Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla kotów z niewydolnością nerek

( ilość produktów: 80 )

Koty często cierpią z powodu schorzeń układu moczowego. Prawidłowo funkcjonujące nerki odgrywają w organiźmie ogromną rolę, jako że oczyszczają one ciało z toksyn i zbędnych substancji. Odpowiednia dieta jest kluczowa w przypadku leczenia i profilaktyki chorób nerek, jako że niewłaściwe odżywianie się może doprowadzić do tworzenia się kamieni struwitowych i obciążyć nerki. Precyzyjnie dobrane posiłki nie tylko leczą, ale także zapobiegają rozmaitym problemom, łagodzą objawy, odciążają organizm i poprawiają samopoczucie. Dlatego też wiele marek zajmujących się produkcją karm dla kotów oferuje specjalistyczne receptury weterynaryjne dla kotów z chorobami układu moczowego.

W naszej ofercie dostępne są liczne karmy dla kotów pomagające usprawnić pracę nerek i układu moczowego takich marek, jak Animonda, Hill's, Royal Canin, Purina i Trovet. Sprawdź ofertę.

Pamiętaj, że objawów problemów z nerkami i układem moczowym nie wolno lekceważyć - wymagają one uważnej obserwacji, precyzyjnie dobranej diety oraz specjalistycznego leczenia. Problemy z nerkami prowadzą do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, których skutki mogą okazać się tragiczne. Nie zapomnij o odpowiedniej diecie i regularnych kontrolach kota u weterynarza.

Mokra karma dla kotów z niewydolnością nerek

Mokra karma dla kota to doskonałe rozwiązanie w przypadku problemów z układem moczowym i nerkami. Jej konsystencja zapobiega odwodnieniu organizmu kota, natomiast smakowity zapach i forma pokarmu zachęcają koty do jedzenia i zapobiegają nadmiernemu spadkowi wagi wywołanym brakiem apetytu.

W ofercie KrakVet znajdziesz szeroki wybór mokrych karm weterynaryjnych, które odciążą nerki kota poprzez zmniejszoną zawartość magnezu i fosforu, a także zapobiegną powstawaniu i nawrotom kamieni struwitowych. Karmy zakwaszające mocz i rozcieńczające mocz również zapobiegają tworzeniu się w układzie moczowym kota kamieni. Jednocześnie zapewnią kotu smakowity i wartościowy posiłek na czas kuracji.

Dostępne karmy leczą i łagodzą objawy schorzeń takich, jak niewydolność nerek, idiopatyczne zapalenie pęcherza czy też kamica.

Sucha karma dla kotów z niewydolnością nerek

Sucha karma dla kota pod postacią receptur weterynaryjnych to kolejne popularne rozwiązanie w diecie kotów cierpiących na schorzenia nerek i układu moczowego. W ofercie znajdziesz szeroki wybór karm o rozmaitych smakach, które odciążąją nerki kota, zakwaszają mocz i rozcieńczają go, a także zapobiegają tworzeniu się kamieni struwitowych i szczawianowo-wapniowych oraz ich nawrotom. Dostępne są również diety dbające jednocześnie o utrzymanie prawidłowej wagi kota.

W przypadku chorób nerek istotne jest również wsparcie układu immunologicznego, dlatego też diety przeznaczone dla kotów chorujących na nerki wspomagają odporność organizmu.

Pamiętaj, aby stosowanie karm weterynaryjnych skonsultować uprzednio z weterynarzem.

Jaka jest najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek

Należy mieć na uwadze, że prawidłowa dieta jest kluczowa w przypadku chorób nerek i układu moczowego. Powinna ona zostać dobrana przez weterynarza w oparciu o problrmy zdrowotne kota, wyniki badań i jego specyficzne potrzeby żywieniowe. Wybór odpowiedniej karmy skonsultuj z weterynarzem, a na pewno otrzymasz odpowiednie wskazówki co do żywienia chorego kota. Działanie na własną rękę może znacznie pogorszyć stan zdrowia pupila.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę marek sprawdzonych oraz polecanych przez lekarzy weterynarii. W KrakVet znajdziesz karmy dla kota na nerki takich marek, jak:

Sprawdź: Najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek - forum

Karma niskobiałkowa dla kota mokra

Dieta kotów cierpiących na niewydolność nerek powinna mieć obniżoną zawartość białka. Jest to spowodowane tym, że schorzenie uniemożliwia organizmowi kota usuwanie azotu mocznika, który jest wytwarzany w wyniku trawienia białka. Ponadto chore nerki nie są w stanie wydalać fosforu, dlatego też karma dla kota chorego na nerki powinna zawierać jego obniżoną ilość. Innym istotnym składnikiem jest zawartość mazgenu. Stanowi on podstawowy budulec kamieni struwitowych, więc jeśli kot zmaga się z kamicą, jego dieta powinna zawierać mniej magnezu niż przeciętna.

Obniżoną zawartość białka mają takie mokre diety, jak Hill's Prescription Diet Kidney Care k/d Feline Salmon oraz FARMINA Vet Life Struvite Feline.

Przeczytaj więcej w artykułach:

Sprawdź: Karma dla kota na nerki i układ moczowy - ranking [Top 10].

pixel