Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroże na kleszcze dla psów

( ilość produktów: 21 )

foresto

Jednym z najbardziej skutecznych i długotrwałych sposobów na ochronę psa przed kleszczami jest specjalna obroża. W zależności od rodzaju obroży i producenta jej działanie utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, dlatego jest to wygodna forma obrony naszych pupilów przed pasożytami. 

Obroża nie przeszkadza zwierzętom, jest komfortowa i nie wymaga pamiętania o systematycznej aplikacji, która potrzebna jest w przypadku innych preparatów o tym samym działaniu. Dodatkowo oprócz odstraszania kleszczy obroże często sprawdzają się w walce z pchłami, komarami oraz innymi insektami. W zależności od rasy, wieku oraz wielkości naszego zwierzaka należy dobrać odpowiedni rozmiar obroży.

W naszej ofercie znajdują się obroże na kleszcze w rozmaitych rozmiarach, jak i również kolorach. Szeroki wybór produktów pozwoli znaleźć odpowiednią obrożę, która nie tylko doskonale sprawdzi się w ochronie przeciwko kleszczom i insektom, ale również może posłużyć jako ozdobny dodatek.


Wybór i stosowanie obroży dla psa

Głównym atutem stosowania obroży na kleszcze jest mało wymagająca forma ochrony przed kleszczami ze strony właściciela. Oczywiście należy pamiętać, aby w odpowiednim czasie wymienić obrożę na nową, jednak przez okres kilku tygodni stanowi ona doskonałą ochronę przed niepożądanymi insektami. Najczęściej jest ona również skuteczna już od pierwszych chwil założenia naszemu zwierzęciu. Aby obroża spełniała swoje zadanie trzeba również pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru, tak aby nie była zbyt luźno lub ciasno zapięta. W ofercie można również znaleźć obroże wodoodporne, które nie wymagają ściągania podczas kąpieli. Dzięki temu nie musimy pamiętać, aby chronić jej przed wodą i unikać zamaczania. Substancje aktywne nie są wypłukiwane i jest ona nadal w 100% efektywna. Sprawdzony producent oraz szczelne opakowanie to bardzo ważny element wyboru obroży. Jednak dobierając odpowiednią obrożę musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę psa. W zależności od masy ciała ma ona inną zawartość substancji aktywnej. Ma to bardzo duży wpływ nie tylko na skuteczność działania, ale również na bezpieczeństwo naszego pupila.

Skuteczna forma ochrony przed pasożytami

Kleszcze oraz inne insekty mogą przenosić niebezpieczne dla zdrowia psów choroby. Dlatego warto pamiętać o skutecznej ochronie przed ukąszeniem naszych zwierząt. Zaletą stosowania obroży jest przede wszystkim:

  • ochrona psów przed ukąszeniem kleszczy i pasożytów
  • wygodna forma stosowania
  • łatwość w użyciu
  • bezpieczny skład
  • długotrwałe działanie
  • komfort użytkowania dla psów

Bogata oferta obroży na kleszcze dla psów

W zależności od rasy, wieku, oraz wagi psów, posiadamy duży wybór obroży na kleszcze. W ofercie można znaleźć obroże dla psów małych, średnich oraz dużych. Dodatkowo są również obroże uniwersalne, których długość możemy regulować zgodnie z rozmiarem szyi zwierzęcia. Dla najmniejszych psów, takich jak na przykład Yorki, szczególnie polecane są obroże o długości jedynie 35 cm, które idealnie dopasują się do drobnej szyi, jednocześnie zachowując skuteczność. Dla średnich i dużych psów odpowiednie będą obroże o długości 50, 65 lub aż 70 cm. 

Jeśli chcemy, aby oprócz funkcji ochronnej przed kleszczami, obroża spełniała również rolę estetyczną i ozdobną, mamy do wyboru produkty w rozmaitych kolorach. Od standardowych- czarnych i białych, po te bardziej odważne w kolorze różowym, zielonym czy czerwonym. Dodatkowo obroże mogą być ozdobione wzorami, na przykład łapkami, serduszkami lub kropkami.

W ofercie znajdują się też obroże wodoodporne, które zachowują skuteczność nawet po kontakcie z wodą. To doskonały wybór dla psów uwielbiających wodę oraz kąpiele, ponieważ nie trzeba pamiętać o ich ściąganiu, a składniki aktywne produktu nadal spełniają swoje zadanie.

Warto zwrócić uwagę na czas działania obroży. W zależności od producenta jedne działają od razu, inne natomiast po kilku albo kilkunastu godzinach od założenia. Mają one również różny okres skuteczności- od 3 do nawet 7 miesięcy. Dlatego, jeśli nasz pies spędza bardzo dużo czasu na spacerach w parku oraz miejscach, gdzie narażony jest na wzmożony kontakt z kleszczami należy wybrać obrożę, która błyskawicznie i długotrwale będzie chronić go przed insektami.

Bezpieczeństwo i zdrowie psa

Chcąc cieszyć się bezpieczeństwem swojego psa podczas spacerów trzeba pamiętać o odpowiedniej ochronie. Obroża na kleszcze to łatwa, bezpieczna, skuteczna i wygodna forma ochrony. Zabezpieczając psa przed atakiem kleszczy oraz innych insektów troszczymy się również o zdrowie swoje i swoich bliskich, ponieważ niektóre z chorób mogą być przenoszone na ludzi. Pamiętajmy, aby dobrać obrożę właściwą do wagi psa, jego rozmiarów, a także naszych preferencji i upodobań. Szeroki wybór obroży renomowanych firm pozwoli znaleźć odpowiedni produkt dla pupila, który z pewnością spełni oczekiwania i zapewni skuteczną ochronę.

pixel