Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psów dużych i olbrzymich ras

( ilość produktów: 179 )

Specjalne karny dla psów ras dużych i olbrzymich są przygotowywane do ich potrzeb. To grupa szczególnie wymagająca, która potrzebuje posiłków bogatych w składniki odżywcze. To one są w stanie zapewnić nie tylko energię, ale są także niezbędne do zbudowania silnych mięśni i kości. Z drugiej strony psów ras dużych nie wolno przekarmiać, by nie obciążać zbytnio żołądka i nie prowadzić do groźnej nadwagi. Idealnie dobrana karma, jaką oferujemy na krakvet.pl, nie tylko zaspokaja apetyt, ale również pomaga dbać o zdrowie i kondycję. Odpowiednio duże krokiety świetnie sprawdzają się przy większych i mocniejszych szczękach. Poza tym jedzenie pozwala zachować prawidłową wagę, a także utrzymuje zwierzęta w świetnej kondycji.


 

Określenia „rasy duże” używa się w przypadku czworonogów, których masa ciała przekracza 30 kg. O „olbrzymich” natomiast mówi się wówczas, gdy waga jest większa niż 40 kg. Jak widać, to zwierzęta, które będą wymagać specjalistycznego żywienia – innego niż mniejsze czworonogi. Warto pamiętać o tym, że karma dla ras dużych i olbrzymich musi być przystosowana do rozmiarów zębów i szczęk zarówno pod względem wielkości, jak i struktury krokietów. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że utrzymanie takiego psa będzie wymagać pracy, nakładów finansowych oraz stworzenia odpowiedniej przestrzeni do życie. Duże psy potrzebują też dużo więcej ruchu. Dieta czworonogów musi być oparta na naturalnych składnikach najwyższej jakości. Poza tym warto zadbać także o to, by jedzenie było wzbogacone witaminami A, C i E. One poprawiają odporność. Zawartość przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych Omega-3 oraz Omega-6 oraz tauryny minimalizuje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, a także wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Warto pamiętać także o tym, że karma dla dużych psów musi też chronić stawy. W składzie powinny się znaleźć glukozamina i chondroityna. W pełni zbilansowane jedzenie jest niezwykle istotne zarówno u szczeniaka, jak i dorosłego czworonoga czy seniora. Gdy wybierze się dobrą karmę, nie będzie konieczności podawania dodatkowej suplementacji, chyba że z jakiś powodów weterynarz uzna ją za konieczną.

Psy ras dużych mają wolniejszy metabolizm i osiągają dorosłość w późniejszym czasie niż psy małe. Okres szczenięcy – tym samym czas  wzrostu i przyrostu masy ciała, może być więc w tym wypadku wydłużony nawet do drugiego roku życia. Wtedy też należy psu podawać taką karmę, która dostarczy organizmowi większej ilość składników odżywczych. Przy żywieniu psów ras dużych należy również mieć na uwadze ich podatność na dysplazję stawów biodrowych. Dlatego właśnie nadwaga czy otyłość są niezwykle groźne dla pupili i mogą powodować na przykład poważne problemy w poruszaniu się. Stąd też nacisk na to, by podawać zwierzętom rekomendowaną przez producenta lub weterynarza ilość jedzenia. Ona powinna być dostosowana do stanu zdrowia, wieku oraz poziomu aktywności. Właściciele nie mogą również zapominać o regularnej kontroli masy ciała pupila. Sprawdź, która karma dla psów ras dużych i olbrzymich będzie najlepszym wyborem dla Twojego czworonoga.

Sprawdź: Karma dla psów dużych ras - ranking [Top 10]

pixel