Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla kotów wysterylizowanych

( ilość produktów: 138 )

Zabieg sterylizacji kotka jest coraz powszechniejszy wśród właścicieli milusińskich przyjaciół dnia codziennego. Nierzadko wymagany przez weterynarzy uchroni zwierzaki przed bolesnymi rujkami i pozwoli na przedłużenie ich życia. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej karmy dla kotka po sterylizacji kotka.

Dostosuj karmę do potrzeb kotka wysterylizowanego

Kotki po zabiegu sterylizacji wymagają od nas innego rodzaju opieki oraz dostosowania pożywienia do ich potrzeb. Karma dla kota sterylizowanego różni się pod względem zawartości składników odżywczych, białek i minerałów od standardowych pokarmów. Warto pamiętać, że zwierzaki po ubezpłodnieniu bardzo często borykają się z problemami powstawania kamieni moczowych oraz nadwagi, dlatego producenci pokarmów suchych oraz mokrych dostosowują ich skład do potrzeb kotków. Karma do kotów sterylizowanych charakteryzuje się niższą zawartością tłuszczy, a wyższą białka, dzięki czemu zwierzak nie przybiera znacząco na wadze. Ponadto odpowiednie zestawienie minerałów sprawia, że kociak nie ma problemów z kamieniami moczowymi.

Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów po sterylizacji i kastracji.

Stopniowo zmniejszaj dawki pokarmów

Karmiąc kotka po sterylizacji powinniśmy pamiętać o tym, aby bezpośrednio po zabiegu nie zmieniać gwałtownie jego diety. Weterynarze polecają stopniowe zmniejszanie dawek karmy suchej oraz mokrej aż do poziomu zdrowego dla organizmu wysterylizowanego zwierzaka. Pamiętajmy, że wysterylizowane koty są o wiele mniej aktywne od innych zwierzaków, więc powinniśmy obserwować jego ruchliwość w ciągu dnia. Oczywiście musimy pamiętać o zapewnieniu kotku stałego dostępu do wody pitnej, która jest niezwykle istotna po tym zabiegu chirurgicznym. Odpowiednie nawodnienie zmniejszy prawdopodobieństwo powstania kamieni moczowych. Warto również, by karma dla kota sterylizowanego składała się z naturalnych składników, witamin i minerałów.

Pamiętaj o najważniejszym!

Proces sterylizacji naszego milusińskiego przyjaciela jest dla niego niezwykle stresujący, dlatego oprócz wyboru odpowiedniej karmy powinniśmy pamiętać o zapewnieniu mu dobrych warunków podczas czasu rekonwalescencji. Kotki powinny czuć naszą miłość i to, że się o nie troszczymy. Nie zapominajmy więc o wspólnym spędzaniu czasu na zabawie i codziennych pieszczotach. Jeśli nadal mamy problem z wyborem odpowiedniego pożywienia dla naszego kotka, to warto zapoznać się z poradnikiem "Masz kota? Sprawdź jaka karma dla kota jest dla niego lepsza: sucha czy mokra?".

Karma dla kota po sterylizacji - jak ją wybrać?

Choć sterylizacja kotów nieużywanych do hodowli jest polecana i stanowi dobre rozwiązanie, to niesie za sobą również pewne niedogodności. Jedzenie dla kota po sterylizacji często musi być nieco inne niż to, które zwierzę dostawało wcześniej. W wielu przypadkach jest to uwarunkowane stanem konkretnego zwierzęcia. Warto obserwować swojego pupila, aby wiedzieć, w której grupie się on znajduje i jakie są jego konkretne potrzeby.

Karma dla kota po sterylizacji przede wszystkim zawiera mniej kalorii niż standardowe pożywienie. Wynika to przede wszystkim ze spowolnienia metabolizmu, które często pojawia się u kotów po zabiegu, zazwyczaj w przeciągu kilku miesięcy. Jeżeli kot nie jest dodatkowo stymulowany do aktywności, na przykład przesypia większość dnia albo na długo zostaje sam, nie potrzebuje tak wiele energii. Karma dla kotów po sterylizacji zawiera mniej kalorii, ale gwarantuje uczucie sytości po posiłku. Dzięki temu zwierzę czuje się lepiej, a jednocześnie nie grozi mu przybranie na wadze. Warto pamiętać, że nadwaga jest groźna dla jego zdrowia!

Zwierzęta po sterylizacji często narażone są w większym stopniu na schorzenia nerek i dróg moczowych. W związku z tym jedzenia dla kota po sterylizacji zawiera mniej składników obciążających układ moczowy. Dzięki temu zwierzę ma mniejsze ryzyko zapadnięcia na nietrzymanie moczu albo powtarzające się infekcje czy groźną dla zdrowia niewydolność nerek. Niski poziom sodu dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Dzięki temu karma dla kota po sterylizacji chroni go również przed chorobami układu krwionośnego.

Prawidłowo zbilansowana karma dla kotów po sterylizacji występuje zarówno w wersji suchego pokarmu, jak i mokrych pasztetów czy kawałków mięsa w galaretkach. To, jaki produkt wybierze właściciel, zależy przede wszystkim od preferencji samego kota. Warto stawiać na karmy z wysokim poziomem składników odzwierzęcych, niezbędnych dla utrzymania przez kota dobrej kondycji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć żywienie suchą i mokrą karmą, dla zachowania różnorodności w diecie kota.

pixel