Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psa po sterylizacji

( ilość produktów: 36 )

Zarówno kastracja, jak i sterylizacja psa, zaliczane są do podstawowych zabiegów wykonywanych przez lekarzy weterynarii na czworonogach. Każdy z nich ma na celu pozbawienia zwierzęcia płodności, przy czym kastracja jest również w stanie uchronić je przed takimi dolegliwościami, jak chociażby ropomacicze lub nowotwory hormonozależne.

Jednocześnie warto zaznaczyć, iż zabiegi te wywołują pewne zmiany hormonalne, które z kolei wpływają na rozmaite aspekty życia psa. Jednym z nich okazuje się metabolizm, przez co pupil może wymagać pewnych modyfikacji w codziennym żywieniu. Zakup karmy dedykowanej czworonogom po zabiegu kastracji lub sterylizacji nieraz staje się więc konieczny, choć wybór odpowiedniego wariantu może stanowić zagwozdkę. W tym celu warto więc zapoznać się z ofertą internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl, a także zasięgnąć porady u specjalisty.

Jak dbać o psa po sterylizacji?

Sterylizacja jest dla psa niemałym przeżyciem. Pupil może wówczas odczuwać dyskomfort, dezorientację, a także niepokój, przez co będzie on potrzebował opieki już od pierwszych chwil po zabiegu. Do obowiązków każdego właściciela należy więc zadbanie o szybki powrót do zdrowia, a także polepszenie samopoczucia zwierzęcia. W tym celu należy przestrzegać zaleceń specjalistów, obserwować wszelkie zachowania czworonoga, ale również otoczyć go należytą troską.

Opieka nad pupilem po sterylizacji to jednak nie tylko pierwsze dni od samej operacji, podczas których odzyskuje on pełnię sił. Koniecznym jest bowiem rozważenie dalszej perspektywy, która obejmuje, chociażby codzienną dietę, czy też ilość oraz jakość spożywanych smakołyków.

Czy pies po sterylizacji musi jeść specjalną karmę?

Zabieg sterylizacji wywiera znaczący wpływ na gospodarkę hormonalną psa. Co więcej, spadkowi ulega również jego zapotrzebowanie energetyczne, przez co dotychczasowa karma może okazać się zbyt kaloryczna. Należy również zaznaczyć, że apetyt czworonoga często pozostaje niezmienny, a nieraz nawet wzrasta. Z tego względu pupil może przybierać na wadze w zaskakująco szybkim tempie, co z kolei przyczynia się do występowania nadwagi oraz otyłości.

Zmiana nawyków żywieniowych nieraz okazuje się więc całkowicie konieczna. Problem nadwagi i otyłości wśród czworonogów jest bowiem stale aktualny. Ponadto niektóre rasy (np. labrador, golden retriever, mops, czy buldog francuski) zmagają się z tymi dolegliwościami w znacznie większym stopniu, niż inne psy. Nie oznacza to jednak, że pozostałe czworonogi nie będą wymagały dostosowania diety do aktualnego zapotrzebowania energetycznego.

Nadmierne przybieranie na wadze często niesie za sobą dalsze konsekwencje zdrowotne. Wśród nich wyróżnia się chociażby cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, a także problemy ze stawami oraz poruszaniem się. Kwestia żywienia psów po sterylizacji nie powinna więc być bagatelizowana, gdyż odpowiednio zbilansowana dieta niejednokrotnie chroni zwierzę przed wszelkimi komplikacjami.

Najlepsza karma dla psa po sterylizacji - sucha czy mokra?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa po sterylizacji zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Koniecznym okazuje się bowiem uwzględnienie takich aspektów, jak wiek zwierzęcia, jego rasa, stan zdrowia oraz rzeczywiste zapotrzebowanie energetyczne.

Oferta produktów z tej kategorii stale się powiększa, przez co opiekunowie mają możliwość dopasowania pokarmów dokładnie tak, jak wymaga tego ich czworonożny pupil. Przed zakupem konkretnego wariantu z pewnością warto jednak udać się na konsultację do lekarza weterynarii lub psiego dietetyka, ponieważ specjaliści będą również w stanie dobrać zalecane ilości danego pokarmu.

Wśród produktów dedykowanych psom po zabiegu sterylizacji wyróżnia się zarówno karmy mokre, jak i suche. W obrębie pierwszego rodzaju mamy do czynienia z takimi producentami, jak Hill’s, Brit, Butcher’s, Purina, czy też Royal Canin. Zdecydowanie są to więc znane i cenione marki, które jednocześnie dokładają wszelkich starań, aby czworonogi otrzymywały wszystko to, co jest im niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

W przypadku pokarmów w wersji suchej spotykane są natomiast produkty marek Acana, Alpha Spirit, Bosch, Brit Care oraz Premium By Nature, Fitmin, Hill’s, Josera, Purina, a także Royal Canin. Jednocześnie tak szeroki wybór sprawia, że każdy opiekun będzie w stanie dopasować idealny wariant spełniający najważniejsze wymagania żywieniowe zwierzęcia.

Sprawdź: Karma dla psa po sterylizacji - ranking [Top 10]

pixel