kleszcze dla psa - szeroki wybór

W ofercie KrakVet znajdzie się odpowiednia obroża na kleszcze dla małego psa i średniego psa, a także  obroża na kleszcze dla dużego psa. Dodatkowo są również obroże uniwersalne, których długość możemy regulować zgodnie z obwodem szyi. Dla najmniejszych psów polecana jest obroża na kleszcze o długości 35 cm, która idealnie dopasuje się do drobnej szyi, jednocześnie zachowując skuteczność. Dla średnich i dużych psów odpowiednia będzie obroża na kleszcze o długości 50, 65 lub 70 cm. 

Jeśli chcemy, aby oprócz funkcji ochronnej przed kleszczami obroża na kleszcze spełniała również rolę estetyczną i ozdobną, mamy do wyboru produkty w rozmaitych kolorach.

W ofercie znajdują się też obroże wodoodporne, które zachowują skuteczność nawet po kontakcie z wodą. To doskonały wybór dla psów uwielbiających wodę oraz kąpiele, ponieważ nie trzeba pamiętać o ich ściąganiu, a składniki aktywne produktu nadal spełniają swoje zadanie. Obroża na kleszcze Foresto jest zarówno wodoodporna, jak i odporna na działanie warunków atmosferycznych.

Obroża na kleszcze dla psa - najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest obroża na kleszcze dla psa?

Obroża na kleszcze dla psa to specjalna obroża nasączona substancjami odstraszającymi kleszcze i inne insekty, a także zabijającymi pasożyty, które weją w kontakt z psem.

 • Jak działa obroża na kleszcze?

Obroża dla psa na pchły i kleszcze działa poprzez uwalnianie substancji czynnych takich, jak imidakloprid czy flumetryna. Te substancje odstraszają kleszcze od skóry psa lub zabijają je po kontakcie.

 • Czy obroża na kleszcze jest bezpieczna dla psa?

Obroża na kleszcze jest bezpieczna, ale ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących stosowania. Niektóre psy mogą wykazywać nadwrażliwość na pewne substancje, dlatego zawsze warto monitorować reakcje zwierzęcia.

 • Jak długo jest skuteczna obroża dla psa na pchły i kleszcze?

Skuteczność obroży na kleszcze zależy od marki i rodzaju użytych substancji odstraszających. Niektóre obroże utrzymują skuteczność przez kilka miesięcy, ale ważna jest wymiana obroży zgodnie z zaleceniami producenta.

 • Czy obroża na kleszcze chroni również przed innymi pasożytami?

Tak, wiele obroży na kleszcze ma także działanie przeciwko innym pasożytom, takim jak pchły czy komary.

 • Od kiedy obroża na kleszcze dla szczeniaka?

Nie każda obroża na kleszcze dla psa może być stosowana u szczeniąt, jednak istnieją modele, które mogą być używane przez szczenięta po określonym tygodniu życia. Zależy to od wybranego produktu - przeczytaj jego opis lub ulotkę przed wyborem obroży na kleszcze dla szczeniaka.

 • Czy obroża na kleszcze działa natychmiast po założeniu?

Niektóre obroże działają niemal natychmiast po założeniu, ale pełna skuteczność może wymagać kilkunastu godzin do kilku dni. Zazwyczaj zaleca się, żeby obroża na kleszcze dla psa została założona przed sezonem kleszczy.

 • Czy obroża na pchły i kleszcze jest skuteczna?

Obroża na kleszcze jest jednym z najbardziej efektywnych środków zapobiegawczych. Należy jednak ją stosować zgodnie z zaleceniami by była skuteczna.

 • Czy obroża na kleszcze jest skuteczna tylko lokalnie?

Substancje czynne, które zawiera obroża na kleszcze rozprzestrzeniają się po całym ciele psa, co zapewnia ochronę całego ciała, nie tylko w miejscu, gdzie jest noszona obroża.

 • Jakie są inne metody ochrony przed kleszczami dla psów niż obroża na pchły i kleszcze?

Istnieją także inne preparaty na kleszcze dla psa, takie jak krople przeciwko kleszczom, spray lub odstraszacze pasożytów. Ważne jest skonsultowanie się z weterynarzem w celu wybrania najlepszej opcji dla pupila.

Obroża na kleszcze - przeczytaj więcej na naszym blogu:

pixel